Македонска фудбалска репрезентација

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Мислам овие денови беше донесена одлука од уефа дека се забрануваат вувузелите.
Инаку само северната трибина ке биде отворена за утре,а карти даваат и во новото Веро ако направиш сметка над 500 ден.
За утре составот ке претрпи мали измени.
На местото на Шиков ке игра Тодоровски,на местото на Наумовски Ристиќ,а Ѓуровски најверојатно место Тупан или Деспотовски.
Инаку очекувам победа утре со 2 разлика.
Сјајно, значи нема дилема за исходот.
Да напоменам дека Марио знае да дели извонредни топки, ама играта во одбрана му е проблематична, често е незаинтересиран. Али, секако сум за да игра.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.578
Идам и јас утре по карти најверојатно. Освен мечот со Холандија дома пред 2 години, немам пропуштено квалификационен меч уште од 2003 :) Ако не најдам карти здравје...
Што се однесува до очекувањата, освен повбеда на друго несакам ни да помислам!!!
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Има негде информација кои играчи се најавени во стартна постава?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Нурединовски
Тодоровски------ Митревски-------Новевски-------- Попов
Шуми
Деспотовски\Георгиевски---------Ѓуровски
Ристиќ---------Пандев---------Тричковски

Овака некако би требало да изгледа составот по мене. 4-3-3 формација.
И ја утре идам по карти. Не верувам дека ќе има нешто голема посетеност. Ја мислам дека луѓево не ни знаат дека се игра квалификационен натпревар. АЛи тоа е.... Се гледаме тамо :icon_mrgr
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.578
Нурединовски
Тодоровски------ Митревски-------Новевски-------- Попов
Шуми
Деспотовски\Георгиевски---------Ѓуровски
Ристиќ---------Пандев---------Тричковски

Овака некако би требало да изгледа составот по мене. 4-3-3 формација.
И ја утре идам по карти. Не верувам дека ќе има нешто голема посетеност. Ја мислам дека луѓево не ни знаат дека се игра квалификационен натпревар. АЛи тоа е.... Се гледаме тамо :icon_mrgr
Не да не знаат...
Едноставно нема никаква покриеност по медиумиве. Јас на сите што им спомнав денеска се чудеа дека утре ќе има меч на градски...
Никој не гледа МТВ а со тоа се пропуштаат рекламите за утакмицава. Барем знам дека сите што ќе дојдат утре ќе бидат љубители на спортот и некои кои стварно ги следат работите, а не разни шминкери кои доаѓаат за да ги видат звездите на противникот. А и полесно ќче најдам карта :tv:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Исто и јас карта ке си зеам утре,очекувам 10 000 највеќе публика
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Тешко 10 000 брат. Преку сила 6000 ќе има. Ете и 7000 да се.... И тоа веројатно скоро сите со карти од по 100 денари,краевите на северна ќе бидат исполнети само :pos:
Не ми е јасно само зошто јужна нема да биде пуштена ? Зар не ја завршија ..... :/
Како и да е,ако не тепаат нашиве,јајцава ќе ги извадам со нив ќе ги гаѓам :icon_mrgr
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде утре победа и ништо друго,гледам прееска Јонуз најавува офанзивна игра така да ке поминат како пред неколку год со 3 комада Ерменциве:icon_bigg,иначе утре очекувам Ѓуровски да биде стартер го пратев дечкото и одлично игра посебно креирање игра и одлични топки дава(во неколку наврати лични и на Весли :icon_lol:) али ајде како и да е утре само победа !
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.801
Поени од реакции
6.787
Ајде денес почнува циклусот за нас. Она со Словачка беше само за памет како не треба да се однесуваме. Со победа денеска и во следното коло со Андора ќе има добра атмосфера за натпреварот со Русија во Ноември. Мислам дека 7 бода од овие први 4 натпревари би биле добар резултат. Битката ќе ја биеме со Ирска иако реално мене ми се чини дека тие се појаки од Словачка. Ако успееме да земеме уште 10 бода од реваншите со Андора и Ерменија како и двомечот со Ирска, со 17 бода би требало да бидеме 3-ти (со надеж дека Ирска нема баш да има успеси со Русија и Словачка) што би бил одличен резултат
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Јас разбрав дека Славчо ќе седи на клупа оваа утакмица а другиот дел од составот е ист ко што пиша DracevoTheCity
Карта си земав а за публика мислам дека е нереално да очекуваме повеќе од 7000 (мада мислам дека и ова е многу)сепак играме со Ерменија не се Англија Шпанија...
Тип за резултат
Македонија-Арменија:3-0(1-0)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Изгубивме многу мизерно првиот меч , сега треба да се разположат стрелците наши да не промашуваат све и свашта ко на претходниот меч... и наши се Ерменија.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960

Мора да се победи вечер !! На друго не ни помислувам.
Ја директива од школо идам накај градски :icon_mrgr
:oeoeoe::oeoeoe:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Иначе момци колку е карта за вечер? негде прочитав 100 ден негде 200 не сум инфомиран баш :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom