Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
мислам дека девојчево нешо не е ок дај да не се зафркаваме ств жал ми падна
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Мислам дека најјака беше таа од тетово "брзо пара,брзо злата", а и тој со омовиот закон кома беше.

Тиииииииииииииииит....кат,сечи,одиме повторно :pos2:

--- надополнето ---

дајте клипчиња од вечерва, пропуштив
Повели
http://www.youtube.com/results?search_type=videos&search_filter=1&search_sort=video_date_uploaded&suggested_categories=10%2C1%2C22&search_query=macedonian+idol
 
Член од
3 октомври 2010
Мислења
28
Поени од реакции
10
Значи Македонијава е боже помогни...
Срамота е све ова што се дешава у идол јесте да пустаа дебили и незнам какви људи ама можа и жирито ( ако може тоа да се нарече жири ) да бида малку покоректни никој не е дојден таму да го вреѓаа или да го омаловажуаа пред незнам колку људи...а остај ај да збора ама да биле таму тиа ем не биле присутни к**от со кандидатите тиа таму заминале со некоја надеж дека можеби тоа им е некој чекор да ги види некој и да ги пробие да се покажа ама уствари се заебале гадно...сеа треба и м2 да видимо како ќе пројде овде шо се испоидиотчија се испоидиотчија сеа ваму да видимо какви ќе бида... се надевам искрено дека има некој асален у Македонијава и дека нема да се бламирамо све појќе и појќе

п.с Многу сум го сакала тони ама после тоа со детето со беше фарбаното незнам како се викаше и со таја те шо имаше сало претера свака граница на нормално однесуење никој не може да бира каков ќе биде у телото да можеше да се бира свите ќе бевмо измислени и најубаај....
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Монтирано - не монтирано, крај за мене беше кога кажа имам завршено сТредно. Тоа не можеш да го монтираш и да сакаш! :icon_lol: И моментот со аудио песна?
Нели немаше да гледаш веке??? :smir:
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Од аудицијата вчера ова девојче Наташа ми е фаворит. Како чисто пее и точно, како снимка од студио да е, како да не е во живо, преубаво... Ем е многу скромно девојчето, браво!!!
[video]http://mesto.com.mk/video/Y91W3NR75O3D/Macedonian-Idol--Наташа-Седлоска-[/video]
Исто не знам колку ја приметивте Елизабета (Бети) Јовановска ја дадоа само во поминати кандидати, во зелено облечена. Девојчето мислам дека е од Гостивар, има многу убава боја на глас и пее добро. И лани пееше на Идол ко беше со Бугарија, ама не помина и на М2 има пеено, ама изглеа нема кој да ја бутне и да ја форсира, па останува во позадина, исто навивам за неа. Ете една песна од неа на Макфест, што е добра, а подолу од Идолот лани. Исто добра е и девојчето Сара Николовска, бубњарката од Куманово, од дечките тоа помалото 14 години со подолга косичка од Гевгелија со гитарата, Џиџи од Охрид, имаше еден дечко од Штип не му го запомнав името со марама, таа наставничката по англиски со дечко и :) и тие што ми оставиле впечаток. Аа да и дечково од Австрија вчера беше добар :).
А од смешните, најмногу се смеев на Подмочани :D, прво ко не сакаше да им ги гледа фаците и на крај Тони ко му кажа, абе брат се подмоча, крај :pos2:. И Тања од Струмица дефинитино закон :).
 
В

Вори

Гостин
Бети Јованоска е една од подобрите кандидати на Идолов.Не дека е од мојов град ама...:)
Плус девојката е ептен упорна,досега неколку пати била на Идол,еднаш на М2,ама џабе нема кој да ја турне..сега тие што имаат пари стануваат ѕвезди и пејачи,тие што немаат толку ќе си пејат по дома и по кафиќи...јебига.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Многу глупа идеја му е ова да биди се монтирано, испаѓа ко да јаките ѕвезди да се во жири па не можат од карантин да ги извадат. Сега и да е нешто смешно со самото то шо знајш дека е монтирано е преглупо, значи се одзема секоја можност нешто да е навистина смешно во емисијата. А да не прајме муабет па колку аматерски е монтирано и колку некреативни се мајтапите, па да беа во живо таму сигурно поинтересни мајтапи ќе имаше. Сега засега срање е реализацијата, понатаму има надеж да биди поинтересно пошто во живо мора да се снимаат концертите. И сигурен сум дека ќе има квалитетни кандидати, досега барем 10-тина забележав шо се интересни, а сигурен сум дека има многу шо за прв пат ќе ги видиме во понатамошните кругој.
 
V

Viktor g

Гостин
Многу глупа идеја му е ова да биди се монтирано, испаѓа ко да јаките ѕвезди да се во жири па не можат од карантин да ги извадат. Сега и да е нешто смешно со самото то шо знајш дека е монтирано е преглупо, значи се одзема секоја можност нешто да е навистина смешно во емисијата. А да не прајме муабет па колку аматерски е монтирано и колку некреативни се мајтапите, па да беа во живо таму сигурно поинтересни мајтапи ќе имаше. Сега засега срање е реализацијата, понатаму има надеж да биди поинтересно пошто во живо мора да се снимаат концертите. И сигурен сум дека ќе има квалитетни кандидати, досега барем 10-тина забележав шо се интересни, а сигурен сум дека има многу шо за прв пат ќе ги видиме во понатамошните кругој.
pa ne se montirani site a stv neznam koja im bila idejata od vtorot krug ne se montirani audicite bar taka slusnav a moze da gi tuzi nekoj za ova i da sobere dobri pari
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
pa ne se montirani site a stv neznam koja im bila idejata od vtorot krug ne se montirani audicite bar taka slusnav a moze da gi tuzi nekoj za ova i da sobere dobri pari
Потпишват договори никој не можат да тужат. И од првиот круг апсолутно сите се монтирани и то аматерски се познава по реакците на учесниците.

Од втор круг веќе нема смисла да се монтирани, а трет круг веќе и концертите треба да се во живо, ако е по истиот формат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И во УСА Мараја Кери не оди во секое село бе шовие
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
И во УСА Мараја Кери не оди во секое село бе шовие
Абе јас тие шо ги имам гледано онака на јутуб клипчиња појќето за право се постари и Сајмон и та Абдул и тој ѓуптинот лично присуствуват.

Мислам да бидиме реални, кој кур се Каљопа, Игор и Тони па да не можат да одат во 5 градој. Секако мора да има жири и таму, зошто да не се овие тројца и да има некаква смисла ова шо го гледаме. Ептен е ефтино изработено, апсолутно ништо не е смешно, сув хумор исфорсиран по сценарио, ама неописливо аматерски. На енглески да се изразам painfully unfunny!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom