Македонска фудбалска репрезентација

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.839
Него има ли негде highlights од натпреварот вчера??? Нигде да најдам... :(

Малер упм и пак муабетот за добар психолог во реперзентацијата дека треба оти во гости едно добри две три години немавме дадено гол освен не рачунајќи го со норвежаните
и да судија педер абе како можеше црвен да му дај па и овај јонуз што кур бараш на терен бе седи на клупа куртон еден
сега ако не ги тепаме еменците готово е со овие квалификации
Туку вчрашниот натпревар ме изнервирал во гејците абе до кога ови од ффм ќе ми јадат курот барем во скопје нека се играше или тетово ако не мразат нас Битолчаните (каде се нема одиграно реперзентативен натпревар едно дестина години) ајдуци имате еден голем 1 за вчера
Бабунски да си оди под итно ) бодови бре еј од сите губиме а оваа реперзентација гарант е една од најквалитените (во бројот на странски играчи) да не можеш да земиш бод резили а за голови да не прајме муабет па уште за овие од 20% мора да играат колку да се пополни квотата не дека не се јаки играчи ама играат како за некој второлигашки клуб а не за репрезентација или играат се додека ен се продадат странство полсе шо му ебаш е работата
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646

Малер упм и пак муабетот за добар психолог во реперзентацијата дека треба оти во гости едно добри две три години немавме дадено гол освен не рачунајќи го со норвежаните
и да судија педер абе како можеше црвен да му дај па и овај јонуз што кур бараш на терен бе седи на клупа куртон еден
сега ако не ги тепаме еменците готово е со овие квалификации
Туку вчрашниот натпревар ме изнервирал во гејците абе до кога ови од ффм ќе ми јадат курот барем во скопје нека се играше или тетово ако не мразат нас Битолчаните (каде се нема одиграно реперзентативен натпревар едно дестина години) ајдуци имате еден голем 1 за вчера
Бабунски да си оди под итно ) бодови бре еј од сите губиме а оваа реперзентација гарант е една од најквалитените (во бројот на странски играчи) да не можеш да земиш бод резили а за голови да не прајме муабет па уште за овие од 20% мора да играат колку да се пополни квотата не дека не се јаки играчи ама играат како за некој второлигашки клуб а не за репрезентација или играат се додека ен се продадат странство полсе шо му ебаш е работата

јас колку што знам стадионот во струмица има лиценца од уефа за одигрување на меѓународни натпревари и затоа освен скопје таму се играше натпреварот. битолскиот стадион нема ни асални соблкувални и затоа не се игра таму натпревар. треба да се лутите на ффм што не вложува и не ви го поправи стадионот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.146
Поени од реакции
7.839
јас колку што знам стадионот во струмица има лиценца од уефа за одигрување на меѓународни натпревари и затоа освен скопје таму се играше натпреварот. битолскиот стадион нема ни асални соблкувални и затоа не се игра таму натпревар. треба да се лутите на ффм што не вложува и не ви го поправи стадионот.
Реков не мораше кај анс ете прилеп нека се играше сигурно ќе имаја нашите играчи поголема подршка од она вчера што беше и плус тоа нај бликсу му беше струмица на гејците наместо како тие нас што на остров не натераја да играме со нив и два дена да патуваме ние како добри дечки во струмица
ако прајме мубает за стадионите освен филип 2 арената ниту еден стадион не исполнува услови но за младински реперзентации знам дека се игарле утакмици кај на си тоа пред десет години кога стадионот беше во уште полоша сосотјба и тоа балканско првнество до 19 години
смештај сигурно ќе му сенајдеше на гејците во епинал ама тоа сега помина утакмицата
тие од ффм не можат да го прават стадионот кај нас оти општинскиот наш е опозиција вечита па така на шлога и прилеп му ги направија и струмицадо душа уште во времето на таковски а за другите градови кој ги еба важно хари да остани на чело на ффм за стадиони од хер трик програмата има време кога ќе се направат во цела држава последен ќе се прави кај нас не дека ќе се сака оти ќе мора и тој како последен Крвта да му ја ебам нивна селска
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Stevo e zakon!
Odamna e zvezda vo Korea, a vekje stana i vo Azajberdzan.
Steta e sto nema dabar menadzer i sto poteknuva od drzavame cie fudbalsko rezime ne dozvoluva da imas visoka cena.
Na zalost,napravi eden kiks so nozicki, po sto bese zigosan.
Iako nikogas ne dobi dovolno minutaza da pokaze sto znae, pokraj toa sto se uste ne e prifaten od reprezentativcite vo drustvoto "privilegirani".
Ne se plasi od topka, ne e sebicen, znae da igra i so glava i so noze. Ima oset da pravi akcii i sto li uste ne.
Spored mene ima potencijal da bide vtor napagjac po kvalitet vo Makedonija,vednas zad Pandev.
Vo sporedba so Pandev e poslab vo tehnika i dribling, a pokvaliteten e po zalaganje, izdrzlivost, sila, hrabrost i pozrtvuvanost.

Poglednete sto e oset za topka vo 5:24

 
B

boki10messi

Гостин
За една сезона во Поханг Стилерс, Стевица освои тројна круна(домашно првенство, национален куп и лига на шампиони), при што беше еден од најдобрите играчи во клубот. Оваа година со Бунјодкор го освои купот на Узбекистан, а во финалето во кое победија со 1-0, Стево беше стрелец на единствениот гол.
Ова лето, потпиша тригодишен договор со рускиот клуб Амкар од Перм.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.773
Поени од реакции
8.878
Stevo e zakon!
Odamna e zvezda vo Korea, a vekje stana i vo Azajberdzan.
Steta e sto nema dabar menadzer i sto poteknuva od drzavame cie fudbalsko rezime ne dozvoluva da imas visoka cena.
Na zalost,napravi eden kiks so nozicki, po sto bese zigosan.
Iako nikogas ne dobi dovolno minutaza da pokaze sto znae, pokraj toa sto se uste ne e prifaten od reprezentativcite vo drustvoto "privilegirani".
Ne se plasi od topka, ne e sebicen, znae da igra i so glava i so noze. Ima oset da pravi akcii i sto li uste ne.
Spored mene ima potencijal da bide vtor napagjac po kvalitet vo Makedonija,vednas zad Pandev.
Vo sporedba so Pandev e poslab vo tehnika i dribling, a pokvaliteten e po zalaganje, izdrzlivost, sila, hrabrost i pozrtvuvanost.

Poglednete sto e oset za topka vo 5:24

Majstorski partii na Ristic.... Odamna treba Ristic da e u prva postava na reprezentacija, a ne Naumoski sto se vide i na poslednava utakmica so Slovacka. A vo sreden red treba da mu se dade prednost na Mario, zaso so Tupan i Velice se daleku od nekoja forma. So ovie izmeni moze i ke imame nekoja sansa vo ponatamosniot tek na kvalifikaciite.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Картите за утре се по 100, 200 и 300 денари. Иде некој? :)
Инаку, дозволени се вувузели на стадион?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Картите за утре се по 100, 200 и 300 денари. Иде некој? :)
Инаку, дозволени се вувузели на стадион?
Мислам овие денови беше донесена одлука од уефа дека се забрануваат вувузелите.
Инаку само северната трибина ке биде отворена за утре,а карти даваат и во новото Веро ако направиш сметка над 500 ден.
За утре составот ке претрпи мали измени.
На местото на Шиков ке игра Тодоровски,на местото на Наумовски Ристиќ,а Ѓуровски најверојатно место Тупан или Деспотовски.
Инаку очекувам победа утре со 2 разлика.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Јас идам утре...си земав од тобако за 100че карта..иначе убаво што му текна на Јонузлакот да ги стави Тодоровски и Марио...и Ристич секако...иначе утре типувам ФТ 3-0 :vozbud:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па немате Тобако салон во Битола? Знам дека во Прилеп има, мора да има и во Битола.
Има тобако во Битола, само не бев сигурен дали има карти па си реков ај да прашам ;) сепак фала :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Дали има уште картон во Тобако, и дали се нумерирани по столчиња или само по блокови?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Дали има уште картон во Тобако, и дали се нумерирани по столчиња или само по блокови?
Нумерирани се... а дали има не знам, јас купив во петокот имаше од сите цени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom