Македонски народни приказни

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еве еден линк на кој што ќе ги најдете за гледање... уживајте :smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Од стари времиња и за сите времиња, богатство наше највредно. "Ајде дедо кажи уште една" Македонски стари приказни.
Приказните со кои ние израснавме сега ќе имаат можност денешните деца да ги гледаат на Сител во Недела од 20:00ч.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И? Не е тоа ништо за фалење. Гледајте деца како глумеа пред 20 години, оти тоа еднаш се гледа. Недај боже од х причини да ги снема видео-записите, приказните ќе си ги прераскажуваме.

Жал ми е да ги гледам новиве глумци. Едноставно не знаат како да одлумат природно... И се повеќе ми се чини дека генерацијата на Ѓорги и Шенка Колозови и компанија (Ванчо, Гоце, Кире, Лазе) ќе остане долго време ненадмината.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
И? Не е тоа ништо за фалење. Гледајте деца како глумеа пред 20 години, оти тоа еднаш се гледа. Недај боже од х причини да ги снема видео-записите, приказните ќе си ги прераскажуваме.

Жал ми е да ги гледам новиве глумци. Едноставно не знаат како да одлумат природно... И се повеќе ми се чини дека генерацијата на Ѓорги и Шенка Колозови и компанија (Ванчо, Гоце, Кире, Лазе) ќе остане долго време ненадмината.

Зависи за кого не е за фалење, овие приказни ги немам гледано 10 години и е добар потег на сител.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Скржавиот ерген, цитат: едното за менe, другото за тебе и третото за татка! :pos2:




Од стари времиња и за сите времиња, богатство наше највредно. "Ајде дедо кажи уште една" Македонски стари приказни.
Приказните со кои ние израснавме сега ќе имаат можност денешните деца да ги гледаат на Сител во Недела од 20:00ч.
има нов циклус на македонски народни приказни идат на А1 исто така во недела но некаде во 6 или 7 часот
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
има нов циклус на македонски народни приказни идат на А1 исто така во недела но некаде во 6 или 7 часот
Знам знам, гледав 2 епизоди и не ми го прават ќеифот..старите се далеку поубави.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Знам знам, гледав 2 епизоди и не ми го прават ќеифот..старите се далеку поубави.
да во право си приметив дека не ми се исти и така интересни како старите!
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
е ја најдов некои за даунлоад од старите:
http://swtim.org/forum1/index.php?topic=35717.0

а и да не знае некој каде може да ја најдам онаа песнана застапена во сите приказни... инструметналка: трм трм та та та ... итн знаете на која мислам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
А1 веќе ги сними новите Македонски Приказни, МТВ од неоддамна почна, а вчера и Сител
најави дека го направиле истото. Првите кадри се снимени во Свети Пантелејмон каде што
се најдоа старите добри глумци како што се Гоце, Ванчо, Кирил и други од нивниот калибар,
покрај нив ке видиме и доста од новите глумци.



Останува да видиме чиј проект од овие три ке излезе како најдобар, иако сите знаеме дека
ниедни денешни приказни во High Definition нема да ги заменат оние старите кој и беа
интересни на целата публика.
Превземено од
tvpaket.com.mk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ова не е вест од пред едно 6 месеци?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Aман па овие од Сител више претераа со копирањево на А1. Претераа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Aман па овие од Сител више претераа со копирањево на А1. Претераа.
се сложувам комплетно! гледам се ископираа од а1 ама баш се!!! незнам зашо не продужат со голите вести.. тоа им беше добро.. једино добро..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Глупо ќе биде нема да знаеш кој да ги пратиш дали на А1 или на Сител или па на МТВ и ако ги стават се во исти термин :tapp:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841
Чиста копија од А1, за да добијат повеќе на гледаност. Ипак од А1 се далеку поубави отколку овие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom