Македонија-Белорусија(27.01.2016)

Да ја ФИКСИРАМ МАКЕДОНИЈА бе брааат?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
продаениве души немаат ни п од патриотизам бе, к*р ги боли за државава дека ја срамат.
зошто и го зедовме местото на Србија во втор круг, сигурно ќе изиграше нешто, а не нашиве паразити, мамини синчина.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
:facepalm:

Уствари кога ќе размислам подобро, у право си, криминал е да играш и да се трудиш да направиш нешто со Митков, Филип, Јоноски како соиграчи.
Форсира брате форсира бес потреба нема потреба да се правиме со сила будали.Никој не му спори за тоа што го има направено за нас,али да ова е крминално.Ете лапнавме две нерешени,сега идеме пречек на плоштад,али овој пат и мотки да си земеме со нас.Пошто ова зе мене не е никаков успех.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.209
Поени од реакции
8.012
Kaква само декорација испаднавме на првенствово. Мислам дека немало досега послаба репрезентација во втор круг. Албанија да играше на првенствово, ќе не тепаше.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.490
Поени од реакции
7.570
Ај, ако ништо друго ќе го имаме најдобриот дебитант на првенството во Гоце Георгиевски. :icon_lol:
Близнаци се со Манасков , така се заведени во статистиката на ЕХФ. :icon_lol:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.107
Поени од реакции
9.933
смрдеше уште прво полувреме на продадена. Идиоти посрани. Па и Борко сељакот ми дава изјава, јавноста ги болело што сме изгубиле, а не знаат како нив им било. Како ви е бе? Си играте курташак, ми играте втора постава 40 минути на Белорусија, си мислите дека сте појаки. Е па, на здравје курацот у гз што го попримивте на првенството.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Добро е лавови наши, следната подобро ќе е!!!!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.587
Поени од реакции
8.244
hahah kakvo samo prvenstvo za makedonskiot izbornik i negovite puleni. Nula pobedi, dve nereseni ( od koi ednata izborena u posledna sekunda) i za kraj poraz od faking Belorusija. Mentalitet nula, antisportisti ( posebno razocaran od Stole). Kao sto rekov pogore, vrakanje u realnosta, forsirannje deca koi stvarno zasluzuvaat iako vo ovoj moment se brojat na prsti. Smena na kompletnoto rakovodstvo vo RFM i postavuvanje kompetentni luge,a ne setaci i apotekari (setaci i selfi majstori) koi si nosat na setnja edni te isti pacienti na sekoe prvenstvo. Sho da se pise poise, osven bruka i rezil. I neka ne mi se javuvaat pacinti od tipot kakov navivac si i slicni kurci palci. Realnost!!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Кире ги поеба последните утакмици СИТЕ на крај.
Клaсикa Кире... И немoј некoј дa гo брaнел негo зaтo штo имaл пoтпрoсечни сoигрaчи и зaрaди минaт труд. Oвa е тoтaлнa мизеријa штo ни се случи нa oвa ЕП. Акo имa мaж некoј сегa, ќе излезе нa тв и ќе пoбaрa прoшкa зa oвoј мизерен нaстaп нa еп и пристaп нa oдредени нaтпревaри. Некoлкуминa не ни зaслужувaaт дa ги викнaт зa квaлификaции зa oи a дaј бoже пo некoе чудo нoрвешкa дa игрa финaле и дa ни ги нaчукa в гaз тие квaлификaции зa oи сo кoи целo време се тешиме.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ми се свиѓaше изјaвaтa нa Кире пoсле мечoт. Индирекнo си кaжa-гoмнa сме.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.455
Kire be,odi legni si,SE DOGOVORILE da tepaat,se dogovorile be ej,haha,eh be.Za grev ste be vie.
Maska si ti,celiot si maskiran politicar eden.:tapp:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.490
Поени од реакции
7.570
Ако знае што треска капитенов наш , само нафрла зборови , гадно . :pov:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.587
Поени од реакции
8.244
hahah kakvo samo prvenstvo za makedonskiot izbornik i negovite puleni. Nula pobedi, dve nereseni ( od koi ednata izborena u posledna sekunda) i za kraj poraz od faking Belorusija. Mentalitet nula, antisportisti ( posebno razocaran od Stole). Kao sto rekov pogore, vrakanje u realnosta, forsirannje deca koi stvarno zasluzuvaat iako vo ovoj moment se brojat na prsti. Smena na kompletnoto rakovodstvo vo RFM i postavuvanje kompetentni luge,a ne setaci i apotekari (setaci i selfi majstori) koi si nosat na setnja edni te isti pacienti na sekoe prvenstvo. Sho da se pise poise, osven bruka i rezil. I neka ne mi se javuvaat pacinti od tipot kakov navivac si i slicni kurci palci. Realnost!!
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
И мене ми мириса на продаена, макар шо толку ни е силата, битно Лазаров ќе изјави после натпреварот дека е горд на неговите 16 браќа. Мрш !!!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мизерија сме, очај. Со 8 играчи играа Белорусиве и тоа со десничар на десен бек. За некоја година ќе играме квалификации со Косово во Приштина. :icon_mrgr:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Без Шиловиц и Рутенка не победија.Со никаква ротација,со смешни играчи.:tapp:Само Пуховски и голманчето,другото е тешка боранија.Оној Кулеш е тешко дрво,професионален ракометар а голот сто пати го промашува.

Е Кире,Кире.Нема леб и од тебе више,па какво е она форсирање од никакви позиции и нападот само што започнал.Абе оди лечи се,толку искусен играч а напален како млад мајмун.Ќе ги победиме белорусите,мораме.:tvg:Абе бегај таму лигуш еден.
10/19 а минимум 10 шута му беа избрзани и никакви.Чиста среќа даде 4-5 гола никакви,иначе потоп.Не ми е криво да биде од акција ама онака да шутираш од кај ти текне,па тоа ни Кулеш не го прави.

Ајде во пензија сите.

Обрван обавезно да лета.Тежок непрофесионализам во првото полувреме.Еј Шведска иако играа вчера до 10 и нешто,денес Линдгрен/Олсон ги пуштаат истите играчи и дури играа до самиот крај главните првотимци.А овој измислува некаква топла вода и не ги става нашите два најдобри играчи на првенствово,ако не го рачунаме Жути кој беше повреден.Срамота!Брука!

Прибак ја соблака женската,ќе се напали и милиметар пред да го стави,промашува.:facepalm:Леле глуп играч,глуп.
Финишот му е во минус.

Што филозофира Кире сега бе,абе оди скриј се.
 
И

Игнориран член

Гостин
Зошто го тормозат Кире со вакви дебилни прашања, ко чоекот има 11 гола на денешниот меч.

Земи тој Обрван прашај го, тој е селектор тој ја спремаше тактиката за натпреварот.
Тиквари едни, тикваросани...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.713
Форсира брате форсира бес потреба нема потреба да се правиме со сила будали.Никој не му спори за тоа што го има направено за нас,али да ова е крминално.Ете лапнавме две нерешени,сега идеме пречек на плоштад,али овој пат и мотки да си земеме со нас.Пошто ова зе мене не е никаков успех.
А што да прави? Нумче и Прибак да ги проигрува за овије пак да му ја вратат и само да тече време? Кога има простор за асистенција на крило секогаш проигрува со Деки и Гоце. Единствен е што се осмелува да шутне од 9 метри од цела репрезентација, нормално е нешто да промаши. Не знам зашто толкав хејт кон Кире... Точно дека не е на ниво од пред неколку години, и годините си го прават своето, ама пак беше еден од подобрите играчи кај нас на првенствово после Гоце и Манасков.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.455
Vazno Kire e (seuste)prv strelec na EP:cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom