Македонски интернет страници

Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Еве некој сајтови од мене наменети за мобилна платформа:

m.kajgana.com
m.off.net.mk
m.idividi.com.mk
fakulteti.mk/mobile
it.com.mk/mobile

Ако имате некој други споделете ги, а предности за користење на мобилни веб страни на мобилен се
трошат помалку интернет, побрзи се и почитливи за мобилен :)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Оти лоша реализација ?
Што не чини спрема тебе .
позз
Kратко кажано многу е лоша навигацијата. Посетителот нема ориентација кои објави се последни.
Можело мудростите да се поделат во категории, пр мудрости за љубовта, животот итн итн итн.
Не ја сваќам таа бела лента што се појавува најдоле кај што пишува НЕМА КОМЕНТАР, тоа можело на попаметен начин да се среди.
Зошто толку голем футер??? нема потреба од толку многу тагови, многу го грубат сајтот.
Ова е вака на прв поглед, да ја разгледам подобро сигурно ке има и други забелешки. ;)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Kратко кажано многу е лоша навигацијата. Посетителот нема ориентација кои објави се последни.
Можело мудростите да се поделат во категории, пр мудрости за љубовта, животот итн итн итн.
Не ја сваќам таа бела лента што се појавува најдоле кај што пишува НЕМА КОМЕНТАР, тоа можело на попаметен начин да се среди.
Зошто толку голем футер??? нема потреба од толку многу тагови, многу го грубат сајтот.
Ова е вака на прв поглед, да ја разгледам подобро сигурно ке има и други забелешки. ;)

Лоша навигација ... Не би рекол така. А за тоа кои објави се последни што е битно кои се последни кога се работи за мудрости , не е ова некој портал па новости на денот последни новости и така натаму.
Категории има преку 300+ , доколку нешто конкретно посетителот го занима би нашол со пребарување копчето.
Многу тагови ? - тоа не се тагови туку во случајов се мудри луѓе и нивни мудрости кога некој би барал према автор( мудрец)

Иако не се сложувам со твоето мислење сепак го ценам тоа и времето што си го посветил за да напишеш макар и критика (од твоја гледна точка)
патем на профилот што си ми пишал за facebook fan page не не сум заинтересиран да ја купувам, си можел ПП да ми пишеш.
Не е суштината да има што повеќе фанови кои не би ги интересирала страната, подобро е да има макар и малку ама да ги интересира таа тематика.

Јас не велам дека страната е без мана, има недостатоци ама сепак не си ги видел ....

Сѐ си има своја убавина, но не секој може да ја види. - Конфучие -
http://www.mudrosti.com/сѐ-си-има/
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Лоша навигација ... Не би рекол така. А за тоа кои објави се последни што е битно кои се последни кога се работи за мудрости , не е ова некој портал па новости на денот последни новости и така натаму.
Категории има преку 300+ , доколку нешто конкретно посетителот го занима би нашол со пребарување копчето.
Многу тагови ? - тоа не се тагови туку во случајов се мудри луѓе и нивни мудрости кога некој би барал према автор( мудрец)

Иако не се сложувам со твоето мислење сепак го ценам тоа и времето што си го посветил за да напишеш макар и критика (од твоја гледна точка)
патем на профилот што си ми пишал за facebook fan page не не сум заинтересиран да ја купувам, си можел ПП да ми пишеш.
Не е суштината да има што повеќе фанови кои не би ги интересирала страната, подобро е да има макар и малку ама да ги интересира таа тематика.

Јас не велам дека страната е без мана, има недостатоци ама сепак не си ги видел ....

Сѐ си има своја убавина, но не секој може да ја види. - Конфучие -
http://www.mudrosti.com/сѐ-си-има/
Има една мудрост која треба да јас ставиш на твојот сајт:
-Пострашно е да мислиш дека знаеш, а не знаеш, отколку да не знаеш.


1) Велиш имало 300+ категории, или јас не гладам кај ти се категоризирани статиите или ти незнаеш што е категорија.
2) Тагови: На прва ми се видеа како тагови затоа што обично така се ставаат тагови (tags cloud), но не е проблем дали се тагови или линкови како што е во случајот кај тебе, премногу ги има што го груби сајтот;
3) Во врска со фан страната, тоа ти го пишав во ПП, игледа си се збунил :) Да точно е тоа дека и малку да се ама да се такви фанови што ќе ги занима содржината, но кај тебе се премалку.
4) Сајтот има повеќе мани отколку што мислиш дека има.
Како и да е, јас ти дадов искрени забелешки, а твое е дали ке се сложиш или не, на крај краева јас ништо не губам, а ни добивам од сето тоа.
Поздрав.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Можам да ја објавам, ќе завршиме работа за Мудроста, ама не ми даде автор кој ја измислил и прв кажал таа мудрост ( и тој автор ќе оди како таг а у ствари е авторот на таа мудрост) , или пак ако ти си ја смислил ќе те ставиме како автор оти горе или долу оваа е официјална страна за мудрости и се што е таму е оригинално.
И последно , на местото кое што се категории ќе треба да отвориме нова категорија ( пример : зајадлив, тврдоглав, ...) полесно ќе забележиш каде се категориите.
Кажи кој е авторот и уште утре објавуваме официјално.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Можам да ја објавам, ќе завршиме работа за Мудроста, ама не ми даде автор кој ја измислил и прв кажал таа мудрост ( и тој автор ќе оди како таг а у ствари е авторот на таа мудрост) , или пак ако ти си ја смислил ќе те ставиме како автор оти горе или долу оваа е официјална страна за мудрости и се што е таму е оригинално.
И последно , на местото кое што се категории ќе треба да отвориме нова категорија ( пример : зајадлив, тврдоглав, ...) полесно ќе забележиш каде се категориите.
Кажи кој е авторот и уште утре објавуваме официјално.
Мислам дека попаметно би ти било да си го средиш сајтот (ако незнаш како да се консултираш со некој) , а не да тераш инает по форуми. Препоставувам дека си дете, но во животот треба да се научиш да примаш критики од нив најмногу се учи, а не да бидеш слеп.
Повеќе не коментирам, греота е да го загадуваме форумов со вакви коментари.

Поздрав.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Дефинитивно нешто најоригинално што до сега го имам видено. Се друго едноставно веќе губи смисол. Благодарам на препораката.
Tooo, озбилно ваков сајт немам видено, ремек дело. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom