Македонска фудбалска репрезентација

M

Mario Gómez

Гостин
Упм се изнервирав, ај ќе дојат тие у Скопје, племе гнасно со глупи имиња.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Не вреди да се нервираме никогаш не не бивало за фудбал...ама никогаш. Овој Јонуз место да ги смири играчите продолжува да се расправа. Не е ова Македонска трета лига па да ги заплши судиите кога се знае дека нема да проемни одлука. Од тој момент се знаеше дека ќе ни дадат гол. Хаос бевме. А претходно можеби и ние ќе поведевме ама гол неможеш да дадеш кога имаш страв. Не можеш да направиш нешто кога средината на теренот ја даваме и им дозволуваме лесно да дојдат пред нашито шеснаесентник. Пандев не може сам. Словаците беа зрели да ги победиме, ама кога не те бива не те бива.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Значи десната бековска позиција ни е катастрофа, како швајцарско сирење сме. Зарем невиде Јонуз на време дека не растурија од тамо и не превзеде ништо и после тоа следеше црвениот картон. Најмногу го кривим Јонуз а не судијата затоа што не виде дека не ебеја цело време по таа страна. А Словацине ме изнервија страшно, кога ќе дојдат треба "топло" да ги пречекаме
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
ЕБАВЕ ПЕДЕРЧИЊА ЕБАВЕ ГИ МРЗИ ДА ТРЧААТ И ГЛУМАТ ПОВРЕДА . НАМЕСТО ДА ИГРААТ МАШКИ ТИЕ ЛЕЖАТ КО УМРЕНИ .. МУ СЕ ВРАТИ НА ШИКОВ ОД МНОГУ ПРЕПРАВАЊЕ ЦРВЕН МУ СТЕГНАА .. СЕГА ЧЕ СЕ ПРАВДААТ ПАК ЧЕ ГЛУМАТ .. ПОЈЧЕ НЕ СЕ ЗАМАРАМ НЕ НИ ГЛЕДАМ ФУДБАЛ .. ОД НАПРЕД СЕ ЗНАЈ 4 МЕСТО НЕ НИ БЕГА СЕКАКО
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Кога играме напаѓачки, не умееме да дадеме гол... кога анимеадв- мцџаиосе бр
 
Член од
15 април 2010
Мислења
24
Поени од реакции
0
Шиков ја сереше цело време, нон-стоп му правеа ценаршутеви од таа страна. Дефинитивно требаше порано да го напушти теренот без присила на црвениот картон.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Непрофесионалност со еден збор. Како може со еден жолт картон да ја држи 5 минути топката на во аут, па не пијат нафта судиите, а јонус што бараше да влага на сред терен да дели правда, Липи и Мурињо не се толерираат кога влагаат на терен па Јунус големиот авторитет ке ги решел работите. Незнам зашто толку лесно наседнуваме на провокации, до некаде бевме рамноправни но како и секогаш на крај мора бункер да играме, овојпат тоа ни се врати.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Уфффф како ме изнервира педерчето судиско!!! Како прво мораше да ја пушти играта кога Ристиќ го помина Шкртел, па потоа и црвениот картон. Педери...

Браво за момците, заслужија бод, ама тоа ти е.

И Ристиќ е во секој поглед подобар фудбалер од Наумоски.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Македонска репрезентација: Филмот кој ќе сакате да го премотате наназад :tapp: 20 години истата игра ја гледам
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.923
Казна за кукавичлокот на Јонуз да игра машки на гол кога имавме контри на секои две минути. И сега наместо некому да му текне кај шкрипи, ќе слушаме по медиумиве:

-Немавме среќа
-Треба да ги користиме шансите
-Пандев во таа и Тричко во онаа минута шутирале на гол
-Судијата не оштети
-Ништо не е загубено...

Лузери.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи ФИФА со вакви правила полека го уништува фудбалот како спорт!!!!!!!!!!! НЕМА НИ КАМЕРИ НИ СНИМКИ НЕ СЕ ПРЕГЛЕДУВААТ СЕ ДАВААТ ЦРВЕНИ КАРТОНИ СПОРЕД ТОА КАКО МУ ОДГОВАРА НА СУДИЈАТА!!!!!!!!! СРАМ .........
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.744
Поени од реакции
44.041
Добро бе голманов зациментиран ли е за тоа гол линијата у пм, требаше да интервенира по топката, приметете ако го начекате моментов пак, тргна малце па се предомисли ЛЕЛЕЛЕ БЕ ЕХАФЅДАФР7Љ713689Р4132ацафдагда
Оди и овој квалификациски циклус полека у неповрат, ваков пораз кине ли кине, али бар ке не врати у реалноста и ке прекинеме да фантазираме за фудбалски скалила на кои реално не припаѓаме.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
значи поиталијански фудбал од нашава репрезентација не сум гледал. Заслужија пораз.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Се што му е женско на судијата да му наебам копиле смрдено!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom