Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
O

Orion.

Гостин
Добро што се дешава со нашиов Идол? Мене така ми се чини или до сега немаше ниту еден што пееше добро? Демантирајте ме со некое видео:toe:(Само немојте џиџи да ми го постирате)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па ако не забележавте во првиот круг ниту ги пуштаа тие шо пееа убаво, туку само ги поминуваа во неколку минути и одоздола пишуваше : Поминати кандидати, понатаму ќе ги пуштат тие. Првиов круг беше школо, кој не треба да се пријави на Идол и слични аудиции. И секако за забава, али многу мајки терези и правични овде :))))))
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Точно. Едно другарче од Прилеп кое е влезено во 20тте финалисти не го дадоа на аудициите.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас знам за двајца од Битола шо многу убо пејат, а не ги видов баш на аудициите ептен на кратко по некоја секунда. Едниот ми беше школски и пеј нешто опера и негде е инструктор за пеење, а другиот е пејач во The Streets од Битола тезгарска група пејат интересни изведби на познати песни.


Сигурен сум дека многу други има шо не ги ни покажаја и од другите градој. Без проблем ќе соберат 12 души шо ќе знат без да се посрамотат да испеат.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
I hate Igor. Од дека пак тој во жири? Иначе јаки им се аудициите, ајде уше малку и официјално гала-вечерите :D.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.558
Поени од реакции
14.326
Од колку има вечер Идол, да не знаете ?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Калиопи: Леле ама си груб
Тони: И грд сум:pos::pos:

Ѕвер е бе мајке ми ѕвер е :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom