Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
tie sho me citiraa mislam deka ne mesfatija kako sho treba vo ova drzava 95% od narodot se religiozni a nekoi uste i potradicionalni....toa sho kazav za tie pokrieni zeni jas iako zasebe sum ne sum religiozna da ne kazam ateista mu davam potpolno pravo da veruvat kako shto sakat i gi pocituvam..samo radikalni i xhihadisti ne tie gi mrazam kolku shto gi mrazat poveke od 80% kaj albancite..
a ova amaterska drzava za ova kategorija na mnogu tradicionalni i religiozni familii i zeni da primeni drugi merki...na alsat vccera vidov deka 1 od tie zeni vikase deka go imat maltretirano...dali se svesni sho pravat ovie??! za tie religiozni familii moralot e povazno i od zivotot..
albancite veke nemat ni najmal procent veruvanje vo instituciite i nivnite politicki subjekti...vie si mislite deka nie sme emigranti tuka nie deka sme okupirani i ne sme ramnopravni nie si mislite deka ste bozji narod i bezgresni deka nemate nikakva vina i odgovornost nie istotaka go mislime istoto i nikade da se zaboravi minaototo i da se zema odgovornosta...I ZA OVA E VINOVNA OVA NACIONALISTICKA VLADA..kako ke bese deneska drzavata ako grujo tie milioni evra za pokrevanje na makednskiot nacionalizam da gi investirase na gradenje na sozivot i tolerancia so tv reklami neka se vrsese golema propaganda i na makendski i na albanski deka stvarno ni e mnogu vazno da si ziveeme zaedno no go napravi sprotivnoto na 20 god na nezavisnosta vo proslavata ne slusnav edna albanska pesna...ako slusnav ja kebev protiv albancite i ke kazev ne ste lojalni na drzavata no go nema toa nikade...
jas iskreno ne gledam poveke ovie 2 religiozni netolerantni orientalni narodi da ziveat vo ista drzava...ne znam ova kako ke se resit no sigurno ke rezultira na toa sho jas si mislam...
Дај жити се. Националистичка Влада?!
Кај Македонците да има 1 процент национализам, друга песна ќе се пее. Или може треба доброволно да ви ја дадеме земјава, за да не бидеме националисти?
Срам да ти е.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не ми се верува, Македонци почнаа со стандард муабетите: Еее вие Скопјаништа така ви е, вака ви е, вие такви, вие онакви.

Да ве прашам јас вака додека се уште сум во фините: ИМАТЕ БЕ ЛИ МАЛКУ АКАЛ И РАЗУМ??
чекај до вечер сами ќе се исколиме , додека ова на албанците ќе биде заборавено .. ништо ново
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Како шо кажав... Се почна со случката у Гостивар и лошото е што сеуште оваа ситуација нема доживеано кулминација, уште што нема да видиме. И уште од тогаш си реков. And so it begins, the great battle of our time.
Каква случка бе? Тебе да ти влезат некои гнаси така нема да се браниш.
Не е до случката, до тоа што сакаат да ни ебат мајката, да не истребат е.
Све друго е само повод.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Луѓе знаете дека и во Куманово ги има и тоа премногу...ден два пред протест приметив дека се групираат и тоа во најголемата зграда во Ку , СУМА, ги има во група од 20 до 25 гниди. На друго место се групираат во центарот кај што е етнички чисто македонско а сепак никој не реагира... кај гимназијата. Мислам дека овие места можат да бидат цел на терористички напади , посебно гимназијата ( и онака нема да биде прв терористички напад на таа гимназија ) а можно е и најголемата зграда во Ку да им е во план.
Ако чита некој од овие надлежниве немој да биде после не сум информирал. Засукајте си ги тие плави ракави затоа што ние ве плаќаме, истребете ги тоа гнасите исламски затоа што ако сега не се преземе нешто ова е мачкина каша со тоа што ни се спрема.
брат , гледам се се повеќе вахабисти има во куманово , претежно млади , гледај сега пред 4-5 дена , тргнувам во школо и во механичарски салон ФИНИСИМО ( можеби го знаеш ) гледам еден вахабист како стои со негов автомобил со швајцарски регистарски таблички претходен ден кога ги уапсисва вахабисти-терористи, се зголемуваат вахабисти во куманово ... да напоменам од толку албански салони тој мораше во чисто етничко македоско население да дојде со негов автомобил абе ајде ....
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Луѓе знаете дека и во Куманово ги има и тоа премногу...ден два пред протест приметив дека се групираат и тоа во најголемата зграда во Ку , СУМА, ги има во група од 20 до 25 гниди. На друго место се групираат во центарот кај што е етнички чисто македонско а сепак никој не реагира... кај гимназијата. Мислам дека овие места можат да бидат цел на терористички напади , посебно гимназијата ( и онака нема да биде прв терористички напад на таа гимназија ) а можно е и најголемата зграда во Ку да им е во план.
Ако чита некој од овие надлежниве немој да биде после не сум информирал. Засукајте си ги тие плави ракави затоа што ние ве плаќаме, истребете ги тоа гнасите исламски затоа што ако сега не се преземе нешто ова е мачкина каша со тоа што ни се спрема.
Јави се во Полиција, не чекај тука некој да прочита и да реагира. Биди корисен и ти за нешто :)
 

Arta

I AM THE YUMMY PIE!
Член од
26 јуни 2011
Мислења
142
Поени од реакции
49
tie sho me citiraa mislam deka ne mesfatija kako sho treba vo ova drzava 95% od narodot se religiozni a nekoi uste i potradicionalni....toa sho kazav za tie pokrieni zeni jas iako zasebe sum ne sum religiozna da ne kazam ateista mu davam potpolno pravo da veruvat kako shto sakat i gi pocituvam..samo radikalni i xhihadisti ne tie gi mrazam kolku shto gi mrazat poveke od 80% kaj albancite..
a ova amaterska drzava za ova kategorija na mnogu tradicionalni i religiozni familii i zeni da primeni drugi merki...na alsat vccera vidov deka 1 od tie zeni vikase deka go imat maltretirano...dali se svesni sho pravat ovie??! za tie religiozni familii moralot e povazno i od zivotot..
albancite veke nemat ni najmal procent veruvanje vo instituciite i nivnite politicki subjekti...vie si mislite deka nie sme emigranti tuka nie deka sme okupirani i ne sme ramnopravni nie si mislite deka ste bozji narod i bezgresni deka nemate nikakva vina i odgovornost nie istotaka go mislime istoto i nikade da se zaboravi minaototo i da se zema odgovornosta...I ZA OVA E VINOVNA OVA NACIONALISTICKA VLADA..kako ke bese deneska drzavata ako grujo tie milioni evra za pokrevanje na makednskiot nacionalizam da gi investirase na gradenje na sozivot i tolerancia so tv reklami neka se vrsese golema propaganda i na makendski i na albanski deka stvarno ni e mnogu vazno da si ziveeme zaedno no go napravi sprotivnoto na 20 god na nezavisnosta vo proslavata ne slusnav edna albanska pesna...ako slusnav ja kebev protiv albancite i ke kazev ne ste lojalni na drzavata no go nema toa nikade...
jas iskreno ne gledam poveke ovie 2 religiozni netolerantni orientalni narodi da ziveat vo ista drzava...ne znam ova kako ke se resit no sigurno ke rezultira na toa sho jas si mislam...
леле колку си интелегентна што ме возбудуваш, ако дојде до војна ке те најдам кај си и ке ти го начукам у уста така што алахот од газ ке ти излезе.
ova mi bese pozdravot od clenot templar55
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Шо бе слушам ќе се менувало знамето на албанците во Македонија, нешто зеленкасто сакале, црвената боја не била во мода...
Две опции : Зелено со бело или црно со бело .. денеска си ги рекламираа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
На сликиве погоре како прво не гледам многу народ, може биле 500-1000 лица максимум, како второ скоро сите(90%) се младинци испод 30 год. возраст(Албанци) ............... па плус и со исламски обележја на маичките, исламски знамиња, па на главите некои обвиткале марами и сл. Инаку приметувам на сликиве само малкумина Вахабисти со специфични бради, другото се се млади и голобради момчиња(тинејџери) ............ така да протестов го оценувам како мачкина кашлица/ништо посебно ОК два-три превртени контејнера ............... кучињата си лајат и ќе си лајат, а карванот ќе си врви и понатаму ......... штрајкувале или не штрајкувале, судскиот процес ќе си започне и ќе си се заврши, најнормално ............ доколку навистина постојат цврсти докази и доказен материјал против осомничените(како што тврди МВР) ............ тогаш не гледам причина зашто некој би протестирал !
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Друго, реков и многу претходно.
Машки полицајци, единствено НЕ СМЕАТ да претресуваат жени, за да се избегне муабетот сексуално малтретирање.
Ова НЕ ВАЖИ при апсење и приведување.

На сите им се верувам познати “црните вдовици“ што оперираат во Чеченија, сигурна сум дека таму полициските и воените сили нема да чекаат да дојдат женски полицајки или војнички за да ги приведат, уапсат или вратат на огнот.

Бог да чува и да брани што се нема да видам.
Не е ова прво апсење на жена.
Онаа со дрогата што беше ја уапсија, беше жена и мажи ја уапсија - немаше проблем.
Онаа што шверцаше брендирана облека - такоџе.

Па сега кој кого оваквое во ребра?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
чекај до вечер сами ќе се исколиме , додека ова на албанците ќе биде заборавено .. ништо ново
Да, ненормален народ сме, повеќето од луѓево пред да кажат нешто, бараат одобрување од партија дали да го кажат.. а глумат апсиме кодоши, па повеќе кодоши од сега никад немало, со тоа што тие кодоши работеле за државата, овие против неа, и така.
Последниот нека го изгаси светлото и тоа е тоа, за к. не не бива, 10,000 ти прават протест, бранат убијци, ни држава почитуваат, ни најавуваат протест, тепаат џандар, убиваат цивили, добиваат амнестија...им кажаа два три збора „соживот„ „љубов„ „толеранција„ и почнаа да ги чистат териториите.. но Македонците меѓу себе се караат. Ај џабе е се.
 
T

templar55

Гостин
Јави се во Полиција, не чекај тука некој да прочита и да реагира. Биди корисен и ти за нешто :)
а што стварно мислиш дека не сум користен... им ги знам имињата на сите мајка им нивна. знам што јадат за ручек, знам кај се молат... немој да мислат дека не се набљудувани. И на крај знам на што се спремни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom