Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
160 km/h Тетово-Скопје со Опел Астра ГТЦ :) Доста е
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
4.212
Saxo VTS 16V so 4 patnika i pushtena klima 235kmh na avtopat niz grad 160+kmh
И 2 врејчи цименто назад товарени , обавезно то да, малце појче од шо треба те лажеле, саксо vts од 220 со стап да го тепаш фазла не оди


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
И 2 врејчи цименто назад товарени , обавезно то да, малце појче од шо треба те лажеле, саксо vts од 220 со стап да го тепаш фазла не оди


Sent from my iPhone using Tapatalk
hahaha ako si tolku siguren deka neide poveke od 220 ajde da se vidime da stavish benzin i da te uveram shto da ti kazam drugo ako sakash zemi i gps navigacija da merish :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
200 со широкото, можеше уште ама пусти страв од цајкани...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
hahaha ako si tolku siguren deka neide poveke od 220 ajde da se vidime da stavish benzin i da te uveram shto da ti kazam drugo ako sakash zemi i gps navigacija da merish :)
Во фабриката си имаат свој тест возач, имаат посебна патека или користат негде посебна патека, колата нова со добар бензин, масло, идеални услови и тука гледаат колку максималнно ќе успее да постигни.
Тие, во Ситроен во Франција на своја кола со тест возач на посебна патека успеале 203.
Ти со 4 патници и клима си постигнал 235.
Зато ти се смејат

Арно климата си ја пуштил можеше и до 300 да ојш

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/facts-and-figures/citroen/saxo/hatchback-1996/[DOUBLEPOST=1414758363][/DOUBLEPOST]
406 км на саат. Во Германија, со Бугатито од вујко ми. Страва.
Ај прашај го вујко ти дали има кука на бугатито ко ќе оиди од германија дали може да ми дојси има една спална убава расклопена е и спакована
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Abe ajde koj ne mi veruva neka stavi benzin i ke go uveram :) shto pravime ako dokazam deka moze tolku da vozam?ako ne uspeam da dostignam 230kmh kolata ja davam gratis ako uspeam davate 500evra moze?na koj mu stiska neka dojde :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Abe ajde koj ne mi veruva neka stavi benzin i ke go uveram :) shto pravime ako dokazam deka moze tolku da vozam?ako ne uspeam da dostignam 230kmh kolata ja davam gratis ako uspeam davate 500evra moze?na koj mu stiska neka dojde :)
Сигурно си возел на некоја блага удолница,затоа кренала толку..
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.119
Поени од реакции
7.099
Ili lazhish, ili modificirana e so race delovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom