Македонија - Полска [23.01.2012 - 16:15 ч.]

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Hrvatska i Spanija igraat denes , deneska ke se odluci koj e prv :D
А бе ок тоа ама што правиме има уште утакмици до крај на групите, и барса го еба реал ама е втора (чиста метафора) не мора да значи дирекниот дуел кој на кое место на табелата ќе е...
 
R

Rigel Kent

Гостин
А бе ок тоа ама што правиме има уште утакмици до крај на групите, и барса го еба реал ама е втора (чиста метафора) не мора да значи дирекниот дуел кој на кое место на табелата ќе е...
Znam no sepak Spanija i Hrvatska imaat po 4 boda i nivniot megjuseben duel ke odluci koj e prv .Ungarija ne moze da ja zagrozi Hrvatska a ni Spanija
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 14:11 ---
Jas mislam deka Spanija ke bide prva , e sega prasanje e dali Srbija saka da igra so Spanija vo polufinale ili so Hrvatska :rolleyes:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ај бе се прават после математиките,последно коло, дај прво да тепаме, ако изгубиме нема математики, не се трошите за џабе.Треба пак да се дигне атмосферата, ако сакаме и дечките морално да зајакнат.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Nie treba da ja pobedime Polska a Slovenija ne moze da bide podobra od nas bidejki igra so Francija , Spanija i Ungarija. Za nas i pokraj eventualnata pobeda nad Polska ke treba da cekame dali Danska ke ja pobedi Polska vo poslednoto kolo , ako e taka togas ni treba pobeda nad Srbija. Srpskiot komentator kaza sinoka deka ako Srbija ja pobedat Svedska vo slednoto kolo togas vo poslednoto ke kalkuliraat dali ke pobedat ili izgubat protiv nas bidejki ke odbiraat dali ke igraat polufinale so Hrvatska ili Spanija
Значи за да обезбедиме место за ОИ или за предолимписки турнир треба да бидеме пред Полска и Словенија така?????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ај бе се прават после математиките,последно коло, дај прво да тепаме, ако изгубиме нема математики, не се трошите за џабе.Треба пак да се дигне атмосферата, ако сакаме и дечките морално да зајакнат.
Е, убаво рече. Не се замарајте бе луѓе со ЛОИ толку, имаме време и за тоа, не се овие последните. Дај Боже да идеме ние само нанапред, има и други за 4 години. Ќе го видат Рио нашите :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Aко тепаме сите ќе свршавате на мене после ве знам :D а сега си играте кур ташак :D а ако пак влеземе у полу финале тоа ќе биде double cumshot :ROFLMAO:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
дајте прво да ја тепаме полска, ако ја тепаме, а после да си прајме математики...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.271
Поени од реакции
16.281
Стварно престанете со математикиве, треба уште два натпревари да се изиграат.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Znam no sepak Spanija i Hrvatska imaat po 4 boda i nivniot megjuseben duel ke odluci koj e prv .Ungarija ne moze da ja zagrozi Hrvatska a ni Spanija
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 14:11 ---
Jas mislam deka Spanija ke bide prva , e sega prasanje e dali Srbija saka da igra so Spanija vo polufinale ili so Hrvatska :rolleyes:
1
CRO 4
2
ESP 3
3
HUN 3
4
SLO 2
5
ISL 0
6
FRA 0

зезнато ќе е
прво словенциве не треба да тепаат ниедна со франција , унгарија и шпанија (што е доста веројатно но сепак да не заборавиме што се деси вчера, полска од -11 до нерешено, ние од +6 до изгубена :( )
ако хрватска тепа денеска последно коло во ист термина со нас игра со унгарија која ако тепа двете до тогаш (словенија и исланд) ќе сака да ја победи и хрватска за прво место во група = нема редење до последна свирка
франција мора да ја победи словенија иако после 0 бодови во групата чисто сумљам дека ќе се залагаат а и имаат олимпијада за играње гарантирана во лето

нашава група ќе е каша попара и се ќе зависи само од нас и пољаците на кои МОРА да тепаме утре, ако изгубиме никакви математики не не вадат ниту за тоа последно место OQ на еден од турнирите во данска , шпанија или шведска :(
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 14:34 ---
Е, убаво рече. Не се замарајте бе луѓе со ЛОИ толку, имаме време и за тоа, не се овие последните. Дај Боже да идеме ние само нанапред, има и други за 4 години. Ќе го видат Рио нашите :)
ама тогаш не верувма дека ќе го имаме алушевски , или можеби не :D
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Стварно престанете со математикиве, треба уште два натпревари да се изиграат.
против србија ништо не очекувам најискрено, А МОМЕНТАЛНО не се ни замарам со тоа, оти не чека ПОЛСКА. полска е нашата шанса за враќање на мотивацијата и самодовербата, посебно шо ги имаме претходно победено и то со далеку понеискусен состав од овој (тогаш ај и да не имаат потценето), а тие го имаа шмал на голот, кој сега нема да игра.

ЕВЕНТУАЛНА победа над полска ни ја враќа самодовербата и шансата за, ако не олимписки квалификации, повисок пласман.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Недела, 22 Јануари 2012 12:56

Сподели
157

Споделете ја веста со Вашите пријатели

Поразот од Данска во последната секунда ја разочара цела нација, но и покрај тој пораз се уште не се загубени сите шанси за остварување на сонот и пласман меѓу четирите најдобри европски селекции.


Надежта се уште живее кога е во прашање евентуалниот пласман на нашите најдобри ракометари во полуфиналето на Европското првенство во Србија. Секако, сè ќе беше многу полесно доколку ја совладавме Данска, или барем ремизиравме со светскиот вицешампион, но се уште не е сè загубено.

Теоријата кажува дека би можеле да бидеме дел од полуфиналето, иако сето тоа е само теорија за чие остварување ќе ни треба многу среќа, две победи до крајот и другите резултати да одат во наш прилог.

Така, ние во следното коло секако треба да ја совладаме Полска и да навиваме за Србија во дуелот со Шведска и Данска во дуелот со Германија. Потоа, во третото коло ќе мораме да славиме против домаќинот, а претходно да се надеваме дека Шведска ќе биде подобра од Данска, а Полска од Германија. Секако, нашите победи ќе мораат да бидат со што е можно поголема разлика.

Во евентуална таква разврска, ние, заедно со Германија и Полска би имале по пет бодови на второто место и ќе одлучува гол-разликата. Србите ќе бидат први со седум, а Шведска и Данска би испаднале од игра со по четири бодови.

Секако, ваквиот епилог е врзан со две наши победи, без што сонот за полуфинале не е можен. По тие две победи треба да се надеваме и навиваме за победи на селекциите чии триумфи ни го отвораат патот за историски успех.

Нормално, сè се сведува на теорија, но со оглед на начинот на кој нашите момци играат на ова ЕП, ако ништо друго, барем можеме да веруваме дека можат да дојдат до две победи во следните две кола. За сè друго ќе ни треба многу среќа.

http://www.kurir.mk/sport/rakomet/57967-Scenario-od-sonistata-koe-ja-nosi-Makedonija-vo-polufinaleto
Јас уште не сум се одкажал од полуфиналето.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830

Недела, 22 Јануари 2012 12:56

Сподели
157

Споделете ја веста со Вашите пријатели
Поразот од Данска во последната секунда ја разочара цела нација, но и покрај тој пораз се уште не се загубени сите шанси за остварување на сонот и пласман меѓу четирите најдобри европски селекции.


Надежта се уште живее кога е во прашање евентуалниот пласман на нашите најдобри ракометари во полуфиналето на Европското првенство во Србија. Секако, сè ќе беше многу полесно доколку ја совладавме Данска, или барем ремизиравме со светскиот вицешампион, но се уште не е сè загубено.

Теоријата кажува дека би можеле да бидеме дел од полуфиналето, иако сето тоа е само теорија за чие остварување ќе ни треба многу среќа, две победи до крајот и другите резултати да одат во наш прилог.

Така, ние во следното коло секако треба да ја совладаме Полска и да навиваме за Србија во дуелот со Шведска и Данска во дуелот со Германија. Потоа, во третото коло ќе мораме да славиме против домаќинот, а претходно да се надеваме дека Шведска ќе биде подобра од Данска, а Полска од Германија. Секако, нашите победи ќе мораат да бидат со што е можно поголема разлика.

Во евентуална таква разврска, ние, заедно со Германија и Полска би имале по пет бодови на второто место и ќе одлучува гол-разликата. Србите ќе бидат први со седум, а Шведска и Данска би испаднале од игра со по четири бодови.

Секако, ваквиот епилог е врзан со две наши победи, без што сонот за полуфинале не е можен. По тие две победи треба да се надеваме и навиваме за победи на селекциите чии триумфи ни го отвораат патот за историски успех.

Нормално, сè се сведува на теорија, но со оглед на начинот на кој нашите момци играат на ова ЕП, ако ништо друго, барем можеме да веруваме дека можат да дојдат до две победи во следните две кола. За сè друго ќе ни треба многу среќа.
http://www.kurir.mk/sport/rakomet/57967-Scenario-od-sonistata-koe-ja-nosi-Makedonija-vo-polufinaleto
Јас уште не сум се одкажал од полуфиналето.
Е АКО Е ТАКА, РЕДНО Е И НАС ДА НЕ ПОСЛУЖИ СРЕЌАТА!!!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Се додека има теоретски шанси треба да се игра. Јас верувам дека играчите ќе се опорават од поразот и дека со две победи и среќа која ни следува после СЕ може да се надевамаме на полуфинале.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Дајте бе луѓе да ги анализираме Пољаците..вчера како се вратија од -11 ме фати страв.. многу се незгодни,силни се а и имаат јаки шутери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom