Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Македонски идол - талент шоу

„Македонски идол“, реално талент шоу базирано на популарното британско шоу "Pop Idol" во сопственост на компанијата FremantleMedia.

Реализирано е во околу 100 сезони, под различни имиња, во над 40 држави. Шоуто бележи голем успех дури и во земји со многу конзервативни култури.

Идејниот концепт за овој ТВ формат е од 1998 година и му припаѓа на музичкиот импресарио Сајмон Фулер.

Дебито на "Pop Idol" е на 5. октомври 2001 година, во британската телевизија ITV1 и постигнува голем успех.

Постојат многу копии на "Pop Idol", но до сега ниту една не го постигнала успехот на "Pop Idol". Меѓу најпознатите учесници во историјата на "Pop Idol" се Kelly Clarkson, Jennifer Hudson, Adam Lambert…

Пријавување за Македонски идол на мејл: mkidol@a1.com.mk

Извор: www.a1.com.mk/emisii/emisija.asp?ID=60

Ова го пишува на страната на А1. Ништо конкретно, некој датум барем да ставеле, само некаков историјат за шоуто пишале.

Има ли некој некоја информација повеке во врска со ова шоу?

За оваа сезона добро е тоа што ке биде македонска продукцијата а не како претходната година, бугарска.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.746
Подршка за настанов. Голем број од луѓето што победуваат на ова шоу, или се во финалистите стануваат успешни пејачи. Нормално, има исклучоци, како нашата Ноне на пример, ама затоа пак овие 3цата што беа на ланскиот идол беа далеку подобри и поталентирани.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Признавам само ако биде Маја Оџаклиевска во жири.
А насетувам дека ќе биде кремастичниот Зоран В.
Уствари шо ми е гајле мене :icon_lol: Ако го прават да го прават на ниво.
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Како не, ќе биде добро. Ќе има многу "таленти", многу шмизли и кремци, лигави песни, жирито ќе глуми лудило, а на квалитетот ќе има забрана за приближување во радиус од 500m.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А1? Ај кој се клади со мене дека во жири ќе биде некој од овие - Каролина Гочева, Зоки Человски, Драган Вучиќ или Дарко Димитров.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во секој случај чекор понапред е тоа што сами го организираме. Доста више се шлепавме покрај Бугарите, Србите и останатите....
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.746
Јас типувам на тоа дека Григор Копров ќе биде еден од жирито, пошто он беше 4тиот судија лани кога се бираше идол од Скопје.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
oh no ... :nesvest: another freak show
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Да пеев убаво ќе се пријавев :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
А1? Ај кој се клади со мене дека во жири ќе биде некој од овие - Каролина Гочева, Зоки Человски, Драган Вучиќ или Дарко Димитров.
Нормално дека ќе биде Вучиќ без таков идиот ова шоу нема шанси да помине. Кој ќе го трпи кога ќе були по младите момиња и ќе бара аплауз од публиката оти момињата биле "секси".

Се надевам дека ќе има доста забава и доста "таленти". Но и како другите реални шоуа во Македонија не верувам дека ова ќе помине без наместаљки.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Очекувам дека ова ќе биде нешто најидиотско дури поидиотско и од големиот брат.А врвот ќе биде достигнат ако за водител го стават Јофе,а во жирито Драган Вучиќ.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Конечно !
Ќе има нешто смешно на ТВ !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom