Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
Ајде сите (ама искрено) да си кажете колку брзо, и со што сте возеле, по можност и каде.

Јас со Ауди А6 2.8 I Скопје - Петровец некаде околу 220 (според километражата 230 отприлика)

А вие?
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Јас со брат ми кога одевме од Охрид накај Скопје,на автопатот крена некаде 220 и јас се здрвив,ама јако беше...Беше со reno е сега точно што модел не знам,зошо не сум баш многу по маркиве на коливе:raz:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Сега за сега 110km/h со Матис кога се враќав од Шапка на автопатот од Тетово до Скопје.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
26
Ford Focus 2.0 210km/h патот Јанина - Солун...

Daewoo Nubira 2 1.6 SX - 185км/ч Велес - Скопје како и Солун-Атина.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
So kola. okolu 210, na avtopat tetovo gostivar, so motor okolu 180, na isto mesto, nekako e pobezbedno mestoto za razlika od drugi mesta, mozes da vozis pobrzo ako nema koli

Dobro de malku izlazav, ama za na kolku mesta sum vozel pobrzo, i na drugi mesta so istite brzini, ama so sluzbeni vozila, jebi ga benificii na sluzbata, mozes da si dozvolis nekoj ceif ( ako ne te naceka komandirot :salut: ) :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
dungeon master напиша:
So kola. okolu 210, na avtopat tetovo gostivar, so motor okolu 180, na isto mesto, nekako e pobezbedno mestoto za razlika od drugi mesta, mozes da vozis pobrzo ako nema koli

Dobro de malku izlazav, ama za na kolku mesta sum vozel pobrzo, i na drugi mesta so istite brzini, ama so sluzbeni vozila, jebi ga benificii na sluzbata, mozes da si dozvolis nekoj ceif ( ako ne te naceka komandirot :salut: ) :)
Хехе, епа за сите е така...Сите некој не начекува, тоа е... Ама пред се, мора местата да ги избереме дали и колку брзо може да одиме.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Струмикс напиша:
Хехе, епа за сите е така...Сите некој не начекува, тоа е... Ама пред се, мора местата да ги избереме дали и колку брзо може да одиме.
Мене татко ми не ми даде да возам побрзо од 110.:nesum:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
57
Поени од реакции
0
Тетово-Скопје, 200km/h, со SEAT LEON. Имаше уште 300-400 вртежи, ама 200-тотката ми беше некоја психолошка граница.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Samo proceduralno, ednas izmeriv na radar eden skopjanec, inaku poznat advokat, so brzina od 195 km/h, kaj ,,Svetlost", pred Bit Pazar, skopjani znaat kade e toa, tamu ima stalno policija, so mercedes inaku, i na kraj go pustiv i bez kazna :), toa mi e najgolema brzina izmerena na radar u grad, i tesko nekoj da ima izmereno pogolema
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Na avtopat E40 , ne vozef jas , nego sopatnik bev vozefme 295 km/sat , top brizna na kolata bese 390 km/sat . Fantazija od kola bese ama retko kaj mozi da ja iskortisish taa brzina ,drugarmi bese tolku imponiran od taa kola , mislam deka se uste drka na nea :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
167
ragazza напиша:
Na avtopat E40 , ne vozef jas , nego sopatnik bev vozefme 295 km/sat , top brizna na kolata bese 390 km/sat . Fantazija od kola bese ama retko kaj mozi da ja iskortisish taa brzina ,drugarmi bese tolku imponiran od taa kola , mislam deka se uste drka na nea :)
А што кола е тоа ако не е тајна.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Koenigsegg , svedska kola , prvim se pravea samo 2 ili 3 godinata , sega imat malce prosiren biznis , mnogu e interesna i bagi tehnicki podatoci koj za mene se spansko selo ama drugar mi uste trza po takva ..
Eva link:
http://www.koenigsegg.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom