Македонски народни приказни

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Во галеријата на 365.com.mk ги има.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ептен сакам да ги гледам!! ем се поучни, ем може сликовито да се виде како живееле порано нашите баби и дедовци.... старо традиционално македонско......тоа го сакам!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Gi imam site prikazni so dobar kvalitet ripuvani od kaseta i od satelitskiot kanal na mtv ama slab upload imam pa ne mozam da gi uploadiram. Po 200-300 mb e edna.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Lele.. mnogu gi sakav na vremeto.Redovno gi gledav i reprizite duri,abe omileni mi bea.:)
Glumcite site bea zakon,a najinteresni mi bea Gorgi Kolozov i Senka,nezamenlivi bea,posebno koga bea maz i zena,a toa bese skoro sekogas.Posle Goce,Vanco,a za Laze vek ne pravam muabet,kako se imam smeeno,posebno taa prikazna so "Malista Polikala".:pos2:
Stvarno e steta sto denesnive deca gledaat gluposti,a ne nesto vaka poucno i korisno.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Единствено нешто што ми недостига од тоа време кога постоеше само МТВ и ништо друго...закон беа и пак ги гледам кога ќе ги начекам,за глумците нема зборови,од таа клапа-генерација сите се добри...ех детство
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Ептен ги сакав и МТВ гледав само тогаш и за време на Евровизија. Глумците се нешто незаборавно, секој на свој начин. И да, ептен го поштував царот - Ѓорѓи Колозов RIP:(
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Има ли подобра детска едукација од Македонски приказни. Наша генерација порано од дома не излегуваше без да ги гледа приказните. А не сега Покемон, Дигимон, Кинески срања.
Иначе најдобри приказни беа Рамче 1 и 2 дел.
А за Лазар Бараков, он ти е незаменлив слуга, конобар, просјак, и сите грди ликови. :smir:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Нема никој линкови од каде може да се симнат сите?
Јас имам само 12 епизоди,само толку успеав да најдам.
 

Macedonia2007

RED DEVIL
Член од
20 декември 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
3
Македонски народни приказни има повторно од сабајле од 10 30 на собраниски канал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom