Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
32.401
Поени од реакции
20.251
,,,,site lažete bidejki i brzinometrite ve lažat. vas,,,
,,,toa e i od bezbednosna gledna toĉka, sekogaš pokažuvaat +15 do20km,,,,
,,,a i vtora rabota ima razlika pomegju realnata max, brzina spored performansite na motorot, i pokažuvanje na instrumentot,,,,
,,aj pozzzzz oktandzhii,,,,:icon_mrgr:,,,
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.353
Поени од реакции
21.074
Во Македонија со вектра 1.6 максимум до 150 на саат Струмица - Радовиш. Со R6 на автопат спрема Берлин 240 на саат али ми падна вилицата од страв. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.201
Поени од реакции
17.065
Во Македонија со вектра 1.6 максимум до 150 на саат Струмица - Радовиш. Со R6 на автопат спрема Берлин 240 на саат али ми падна вилицата од страв. :D
те лаже брзинометарот или на удолница си возел:D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.890
Поени од реакции
3.452
Кавала - Солун 200 км/ч.
Софија - Дупница 210 км/ч

Сега скоро беше кога се враќав од одмор.
 
Член од
21 август 2014
Мислења
46
Поени од реакции
11
Prilep Bitola 200km/h so bmw x3 ali kratko samo da osetam kakvo e cuvstvoto da vozis 200 pa namaliv na 180
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
renault megane 1.9 dti 185 km/h
peugeot 1.6 hdi 200 km/h
kumanovo-tabanovce
браво!
побрзо возеше дури и од тимот на рено и пежо од шо успееа фабрички да постигне на нивни полигони на идеална патека со идеално гориво, гуми, температура и професионален возач. Мегано го јаде за неколку километри а пежото (не напиша кој модел) али можи 15 километри побрзо да го тераше со ова наша македонска нафта на автопат.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
260
Поени од реакции
218
браво!
побрзо возеше дури и од тимот на рено и пежо од шо успееа фабрички да постигне на нивни полигони на идеална патека со идеално гориво, гуми, температура и професионален возач. Мегано го јаде за неколку километри а пежото (не напиша кој модел) али можи 15 километри побрзо да го тераше со ова наша македонска нафта на автопат.
https://www.youtube.com/watch?v=q-Jue4X7t18
за меганот, после 2 минута може да видиш дека се работи за рамен пат
за пежо, неможев да најдам клип со соодветни киловати за максимално постигнатата брзина, можеби е било 198-199 км/ч, се надевам дека +- 2-3 км/ч не се сериозно сфаќаат.
Како и да е, немам причина да те лажам, овие брзини сум ги достигнал само еднаш, не преферирам повеќе од 120 на мк патишта.

EDIT:
https://www.youtube.com/watch?v=mdNYbrmLCNk
имав исто постигната брзина како дечкото на 1:26
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
https://www.youtube.com/watch?v=q-Jue4X7t18
за меганот, после 2 минута може да видиш дека се работи за рамен пат
за пежо, неможев да најдам клип со соодветни киловати за максимално постигнатата брзина, можеби е било 198-199 км/ч, се надевам дека +- 2-3 км/ч не се сериозно сфаќаат.
Како и да е, немам причина да те лажам, овие брзини сум ги достигнал само еднаш, не преферирам повеќе од 120 на мк патишта.

EDIT:
https://www.youtube.com/watch?v=mdNYbrmLCNk
имав исто постигната брзина како дечкото на 1:26
знам бе од ко почнав да читам овде постовите престанав да гледам топ геар, досадни и незанимливи ми станаа.
Нема форумџија кој барем малце не надминал максимални фабрички брзини по македонските патишта а некои богами и 50% побрзо возеа.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
260
Поени од реакции
218
знам бе од ко почнав да читам овде постовите престанав да гледам топ геар, досадни и незанимливи ми станаа.
Нема форумџија кој барем малце не надминал максимални фабрички брзини по македонските патишта а некои богами и 50% побрзо возеа.
Мене пак не ми е јасно што изиграваш детектор на лаги? Меган е продаден од пред 1 месец и неможам да ти докажам, но за 407 слободно пиши ми во ПП од каде си, може да се видиме и ти давам тест возење кога ќе се вратам во МК. Може и по истиот пат каде јас ја постигнав максималната брзина. После пиеме кафе, и симболично јас или ти ја плаќаме сметката, зависно од макс. брзина што си ја постигнал.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
Мене пак не ми е јасно што изиграваш детектор на лаги? Меган е продаден од пред 1 месец и неможам да ти докажам, но за 407 слободно пиши ми во ПП од каде си, може да се видиме и ти давам тест возење кога ќе се вратам во МК. Може и по истиот пат каде јас ја постигнав максималната брзина. После пиеме кафе, и симболично јас или ти ја плаќаме сметката, зависно од макс. брзина што си ја постигнал.
Јас сум постигнал 90 километри на час со мерцедес 200Д од 1978 година и то товарен јас, шаклето, боздаро, цане мечкарот и сотир роцанглата ко носевме загарите кај орцета на парење. Залепена сказалката на тоа 90 можи 10 минути така го терав, после намалив да не напрајме некоја беља, то беше во 1985 година памтам пошто прв пат видов семафор кај шо трепка само жолтото светло, застанав можи 10 метри пред семафор и се чудев шо да прам, знаев ко ќе свети само црвено ил зелено шо да прам али да трепка жолто не знаев, до мене беше цане и тој рече “сега шо прајме!?“
имам јас возено бе ехаај и стоедно (службено пикап шо е), и лада со вграден плин, и на дедото ситроен ге ес, фиќо......
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
260
Поени од реакции
218
Јас сум постигнал 90 километри на час со мерцедес 200Д од 1978 година и то товарен јас, шаклето, боздаро, цане мечкарот и сотир роцанглата ко носевме загарите кај орцета на парење. Залепена сказалката на тоа 90 можи 10 минути така го терав, после намалив да не напрајме некоја беља, то беше во 1985 година памтам пошто прв пат видов семафор кај шо трепка само жолтото светло, застанав можи 10 метри пред семафор и се чудев шо да прам, знаев ко ќе свети само црвено ил зелено шо да прам али да трепка жолто не знаев, до мене беше цане и тој рече “сега шо прајме!?“
имам јас возено бе ехаај и стоедно (службено пикап шо е), и лада со вграден плин, и на дедото ситроен ге ес, фиќо......
кул стори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom