Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Мене секогаш ме фаќале па така да ми пукна филм се откажав :pos: Инаку додека студирав до пред некое време гледав ептен софистицирани методи :)
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Oд многу препишување најисплатливо и најефикасно ми беше доле на паркет маваш ливчето и одвреме навреме прикриваш со патиките ... сеа неможи ова да го прави бубалица што седи прва клупа , некој како мене последна вкоше :vozbud:
 
Член од
27 август 2011
Мислења
46
Поени од реакции
13
Се случувало... ретко кога препишувам, обично листот под тестот или тетратка во скутот, и најнормално исклуирано си се понашам, мака немам :cool:

А сега во ова време, во средно е доста лесно да препишуваш. полно компјутери, монитор пред тебе, можеш да се скриеш.. да пикнеш ливче под тастатура глушец и ред други работи со компјутерите.. лани ни се случи, на УСБ си носевме слики и текстови препишани од учебникот, и си ставаш усб-то у копјутер и си читаш поштено од мониторот... лани исто ми се деси си препишував од Google многу добро ми дојде за писмена, он се знае.. :D
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Секој можен тест у средното се препишуваше... разни тактики учебници под клупа, разно разни ливчиња, пораки преку мобилен, менување тестови... другарката да ти го напише тестот... ќе се снајдеш некако само најбитно е да немаш трема и да се однесуваш најнормално зш ќе те фатат освен од моите специјални ливчиња кои ги спремав до 2ра година почетокот негде никогаш ме немат фатено само после ме мрзеше да ги правам :D
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
кажете некоја техника пософистицирана од ливчињата за на факултет, сеа почнав за 20 дена имам колоквиум, ќе мора да се снајдам некако, дали има блокатори за бубици или тоа се само гласини?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
кажете некоја техника пософистицирана од ливчињата за на факултет, сеа почнав за 20 дена имам колоквиум, ќе мора да се снајдам некако, дали има блокатори за бубици или тоа се само гласини?
На некои факултети мислам дека има поставено блокатори, не се само гласини.

Ти на што факс си ?
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
najgolemo prepisuvanje e bilo deneska ..u istorijata na celo skolo :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
На некои факултети мислам дека има поставено блокатори, не се само гласини.

Ти на што факс си ?
на безбедност и финансиска контрола, идризово
--- надополнето: Oct 10, 2011 1:45 PM ---
--- надополнето: Oct 10, 2011 1:46 PM ---
najgolemo prepisuvanje e bilo deneska ..u istorijata na celo skolo :)
сподели некоја добра тактиka :)
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
на безбедност и финансиска контрола, идризово
--- надополнето: Oct 10, 2011 1:45 PM ---
--- надополнето: Oct 10, 2011 1:46 PM ---

сподели некоја добра тактиka :)
minijaturno livce i go stavas u prozirno penkalo od oblozuvalnicata..i taka denesk cel klas napravivme bidejki najdovme gotov test resen..i site go ispecativme :D
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Скоро секој тест.
Цел тест ретко да го препишам, се дешава но 2-3 пати годишно. Обично учам дома, но тоа што ме мрзи, што ми е неразбирливо го скокам и на ливче го пишувам и ливчето под тестот. Оваа ми е најуспешна тактика до сега. Ми се има случено еднаш во I и II година да ме фатат.:icon_lol:
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Јас никако не можам да препишам. Сум се мачел со саати за лифчиња, со мобилен сум пробувал... и на крај пак ништо, 1+.
Најсигурно е, дури губиш време за лифчиња, да се прочита нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom