Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
7 август 2011
Мислења
4.899
Поени од реакции
14.437
Дали си слушал миграција село - град ???
мој другар од арачиново осум години живееше во мизерна соба ( четри души беа ) во домот во карпош 1 што е. Сигурен си дека сакал таква миграција ??
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.578
Поени од реакции
48.274
Дали си слушал миграција село - град ???
ај некој нека го банира мутантов, срамота е да дозволувате да се заебава вака.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ама јас вас ви се чудам искрено, како сеуште имате желба да воопшто одговарате на некои прашања, најчесто провокативни, од малцинството кое подржа убиство на деца.

Сите пеат иста песна која им ја кажуваат по џамиите. Некои од нив шо имаат троа појќе памет, глумат либерални, колку да има некоја златна среидна.

Во суштина, ниту еден од нив не сака КАУРИ во неогва близина. Така се учени, така се воспитувани, и тие не можат да градат соживот со ниту еден што не е муслиман. Такви се насекаде во светов.

Тоа е Исламот во пракса, а тоа што тука ќе паламудат е само обид да се релативизираат работите.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Дали си слушал миграција село - град ???
И во 1999 Албанците од Косово мигрираа и емигрираа од косово во Албанија и Македонија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.795
Дали си слушал миграција село - град ???
Прилично безобразно нема што. Особено кон оние кои се испоразболеа и испоумреа по прифатните центри за внатрешно раселени лица.
Тоа е како сега јас да те прашам, дали мислиш на миграцијата село-град, како онаа од 1999, кога Скопје а и другите градови беа цел на експресна миграција на население од косовските забити села.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
на експресна миграција на население од косовските забити села.
Сега Косоварите почна да купуват овие новите станови што се градат по Скопје само јас што ги познавам лично 6 пријатели од Косово купија стан тука кај нас ;)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.795
Сега Косоварите почна да купуват овие новите станови што се градат по Скопје само јас што ги познавам лично 6 пријатели од Косово купија стан тука кај нас ;)
Секако, знам тоа.
Јас зборев за миграцијата од 1999, како одговор на твоето цинчно другарче, кое ги навреди сите оние кои не можат дома да живеат, туку скапуваат по домови.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Срамота е да ставаш знак еднакво помеѓу етничко чистење и миграција.
Едноставно се чудам, па тие села низ источна Македонија со етничко чистење ли се испразнија?????
--- надополнето: 28 декември 2012 во 18:42 ---
И во 1999 Албанците од Косово мигрираа и емигрираа од косово во Албанија и Македонија?
Знаеш во што е разликата или треба да ти кажам јас?
--- надополнето: 28 декември 2012 во 18:43 ---
Значи белокапците мигрираа без присила од Грција после 1946?
Одговори на моето прашање прво....
--- надополнето: 28 декември 2012 во 18:44 ---
Најискрено ти пожелувам и ти да мигрираш како нив.:love:
Фала.......
--- надополнето: 28 декември 2012 во 18:49 ---
Прилично безобразно нема што. Особено кон оние кои се испоразболеа и испоумреа по прифатните центри за внатрешно раселени лица.
Тоа е како сега јас да те прашам, дали мислиш на миграцијата село-град, како онаа од 1999, кога Скопје а и другите градови беа цел на експресна миграција на население од косовските забити села.
Што е безобразно????
Па тие самите се плашеа да се вратат, и + ги продадоа сите куќи, барем за Липковскиот регион сум сигурен, и уште има Македонци во некои села таму, еве во Лопате сум сигурен дека има, во Черкези има, и зошто овде не ги избркавме???
Тоа што самите не сакаа да живеат во албански средини тоа е друга приказна, а пред се сакаа да живеат во град......но и така бројот на македонците во селата во целата држава веќе бил смешно мал....
кажи кој ги избрка македонците од источна Македонија????? Само ова одговори!!!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
puno не го тупи бе до толку. Лупни ја поентата, не туку околиши.

Колку и да се трудиш да ги претствиш твоите соверници како мирни, желни за соживот, кои на мува не газат, џабе ти е.

После Велигденм се ви е џабе, злобата во вас излезе на виделина, баграта го покажа вистинскиот лик.

Ккао и секаде, во секое стадо црно овци, мож ќе се појави и по некоја бела, ради реда, ама и то не сум сигурен за вас.

Затоа олади и не прави тензии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom