Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
Ili lazhish, ili modificirana e so race delovi.
и да ја модифицирал тешко, па уште 4 внатре и уклучена клима кола стара најмалку 12 години.
не му чини брзиномерот, башка малце од страв му се виде стрелката потаму, и има заокружено
значи место 180 брзинометаро покажал 195 нему од страв му се видело 215 и заокружил на 235
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
321
Поени од реакции
35
120 хах со југо оде накај 150/60 ама за дете од 15 години доста е 120 (и мама беше у колата ми даде да возам )
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
120 хах со југо оде накај 150/60 ама за дете од 15 години доста е 120 (и мама беше у колата ми даде да возам )
Голема разлика,од 120 до 150..А во вистинска смисла си возел не повеќе од 80-90 km/h
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Во смисла не сум од тие што лажат 118/19 бесе возев сакаш верувај сакаш не
Не сакав да те навредам,него да ти посочам дека километражниците на Југословенски возила се грешни,не покажуваат точна брзина.И се едни од најнепрецизните..Конкретно имав Југо 45 Корал Јуниор,кога возев низ град стрелката знаеше да се качи и до 70-80,а тоа сирото неможе да крене повеќе од 40 со втора..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
Не сакав да те навредам,него да ти посочам дека километражниците на Југословенски возила се грешни,не покажуваат точна брзина.И се едни од најнепрецизните..Конкретно имав Југо 45 Корал Јуниор,кога возев низ град стрелката знаеше да се качи и до 70-80,а тоа сирото неможе да крене повеќе од 40 со втора..
Тоа е правено нарочно за да му се дава оптимизам и надеж на работничката класа која возеше југовци. Беа среќни и еуфорични “Брат со југото Битола - Скопје за само 4 сати, под 120 не слезе стрелката !!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
16.899
Тоа е правено нарочно за да му се дава оптимизам и надеж на работничката класа која возеше југовци. Беа среќни и еуфорични “Брат со југото Битола - Скопје за само 4 сати, под 120 не слезе стрелката !!
епа не биле сите како тебе директори, мерцедеси да возат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
ти за колку време стигаше од скопје до битола со мерцедесот?
Јас до скопје ко ќе одев в багажник скарата, примусот, кило мелено направено плескавици, ребренца, кромид салатки, 2 сомуни леб, голем бостан,едно тамиџанче вино, едно кило ракија, по пат 2-3 пати ќе застанев, еднаш да ручам, еднаш кафе да пијам, еднаш да се исповраќам... зависи некогаш ден некогаш два ми требаа
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
16.899
Јас до скопје ко ќе одев в багажник скарата, примусот, кило мелено направено плескавици, ребренца, кромид салатки, 2 сомуни леб, голем бостан,едно тамиџанче вино, едно кило ракија, по пат 2-3 пати ќе застанев, еднаш да ручам, еднаш кафе да пијам, еднаш да се исповраќам... зависи некогаш ден некогаш два ми требаа
со југце сигурно недела дена ќе ти требало, пошто ти пијан го возиш у втора 40 а мислиш дека идеш 120.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
со југце сигурно недела дена ќе ти требало, пошто ти пијан го возиш у втора 40 а мислиш дека идеш 120.
со југо најубо да одиш со автобус а југото да го пратиш со воз
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
значи само градска вожња за југо а? низ битола да се чаламиш
да само градски и евентуално пригратски линии, не многу далеку за да можеш пешки да се вратиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom