Македонски интернет страници

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од cleverguy, 9 февруари 2009.

 1. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.469
  Допаѓања:
  762
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.049
  Допаѓања:
  2.502
  Time otide jabana ?
   
 3. Lu Syndar

  Lu Syndar

  Член од:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  5
  Има еден нов забавен портал каде се пишува на дијалект и кој за многу краток период скокна на alexa.com
  Сајтот е http://www.biserko.mk сега за сега е прва лига, ќе видиме понатака како ќе се покаже. Поздрав
   
 4. Lincoln Burrows

  Lincoln Burrows

  Член од:
  16 август 2008
  Мислења:
  3.294
  Допаѓања:
  636
  off.net.mk

  Стартуваше Оф.нет, она што паѓа во очи е претераната сличност со Он.нет. Дали Трендо добил дозвола за ваков „фалсификат“ на веќе постоечкиот бренд?
   
 5. Towelie

  Towelie теХАЦЕ

  Член од:
  26 јуни 2011
  Мислења:
  307
  Допаѓања:
  254
 6. Lincoln Burrows

  Lincoln Burrows

  Член од:
  16 август 2008
  Мислења:
  3.294
  Допаѓања:
  636
  Off.net.mk

  Статистичко резиме од првите 3 дена: 20.000 посетители дневно.
  Ви благодариме на довербата.

  Значи Трендо повторно има хит.
   
 7. Lincoln Burrows

  Lincoln Burrows

  Член од:
  16 август 2008
  Мислења:
  3.294
  Допаѓања:
  636
  Сега борбата на македонскиот интернет простор се префрла меѓу телевизиските портали, се појави нов сајт makmedium.com со дизајн сличен како стариот на tvpaket.com.mk кој го отфрли пред неколку дена.
  ТВ Пакет е често критикуван за сајт кој објавува информации во полза на Сител, додека овој МакМедиум се чини дека се појавува како противтежа кој ќе објавува во корист на Канал 5.
   
 8. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.049
  Допаѓања:
  2.502
  слични како колектива и гроупер сајтови за купување?
   
 9. alex-st

  alex-st

  Член од:
  7 јануари 2008
  Мислења:
  5.364
  Допаѓања:
  795
  kupuvame.mk
  grabnipopust.mk

  постојат и неколку агрегатори на групни купувања како bagatela.mk, eftino.mk и popust.be
   
 10. Towelie

  Towelie теХАЦЕ

  Член од:
  26 јуни 2011
  Мислења:
  307
  Допаѓања:
  254
  majtap.com
   
 11. Bow Wow

  Bow Wow

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  www.gledajiti.com - за филмчиња со македонски превод...одличен сајт
   
 12. cleverguy

  cleverguy

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  288
  Ме радува во последно време има се повеќе и повеќе македонски страници на интернет, во тек сме ние македонците заедно рамо до рамо со сите светски достигнувања во доменот на интернетот :icon_mrgr:
  Еве некои мои нови предлози за македонски интернет страни:

  Филмови http://filmovi.com.mk/
  Забава http://www.kafepauza.mk/
  Архитектура и вести http://www.build.mk/
  Мистерии http://iluzionist.com.mk/
   
 13. Lincoln Burrows

  Lincoln Burrows

  Член од:
  16 август 2008
  Мислења:
  3.294
  Допаѓања:
  636
  Буквар веројатно може да се прогласи за еден од најголемите интернет флопови во Македонија.

  Правеа скапи реклами, најпрво се дигнаа со читаност, па пропаднаа. Се шушка дека политички пробаа да го бутнат Time со повлекување на изворите, тој период го искористија масовно да се рекламираат по сите портали, повторно се дигнаа на краток рок, и повторно пропаднаа. Не знам зошто уште се трудат. На Grid им оди подобро што не беа толку агресивни.
   
 14. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Happiness...?

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  3.692
  Допаѓања:
  4.587
  www.amanbe.mk - Нешто најново т.е. пред скоро пред 2 месеци...
   
 15. Filip95

  Filip95

  Член од:
  5 август 2010
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  50

Сподели преку: