Македонска фудбалска репрезентација

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.230
Едино што фали на овој состав се дрска сељандура како Горан Попов на лев бек, мајчино млеко да му расплачеше на Сане, да му плука во жбунот на главата и да му се одмили фудбал на овој, некој како носоњата Седлоски или куче како Васоски на трет-штопер и Кобра во нападот со Гоче уна магија, скопско дете, мангуп, лисица во шеснаестерец, убица.

Ова би било екипа за на Европско, Светско и за во Трокадеро на џигер и отруени сите од алкохол. :love:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.957
Газиииии гииииииии :ojeaa:
Кој што сака нека каже, ама никогаш не сме имале подобра средина, уживање е да се гледаат.
Кога да имаме бе Сабја ? Без временскиот Шумоликовски ВелиЧе играше и залижаниот Тасевски на кој кркмите му сметаја кога трчаше....
Не сме имале подобар тим од овие моментално, не пак средина :D
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Screenshot_20210401_003240_com.android.chrome.jpg

Морав да го избришам постот на татарски ми даваше на бет365

Уште сме аутсајдери за второ според кладилнициве
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Едино што фали на овој состав се дрска сељандура како Горан Попов на лев бек, мајчино млеко да му расплачеше на Сане, да му плука во жбунот на главата и да му се одмили фудбал на овој, некој како носоњата Седлоски или куче како Васоски на трет-штопер и Кобра во нападот со Гоче уна магија, скопско дете, мангуп, лисица во шеснаестерец, убица.

Ова би било екипа за на Европско, Светско и за во Трокадеро на џигер и отруени сите од алкохол. :love:
Наместо Кобра подобро да беше безвременскиот Тони Мицевски со фацата како Перуански дилер на дрога... мајстор за слободни,шутеви од далеку и тешка артилерија од играч... дефинитивно е во топ 5 играчи во Македонската фудбалска историја.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не ми се верува уште што направивме, во најлуд сон не би се десил ваков филм. шепотам уште вечерва од викање, од утре ќе треба да учам знаковен јазик 100%, гласна жица не ми остана, не се ни сеќавам што праев на 2-1 и на крај, секоја им чест, изгинаа на терен, мадињата на рамо!!!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Кано не ни ја јеби атмосферата :)
Ме заболе таквата дали играле Македонци или рамковни, ако сакаат Роми од Шуто Оризари нека играат ако на крајот си отидеме со три бода.
Фудбал е ова не е политичка сцена.
Секој што остава срце на терен за свето име и свет дрес е добредојден. Имаат повише направено за државава него сите ние тука заедно ѕака да нека не лаат тие како кано. Фрустрации на порнхаб лечење

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom