Македонски интернет страници

Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Здраво на сите,

Би сакал да ја претставам новоста која ја имаме на пребарувачот www.pronajdi.com

Станува збор за категоризација и олеснето пребарување и навигирање низ огласите на овој пребарувач/агрегат кој моментално има 357.222 активни огласи од сите огласни страни во Македонија.

Активно се работи на додавање и на дополнителни филтри на одредени категории како моторни возила (боја, бренд, цена, километража и сл.), а веќе се работи и на додавање на chat кој ќе овозможи комуникација за сите useri по дадени категории и интереси.

Се надевам ви се допаѓа овој концепт и функционалност која се базира исклучиво на заштеда на вашето време и олеснување при користење на оваа страна.

Поздрав! :roker:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.275
ааа добар напредок...[DOUBLEPOST=1496177394][/DOUBLEPOST]Мислам дека темава ја одсликува политичката состојба во државава, никој не се замара да даде коментар или мислење за ептен добра идеја.... поинтересно е очи да си вадиме.
 
Последно уредено:
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Здраво дечки, не знам дали е најдоодветна тема за моево прашање, но не најдов друга тема. Сакам да прашам до поискуснисте (а ве гледам дека ве има доста) Дали можам да направам веб страна со македонска содржина за македонски пазар која ќе нуди интернет услуги, меѓутоа за да не регистрирам фирма и плаќам даноци, плаќањето единствено да оди преку пејпал(сметка во Грција), а хостингот да е од друга држава. Дали би имал проблем со гонење на некаков закон и нелегална работа?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
858
Поени од реакции
453
Здраво дечки, не знам дали е најдоодветна тема за моево прашање, но не најдов друга тема. Сакам да прашам до поискуснисте (а ве гледам дека ве има доста) Дали можам да направам веб страна со македонска содржина за македонски пазар која ќе нуди интернет услуги, меѓутоа за да не регистрирам фирма и плаќам даноци, плаќањето единствено да оди преку пејпал(сметка во Грција), а хостингот да е од друга држава. Дали би имал проблем со гонење на некаков закон и нелегална работа?
Можеш да направиш се' како што напиша.
Ќе работиш како фриленсер.

Но, ако го плаќаш данокот во МК (само 10%) ќе можеш мирно да спиеш.
Вредат ли тие пари за да наоѓаш дупки во закони, и "да фаќаш кривини"?

Изборот е твој.
Реши се, и терај.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.275
Можеш да направиш се' како што напиша.
Ќе работиш како фриленсер.

Но, ако го плаќаш данокот во МК (само 10%) ќе можеш мирно да спиеш.
Вредат ли тие пари за да наоѓаш дупки во закони, и "да фаќаш кривини"?

Изборот е твој.
Реши се, и терај.
Секако мора да плаќа 11.11% данок и да му одат парите во Грција.... И плус ќе мора и некаков данок и во Грција да плаќа...
 
Член од
25 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Направив блог на blogger.com имам и фб страна со 500 лајка. Ве молам да ја подржите мојата страна (се надевам дека ќе успее странава бидејќи малку се македонски блогови).Ве молам за лајк. БЛАГОДАРАМ
https://m.facebook.com/odnashagol
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Здраво на сите,

Би сакал да ја претставам новоста која ја имаме на пребарувачот www.pronajdi.com

Станува збор за категоризација и олеснето пребарување и навигирање низ огласите на овој пребарувач/агрегат кој моментално има 357.222 активни огласи од сите огласни страни во Македонија.

Активно се работи на додавање и на дополнителни филтри на одредени категории како моторни возила (боја, бренд, цена, километража и сл.), а веќе се работи и на додавање на chat кој ќе овозможи комуникација за сите useri по дадени категории и интереси.

Се надевам ви се допаѓа овој концепт и функционалност која се базира исклучиво на заштеда на вашето време и олеснување при користење на оваа страна.

Поздрав! :roker:
Ојде сајто а?
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
mktop50.com - агрегатори на сајтови
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
http://cooleria.mk/ - Интересен дизајн
Беше ова интересен сајт со интересни содржини.

Вртев неколку страни и повеќето сајтови пишани тука на темава изумрени.

Мотика остана сеуште сајт од времето со забавна и хумор содржина. Одамна го немав посетено и темава ме натера да го посетам али веќе клише досадни се истa содржина сајтови со вести и забава.
 
Последно уредено:
Член од
9 септември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
здраво, можеби не му е местото тука на моето прашање, но сепак ќе ве прашам. Можеби некој ќе знае да ми одговори (значи стварно молам некој да ми одговори).. освен реклама 5 и пазар 3, има ли уште некој сајт каде постојат огласи за недвижности (поточно изнајмување станови)?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
здраво, можеби не му е местото тука на моето прашање, но сепак ќе ве прашам. Можеби некој ќе знае да ми одговори (значи стварно молам некој да ми одговори).. освен реклама 5 и пазар 3, има ли уште некој сајт каде постојат огласи за недвижности (поточно изнајмување станови)?
На фејзбук има групи за изнајмување на станови. Побарај ќе ги најдеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom