Македонија-Белорусија(27.01.2016)

Да ја ФИКСИРАМ МАКЕДОНИЈА бе брааат?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Прв пат ми е мерак шо не ја гледам, пратам овде.Баш ко шо очекував.Па и оние идиотине од Спортмедиа сабајле калкулации дека и со нерешено 29-29 ќе сме биле 9-ти.
Не заслужвиме со такви математики ништо!
Што очекуваш од сајт на владеачката античка гарнитура?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
6.830
Акo не е oвa сетo дoгoвoренa рaбoтa меѓу нaшиве јaс глaвa сечaм. А кaкo дa нaместиш нaтпревaр нaјлеснo aкo сaм не си гo нaместиш???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не е наместена, не зборете глупости, туку толку им сече едноставно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
-2016
-надеж во мак репрезентација.

toplel
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.338
Како и да е ова европско ќе биде забележано од нашите експерти и патриоти како солидно за оваа репрезентација. Се пласиравме во втората фаза и ги зезнавме Норвешка, целта е оправдана.
А во реалност најкастрофално првенство до сега имаме. Имаме само две нерешени и тоа со помош на судии. Од пример за репрезентација што игра со срце станавме продадени души.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Не ни зaслужувaме пoвеќе сo вaквo незaлaгaње.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Немој фластер да си му ставил на овој што не пуни од прееска.. Никако!!
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Се да ви ебам по список, гниди едни, изборнику мајкати у пичка да ја ебам!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Да не имаат договор да земат процент од следниот трансфер на голманов на Белорусија?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како и да е ова европско ќе биде забележано од нашите експерти и патриоти како солидно за оваа репрезентација. Се пласиравме во втората фаза и ги зезнавме Норвешка, целта е оправдана.
А во реалност најкастрофално првенство до сега имаме. Имаме само две нерешени и тоа со помош на судии. Од пример за репрезентација што игра со срце станавме продадени души.
Да, и Северниот Сосед го поебавме.
Словенија и Србија испаднаа во групи, Македонија и Хрватска лидери во ракометот на Балканот.

Целта е исполнета, идеме на квалификации за Рио, и таму од Заир и Порторико ќе испаднеме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.103
Ајде што во регуларна игра не му ставаат фластер на Пуховски кој досега ни даде 11 гола, па без фластер му играме и во случај кога имаме играч повеќе :cuc::cuc::cuc:
Ова е непознавање на основите на ракометот :cuc:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Ајде што во регуларна игра не му ставаат фластер на Пуховски кој досега ни даде 11 гола, па без фластер му играме и во случај кога имаме играч повеќе :cuc::cuc::cuc:
Ова е непознавање на основите на ракометот :cuc:

Ова е познавање како 2 бода се помали од 4 квота.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Sterjov be,barem tebe te smetav za popameten ej,ne mi se veruva so kaza haha,citiram"Saldatenka bese NAJDOBAR GOLMAN na Svetskoto Juniorsko prvenstvo spored PROCENTOT NA ODBRANI,no ne vleze vo idealniot tim na prvenstvoto zatoa sto golmanot na Francuskata selekcija imase 2%POVEKE odbraneti udari na sampionatot".:boksix:
Haha,ne be ne se normalni ovie ej,koga ke mi tekni deka sekoj mesec davam 215 denari za ovie kurtoni da lapaat plata mi idi da si kasnam od:kuracc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom