Македонска фудбалска репрезентација

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Значи Шишковски е твојот избор?
Абе кој сака нека брани само овој да не го гледам. Другиве може се бетер ама барем не знам на што сум. Со Столе знам на што сум.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Секоја чест за Муслиу и Адеми. Тоталка изненадување како се држеа, како се бореа... Барди класика одличен.
Реално дефанзивно бевме одлични, имавме жар и цврстина. Тотално заалужена победа.


Судија, да дае господ дечко ти пролиф да фати.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Едноставно е, ако брани Шишковски имаме шанси за победа, ако брани Столе, му ебавме мајката. А ќе брани. А подобро е и Божиновски со 30 години да дебитира во репрезентаија него овој ама ок...
Ви реков.

Дечкото е изгубен во просторот, и на крај таа не ја одбрани он како што се дереше Тони Стојановски туку уклиза некој од штоперите.

Време е за голман Албанец, pse jo?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Jas ne znam Zasto se cudite dali Albancite ke navivat Za Mak utre../
Posle tolku godini vo reprezentacijata se povikuvat igraci so kvalitet, Za prv pat ke imame albanci vo timot Sto ke go prestavuvat multi kulturata vo drzavata, Jas mislam Deka 90% od Albancite utre ke navivat Za Makedonija, imame 6 igraci, a vojnata bas Za ova rabota se praese Za da bideme prestavuveni vo institucite na drzavata, politika sport kultura etc.
Eve dojde I ova vreme
Utre cekam pobeda 2-1

alioski I Ademi ke davat Goll
Eve I tocniot rezultat go pogodiv
Автоматски споено мислење:

Има ли бе таков стварно?
Zahov
Pse jo?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Се радувам за Македонија, браво момци. Ама партијава беше очебол катастрофална партија. А нашиве можат многу подобро. Ајде сега уште една остана до ЕП!
Можат тикви :LOL: ова е нивото, со вакви репрезентации се носиме, сосема солидно изиграа иначе, имало даааалеку послаби изданија, да ти се одмили фудбалот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom