Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Mnogu mi e milo koga nekoj neinformiran, obichno obiduvajki se da bide shtosen, ke napravi magare od sebe.
Не се замарам кој Голф оди волку или толку..Ич кур не ме боли..Секако се е ветер и магла..Од ова-она,на тетин голфот,на вујче и слично..И сеа магаре ли сум?Ај просветли ме пријателе..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.881
Поени од реакции
46.102
Не се замарам кој Голф оди волку или толку..Ич кур не ме боли..Секако се е ветер и магла..Од ова-она,на тетин голфот,на вујче и слично..И сеа магаре ли сум?Ај просветли ме пријателе..
Тогаш, не јади гомна.
 
L

Lu

Гостин
Одел,како да не одел..И не ме цитирај,вози си го голфот 247
Баш ме интересира зошто мислиш дека не оди 246 км/ч ?

Зависно од која верзија е Голфот, може да оди и многу над 246 км/ч.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.881
Поени од реакции
46.102
Зашто не е мој, туку на чичо ми. А сите знаат дека голфот на чичо не иде 246 :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
14 април 2012
Мислења
26.881
Поени од реакции
46.102

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
http://autokatalog.autoscout24.de/vw/golf-v-2003-2008/2.0-gti-169-kw-230-ps/
I da, odat ovie 250kmh,tuneri im dodavaat i kompresori i pogolemi turbovci, od toj motor moze i preku 300 konja da se istisne.
Najveke so mi pagja vo oko se podatocite za potrosuvackata, neverojatno ako tolku malce trosat na taa snaga.
Тоа е... релативно мал мотор, опни му турбо... башка, во последно време како што гледам и бензинците почнаа да стануваат се повеќе и повеќе технички напредни, и доаѓаме до некои такви цифри кај потрошувачката...
Ѕирни го 1750 ТБИ моторот кај Алфа, на пр. има 200 кс отприлика со слична потрошувачка.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.011
Потрошувачката е ниска ако возиш максимално пензионерски, шалташ на макс 2000 вртежи и не креваш повеќе од 120. Фактички, не ја користиш снагата на колата - ако ја користиш, потрошувачката е како што си кажа @vidooq .
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Во Македонија има одредени делови каде што може да се достигне и брзина од 300 км/ч.
Значи не зборам за константно возење со 300 км/ч ... немаме такви квалитетни автопати за да си возиш константно со 300 км/ч (како на пример што е Аутобан во Германија) туку кај нас таа брзина кога ќе ја постигнеш, можеш да возиш ептем кратко со таа брзина, и потоа веднаш мора да намалиш, бидејќи не е безбедно кај нас да се вози со 300 км/ч.

Станува збор за Nissan GT-R
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.881
Поени од реакции
46.102
Едвај чекам дечково да го докомплетира количево.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Kajgana Shop

На врв Bottom