Македонска фудбалска репрезентација

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да бев Мрме, на прес ќе излезев со тон мадиња (тие што cholismo ги нема) и ќе изјавев "судиите им поклонија непостоечки пенал, нас не ни досудија чист пенал, сепак ја контролиравме играта и Германија ништо не покажа"
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Не ја тргам нотификација од rezultati за конечен резултат нека стои додека не цркне телефонов...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
После групна фаза 1/8 - финале, ваљда на тоа мислеше... У најдобри 8 реално е преголем залак, едино место Германија хахахаха
Не не, точно мислам на 1/4. Групата ја поминуваме, а со малку среќа и ваков ден како денеска, ете не во топ 8. На ЕУРО 2016, Исланд беше втор во групата, па после во 1/8 ја тепа Англија. Just saying :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Дајте линк од прес конференции ако има
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ќутете дан земат сега швабиве да бараат работа во Македонија :motorce:
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.289
Како да ја најдам на фејсбук, да му дадам еден лајк. :D
Мене ми пиша во месенџер.. али не сум слушнал ваква комбинација на придавки за навреда, судија ќелав педер :ROFLMAO:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Germany's worst loss since 1945

Честито момци, ова е најголем подвиг на репрезентацијата во однос на победи над појаки противници.

Ако има некој линк до цела утакмица би му бил благодарен.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Би сакал да слушнам изјава на Катанец сега :ROFLMAO: То је то момци!!! Секоја чест. Секогаш против било кој јак противник да играме си резервирам 1% шанса дека може да изненадиме ама ни на крај памет не очекував ваква игра. И на крај победа човече?! Па не е можно ова. :cuc: Сега нека им ги дадат тие 20000 еур што им ги нудеа за поразот од Романија. Па за ова треба 50000 да добијат бе. И тие костумосаните во федерација што само си грабаат премии на туѓ грб :kuracc:. На грбот на овие храбри момци кои конечно излегоа од летаргијата дека не можеме, не знаеме, толку бил талентот. Еве го талентот, конечно се собра на едно место. Со ваква игра, се е можно на ЕП, јас типувам и пласман во 1/4, зошто да не? Премногу ми е мило за Пандев, каква кариера изгради човече, а сега на крајот и вакви успеси со репрезентација:oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:



Илина во позадина е ? Ќе го фати на раце со се телевизор ќе го шета околу соба :ROFLMAO:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.963
Газиииии ги бе тие швабитеееее ! На колена таа раса !
Најмногу од сите гиганти, ако сум сакал победа, била против нив, аууу како сум се израдвал !

Секоја чест момци, мажишта, мадлаци до колена сите !!!!
Најзласлужена победа, нека вртат со топката до утре сабајле сега, повеќе шанси од нив, плус недосуден пенал, кога било за да победиш, ќе победиш !

АРИЈАН АДЕМИ ИГРАЧИШТЕ !!!
Какво играчиште имаме во тимот, лавууууу, капа до под !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom