Македонски филмови

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.948
Поени од реакции
7.600
Го има, ама не си губи време, ќе се каеш.
Е ако и да е досаден и глуп филмот нема везе. Сум симнувал и трошел интернет и за поглупи филмови нема да ми е прв пат.

Само дај ако го има онлајн да не би чекал додека се симне.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.979
Поени од реакции
34.407
Е ако и да е досаден и глуп филмот нема везе. Сум симнувал и трошел интернет и за поглупи филмови нема да ми е прв пат.

Само дај ако го има онлајн да не би чекал додека се симне.
Е не знам дали го има онлајн. На youtube секако не.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Деца на сонцето го има ли некаде да се гледа на интернет ?
го има, во германија е издаден на двд и блуреј, ама само германско аудио
http://www.imdb.com/title/tt2846008/
рецензијата на imdb е реална слика на состојбата во македонската филмска индустрија ( и книгоиздавачка, музичка...)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.979
Поени од реакции
34.407
Не изгледа лошо, иако на моменти ко ТВ драма од МТВ наликува. Ова е прв долгометражен проект на Горан Тренчовски. Го изгледав неговиот краток „At Dawnbreak“ („На изгрејсонце“), и не можам да кажам дека беше лош, сосема пристоен филм за наши услови (во споредба со тоа какви ги има...), но ми сметаше што беше многу предвидлив и реакциите на ликовите некако не ми беа реални, не беа својствени за ликови од нашево поднебје, особено кон крајот на филмот. Гледајте го, нема што да загубите, освен 20-тина минути кои и онака ќе ги потрошите за џабе. :P
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.935
Од Златна петорка не очекувам ништо, повеќе сум хајпнат за Ослободувањето на Скопје што ќе има премиера на Манаки.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.935
Добро друже пола од луѓево на темава го прашуваат истото. Ние не сме дел од екипата за да го имаме филмот, барај луѓе што се знаат со некој од екипава. Евентуално ако имаш некој пријател глумец, којшто ќе е пријател со некој од глумциве во филмот па да му го позајмат на гледање.
Ако го имаше негде на ДВД ќе го купеше некој и ќе го имавме сите, значи се додека не излезе на ДВД, не го дадат на некоја телевизија па некој да го сними или некој не го добие „нелегално“ не може да го види никој филмот. Евентуално да го стават на некоја платформа па да се бара чаре како да се симне од неа. Дотогаш трпение-спасение и проверувај еднаш месечно на Тракермк.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.935
Бујрум трејлер.
За мене убаво изгледа по трејлерот, али останува да видиме како испаднал целиот.
П.С. можеле бар 720п да го стават трејлерот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.935
a пасвордот Marcello? Или ни прати да го разбиеме. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom