Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
4 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
33
прво си ја симнете етикетата после ке ви ставиме лајк, сега за сега сите сте исти
Za koja etiketa zboruvas?ne razbiram
Ako mozes da zabelezis napraviv account pred 10min samo da go kazam moeto mislenje,iskreno ne me interesira dali nekoj ke mi dade like ili nema da se soglase,sekoj ima svoe mislenje.
''сега за сега сите сте исти'' da da za nekoi 2-3000 idioti sega 1/3 od popolacijata na MK se isti,toest spored tebe teroristi,ubivaci itn...?Da bese taka dosega ke bese katastrofa
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Е бе Скопјаништа прво згрешивте што ги оставивте да ви се накотат ова шиптариштава таму, сега пак грешите што ги оставате вакви протести да прават.
Му препорачувам на то шиптариштата да дојдат малце во Прилеп да протестираат!!!
Како кога пола се партиски плакатолепачи на вмро и сдсм, други мамини синчиња што се секој ден по шопинзи во Солун и имаат помеки рачиња од женски ... Тоа е 1000 асални млади дали има, се виде тие се тие што се појавија на првичниот протест кога преку сила имаше 500 луѓе
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Па не сакам јас да си го променам мислењето за сите Албанци во Македонија поради неколку ѓубриња. Тие што се радикализирани се малку, 2,000 беа максимум од цела МК собрани. Колку што им беше на времето и ОВК (максимум, на почетокот беа сто двесте) која и тогаш не беше подржана од мнозинството Албанци тогаш. Друга работа што некои големи сили сакаа конфликтот да не се заврши со нечија победа (наша секако).

Сега е друго време, има мир, сите си бркаат своја работа, и Македонци и Албанци, си имаат сите партии во власт и опозиција, а исламистите се друг проблем, и регионален и светски. И ко што реков, ке го окркаат стапот секаде, и кај нас и во Европа и во US.

Поздрав.
Прво не беа 2000, беа многу повеќе и второ мислам дека треба да си го промениш мислењето за Арнаутите
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Acid, неможам да го ти го цитирам мислењето од темата модератори и администратори па еве тука ќе ти пишам.

Ок е на форумот да има модератор кој подржува радикален исламизам?Па види го типот погоре ставен на сликата ( или веќе кога пишувам страна поназад тој напред со шамија на глава, со знамиња кој подржуваат радиклален ислам).
Модератор кажува дека го подржува протестот, а и лажеше дека бил мирен.
Форумот го користам веќе 5-6 години и сум супер задоволен од него, едноставно го обожавам, но на такви луѓе не им е местото на форумот, а не пак модератор да биде.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Za koja etiketa zboruvas?ne razbiram
Ako mozes da zabelezis napraviv account pred 10min samo da go kazam moeto mislenje,iskreno ne me interesira dali nekoj ke mi dade like ili nema da se soglase,sekoj ima svoe mislenje.
''сега за сега сите сте исти'' da da za nekoi 2-3000 idioti sega 1/3 od popolacijata na MK se isti,toest spored tebe teroristi,ubivaci itn...?Da bese taka dosega ke bese katastrofa
Поголема катастрофа од ова, Македонија не памти.
А овие што чекале „20 години„ да видат кој и што е и како е, да си ги проверат мозочињата на време, зашто глувци во лабораторија побрзо учат од нив
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Uste od deca ako pamtite pogotovo tie sto ziveele vo Cair i ololinava,,nivnata najomilena fraza za pocnuvanje tepacka a nit te znae nit poznava.''ti si go tepal ili pcuel na brat mi'' i sakal nejkel ete ti problem/tepacka garant.

Jas ti garantiram,eve sega MVR so najcvrst mozen dokaz da izleze(video,telefonski razgovor) i da e objaven u javnosta,pak nema da bide dovolno gnasive da pretanat da protestiraat.
Oni znaci sakaat problem a ubijcive im se samo izgovor da izlezat na ulica i da sirat omraza.
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
44
Поени од реакции
19
Абе не се сите муслимани исти...имам другарки муслимани па се нормални како нас...само што 99% од албанците неќат да имат работа со македонци,или све што не е нивна вера...уште што нема да направат...
 
T

templar55

Гостин
Луѓе знаете дека и во Куманово ги има и тоа премногу...ден два пред протест приметив дека се групираат и тоа во најголемата зграда во Ку , СУМА, ги има во група од 20 до 25 гниди. На друго место се групираат во центарот кај што е етнички чисто македонско а сепак никој не реагира... кај гимназијата. Мислам дека овие места можат да бидат цел на терористички напади , посебно гимназијата ( и онака нема да биде прв терористички напад на таа гимназија ) а можно е и најголемата зграда во Ку да им е во план.
Ако чита некој од овие надлежниве немој да биде после не сум информирал. Засукајте си ги тие плави ракави затоа што ние ве плаќаме, истребете ги тоа гнасите исламски затоа што ако сега не се преземе нешто ова е мачкина каша со тоа што ни се спрема.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Кога женати и децата ќе ти ги масакрираат, и ќе протестираат 10.000 (десет илјади) албанци да ги ослободат убијците, ќе дискутираме пак. Ајде поздрав сега.Поздрави ги во партија, кажи им нека почне МВР да реагира како што е ред, за сите исто, не само за Македонците. Ајде, нели за што постои буквата М во ВМРО?
Јас сум член на партијата, па никому ништо.
Имав и до пред 2 недели пријатели Албанци, ќе имам и понатаму.
А ова срањево денес, и не само денес, не е партиски проблем. Државен е, и не е од денес. Од времено на Гоце е....
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Ми доаѓаат солзи очите кога ги видов сликите од протестите.Што дочекавме, се плашам за иднината на Македонија :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Сами сме си криви цело време само си ќутиме ај да не ја правиме голема може пак војна да има и што дочекавме да бидеме малцинство во својата држава.Закони за шип...и не важат само за македонци,ее глуп народ цел живот ќе си патиме од политика,две партии цел народ го поделија.Не сум за насилство ама овие се како заостанати во 14 век за нив закон не важи и пак не се задоволни од државата.Ни струја плаќаат ни вода,седат дома и плата зимаат и они биле загрозени оф мори мајко.90% на протестот не знаеа за што протестираат.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Јас сум член на партијата, па никому ништо.
Имав и до пред 2 недели пријатели Албанци, ќе имам и понатаму.
А ова срањево денес, и не само денес, не е партиски проблем. Државен е, и не е од денес. Од времено на Гоце е....
Не, партиски проблем е, и ако мислиш дека ги подржувам другите, не е така, затоа што другите нема НИКОГАШ да победат во Македонија, како што се сега. (и не заслужуваат ни да постојат како партија, според мене)
МВР угнетува Македонци. Каков проблем е? (би требало да е „државен„ но кај нас сите се од партија ставени)
И доста браните партија после се, што ако бевте вие егзекутирани? Глеате ли што се случува или не? Што не е во ред со народов, луѓе, што се случува со народов???
И не е од Гоце, без глупости ќе ве молам, кога пробаа 66-67 Косовез..видоа што значи држава
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Прво не беа 2000, беа многу повеќе и второ мислам дека треба да си го промениш мислењето за Арнаутите

Неможе да се промени мислење за Албанци кога имате двојни стандарди за се, ви смета што ја држеле госпожата за рака а не ви смета што Теута у Брисел ја држат за рука многу Бриселски бирократчина па може и ја гушкаат сум видел многу пријателски дуели меѓу дипломати значи не какај огради се од убијци и екстремен ислам!
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
05.04skopjeprotesti08.jpg

Љепотан на мајка!
Принц, ти да не си ова? Дека се пофали убав си бил, затоа...Или може е Дарданиа....
Маичката ти е топ, ептен те отвора зелената боја...особено тоа жолтото у средина...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Како шо кажав... Се почна со случката у Гостивар и лошото е што сеуште оваа ситуација нема доживеано кулминација, уште што нема да видиме. И уште од тогаш си реков. And so it begins, the great battle of our time.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom