Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
И професорите ке те остават да решаваш тест и да пиеш кока кола на час :D кај го има тоа ?
Не ја пиеш ја оставаш на клупа само. И ако ти каже тргни ја ја ставаш под клупа, во јакна меѓу нозе итн. А има професори шо не ти праат проблем и на маса коа ти е.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
10
Јас еднаш пробав да препишвам и го кладов учебникот по историја под клупа, седев до другар ми и гледам наставникот го вади учебникот од под клупа и му вика на другар ми: Препишваш а? Еве ти кец. А јас си ќутев :pos: :D :pos:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Јас еднаш пробав да препишвам и го кладов учебникот по историја под клупа, седев до другар ми и гледам наставникот го вади учебникот од под клупа и му вика на другар ми: Препишваш а? Еве ти кец. А јас си ќутев :pos: :D :pos:
Е тоа ти се вика внучко педер :)
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Јас еднаш пробав да препишвам и го кладов учебникот по историја под клупа, седев до другар ми и гледам наставникот го вади учебникот од под клупа и му вика на другар ми: Препишваш а? Еве ти кец. А јас си ќутев :pos: :D :pos:
Коле стево да не седеше до тебе ?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Во средата правев тест по Географија. Тој професорот ни е како слепец малку. Другар ми до мене шо седеше го имаше извадено учебникот на клупа. Врви професорот и вели дошол да види да не препишваме. Му го крева учебникот и вели а добро е немаш ливчиња, решавај.

Јас се газам од смеа до него...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
на 90% од тестовите препишувам, али некој ситници.. Ретко ми се дешава да се вадам 100% на препишување, најчесто ги набавува тестовите или само учам,иначе кога препишувам најчесто правам ливчиња на компјутер со мал фонт после ги обложувам со селотејп и системски ги редам на во џебови, на пример за македонски(имав за автори и нешто општо за некој печатници) авторите во лев а другото во десен џеб :D
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Никад не сум праел ливчиња за препишување.Ако најдам некое ливче од некој шо завршил со препишуење тогаш добро,иначе,никад.Најчесто у средно препишував од тој до мене,позади мене, на 10 клупи од мене :)
А сеа на факултет ретко кога препишувам,ама се дешава чат-пат.
Најлегендарното препишување што сум го видел беше една хиена у средно.Кој учел у Карев сигурно ја знае Наде-хемија.Професорката не е лоша ама знае да си стаи по некое единиче.Овој одговараше за 2ка на табла со хедсфри,а една друга хиена на последна клупа му диктираше.Типот одговараше пола саат и оваа ништо не приемети и на крајј му стаи 3ка пошто многу знаеше :)
Ние ова со телефоните ни е модерно, т.е. само јас кажувам диктирам најубаво , кој имма на ВИП бесплатни ми се јавува со слушалка во уво(лесно се крие) :vozbud:и си вадат до 5-тка а јас сум си роден научен па не ми треба за испрашување, само за тест :pipi: Ама од некои клети наставници со 100 очи на глава:вонзем: не се може..
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 18:25 ---
Тоа е више застарено бе сеа технологија ова она поштено си сликам со телефонот(3мп камера)го вадам на тест и препишувам поштено а и никој професор не праи проблем за телефони на час освен македонски(као увек сите професори македонски се гадни лол):baeh::baeh:
Мама предава по Македонски...-.- Be carefull tonight...


:)
--- надополнето: 3 јуни 2012 во 18:27 ---
Не ја пиеш ја оставаш на клупа само. И ако ти каже тргни ја ја ставаш под клупа, во јакна меѓу нозе итн. А има професори шо не ти праат проблем и на маса коа ти е.
Nas po hemija nastavnickata ni dava ako sme zedni da se napieme i ako sme gladni da kasneme ama site se plasat odnea i samo ednas jas se osmeliv da se napijam i nisto ne mi rece :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Како што говори насловот многу јасен..препишувате ли на тестови/испити..ако да кои се вашите способности,начини и сл. Ве фатиле ли досега или сте итри..:D Или се служите со други ''прљави'' методи..:)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
другарот до мене седи до ѕид и кај него се лифчињата. тој
препишува за него, па мене ми диктира нешто ако ми треба.
јас со широка јакна го покривам, и професорот го посматрам
:D
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Рано е уште да се збори, али ја баталив више лифчиња, т.е не баталив.
Ќе си напишам се што ми треба на лист, ќе си сликнам со мобилен и свршена работа. Повремено ќе гледаш демек колку е саат и така :)

П.С. Со модерниве телефони може на ворд на мобилен исто :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
другарот до мене седи до ѕид и кај него се лифчињата. тој
препишува за него, па мене ми диктира нешто ако ми треба.
јас со широка јакна го покривам, и професорот го посматрам
:D
Широка јакна.. у лето. добар си :icon_lol:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Во основно најбоље фора ми беше,со едни посебни пенкала(сегде барам такви,нема) си правев дома мали ливчиња,и ги лепев на пенкалото...милина...седнуваш некаде каде што не би приметила(не ќош) пример 2ра редица,а сите што се сумљиви седат нели у последна :D и дур она се замара со нив,ти си го решаваш цел тест...математика си вадев тестовите под маса,на крај на година ми скурчи од криење,си ги извадив на маса,ама ме виде,али поминав :D

а сега у средно не препишував,или ми решаваа други,или ми кажуваа,или знаев :rolleyes:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
- Ливчиња во проѕирно пенкало од оние со плава капа,
- ливчиња во калкулатор илити дигитрон,
- од долната страна на масата зацврстена со нешто или меѓу железните држачи и масата,
- на слика во моб.,
- едно време слушалки на зима (тие со подолга коса и на лето), се дури не наредија блокатори...ама блокаторите останаа само за на испит, а не и на колоквиуми :sneaky:
- внатре во тетратка,
- во затворена шака,
- добро е на испит да носиш и многу џебовидна облека за секој случај ако те фатат со првиот сет,
- на зима во ракав па со прсти повлекуваш напред или назад зависно од ситуација
меѓу нозе на седиштето (заебано ако некој станит пред тебе на испитот ама се усовршвит со време)
-десетто
- и то...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom