Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.625
Поени од реакции
2.727
Со Ауди А4 ТДИ 1.9 од Неготино до Скопје по автопат шибам и стрелката ми покажува 220 е тоа не знам колку км/ч и можев да покачам уште повеќе ама пусти страв од лош пат нерамен само доволно е вдлабнатина или испакнат пат има да се удри во банкина или низ мост да лета :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
Со Ауди А4 ТДИ 1.9 од Неготино до Скопје по автопат шибам и стрелката ми покажува 220 е тоа не знам колку км/ч и можев да покачам уште повеќе ама пусти страв од лош пат нерамен само доволно е вдлабнатина или испакнат пат има да се удри во банкина или низ мост да лета :D
Си погледнал во друг клометражник не во тој на Аудито.
Не ојт тој модело 220
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.147
Поени од реакции
16.899
Си погледнал во друг клометражник не во тој на Аудито.
Не ојт тој модело 220
оди бе како не, од кај знаеш он може го тунирал моторот, му ставил некое големо турбо, сигурно крева и 260
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
оди бе како не, од кај знаеш он може го тунирал моторот, му ставил некое големо турбо, сигурно крева и 260
знам јас шо е то тјунирање на коли имав јас клаено алуминијумски бандажи на опело и лепенка СПОРТ на ладата ко му кладов тие пластични како усисници за ваздух на хаубата, си има посебен назив за такви возила, преправано фризирано појачано тјунирано... нема такво спомнато така да се подразбира дека е фабрички модел.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.625
Поени од реакции
2.727
Си погледнал во друг клометражник не во тој на Аудито.
Не ојт тој модело 220
А бе не реков на 220 Км/ч туку стрелката(гравираното) ми покажува 220 е тоа не знам колку е пресметана на КМ/Ч инаку според фабричката максимална е 207 Км/ч ,а тјунирањето може да достигне 225-235 зависи колку сакаш да ви троши горивото,а богами и модифициран ладилник LoL
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.147
Поени од реакции
16.899
ја богами југото од кога го тјунирав иде 180, на автопат јаде бемвиња и мерцедеси дизели смрдливи ко на шала, у кривина едвај го додржувам од што е брзо
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
4.212
Овај со саксото е најјак со клима 4 ца внатре и товарено со 2 врејчи цименто 235 .

Друже вака да ти кажам ена раб , грчко саксо како твоето цел мотор преправан , за по драгстери , значи максимално шо можи да се извај од него шо драгстер стартува со втора не оди 240 , така да, излези од филмо дека твоето саксо оди 235
Значи со исклучена клима и сам ако возиш можи и до кај 320 , 330 да оди :))))

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
и да ја модифицирал тешко, па уште 4 внатре и уклучена клима кола стара најмалку 12 години.
не му чини брзиномерот, башка малце од страв му се виде стрелката потаму, и има заокружено
значи место 180 брзинометаро покажал 195 нему од страв му се видело 215 и заокружил на 235
hahaha ti si be brat strashna rabota :D vrska si nemash a jadesh go**a poveke od septichka jama...[DOUBLEPOST=1414882175][/DOUBLEPOST]
Овај со саксото е најјак со клима 4 ца внатре и товарено со 2 врејчи цименто 235 .

Друже вака да ти кажам ена раб , грчко саксо како твоето цел мотор преправан , за по драгстери , значи максимално шо можи да се извај од него шо драгстер стартува со втора не оди 240 , така да, излези од филмо дека твоето саксо оди 235
Значи со исклучена клима и сам ако возиш можи и до кај 320 , 330 да оди :))))

Sent from my iPhone using Tapatalk
a ti be prijatele shto kola vozish? od kaj znaesh deka moeto ne e naredeno? moze imam bregasti,pravena glava,kovani klipovi,olesneta radilica i shajbna,olesnet zamaec,dobar remap i dr dr dr raboti? za dragster gi kratat brzinite za odma da gi puni da nepaga obrtot i dragster se vozi na 402m a jas ja razviv taa brzina za poveke od 5km i ushte ednash ke vi povtoram na site AKO SAKATE DA VE UVERAM 500e AKO NE USPEAM KOLATA JA DAVAM GRATIS
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom