Македонија-Белорусија(27.01.2016)

Да ја ФИКСИРАМ МАКЕДОНИЈА бе брааат?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Mислам дека нивна најголема привилегија беше тоа што им се овозможи да играат плус 3 натпревари.............а наша најголема привилегија да гледаме плус 3 натпревари со нив. А таман мислев дека оваа генерација која насобра меѓународно искуство, ќе се наштима и тешка машинерија ќе биде. Не очекував којзнае што, но очекував барем една класа повеќе од играта која ја видовме.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Која тактика, играме исто од 90-ти до сега. 6-0 со 2-3 замени за во напад и тоа е тоа. Не мора противниците да бараат снимки од некни, да гледаат утакмица од прошли век тактиката е иста само ликовите се тек тук различни. Последно изненадување што имаме на терен е пензионирање на некои играчи пред време на 38 години...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Чекајте малку другари, нашиве вака-така пак на крајот излегоа како морални победници. Две селекции за*баа, си се прошетаа и тие и братчињата покрај нив и си лапнаа по некоја банка од последниов натпревар.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.221
Поени од реакции
35.824
Што е тука е. Мене искрено на многу ми смета незалагањето на првенствово што се виде уште од почетокот.
Се однесуваме како да сме репрезентација со неброени учества и куп медали од првенства па сега као не мрзи да играме. Тоа не чини, оти може и ни е последното европско во наредниот период.

Друго, Кире немаше баш најсјајно првенство за негови рамки. Даваше голови, асистираше и се друго, ама не како порано кога беше mean machine. Веќе се гледа дека пополека и годините почнуваат да го стигаат, посебно при интензивен распоред, а и изгледа малку сеа е во период на полоша форма.

Борко исто преслабо првенство. Тој и порано си спиеше утакмици, ама сеа ова првенство беше ептен ужас.

Другите во рамките на можностите но со помалку амбиција од порано кога сме биле загреани и напалени и сме пружале и повеќе од квалитетот што го имаме.

Штета оти можеше за нијанса и подобар резултат за се извади и повеќе амбиција и залагање.

Се надевам ќе се оправдаат за ова во квалификациите за олимпијада.
Само ова на крај со Белорусија воошшто не чинеше, се избрукавме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај лапсусиве што ги праеа коментаториве од МТВ ама оној што го имаа пратено да земе изјава од Раул?

Го прашува Раул, ќе играат Русија и Шпанија, за кого ќе навивате со оглед на тоа дека во двете земји има голем број играчи на Вардар? :pos: :pos: Дури и Раул се насмеа и рече па јас сум од Шпанија :ROFLMAO:
Мислат ли бе пред да прашаат нешто....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
не ја разбирате тактиката на нашата репрезентација... едноставно се случува резултат со најголем коефициент на обложувалница :cool:[DOUBLEPOST=1453917344][/DOUBLEPOST]
Ај лапсусиве што ги праеа коментаториве од МТВ ама оној што го имаа пратено да земе изјава од Раул?

Го прашува Раул, ќе играат Русија и Шпанија, за кого ќе навивате со оглед на тоа дека во двете земји има голем број играчи на Вардар? :pos: :pos: Дури и Раул се насмеа и рече па јас сум од Шпанија :ROFLMAO:
Мислат ли бе пред да прашаат нешто....
нека го прашаат Самсоненко .../Вардар инкасира пари за секој играч и за секој настап на првенството во Катар. Веројатно и тука е така... Раул не е по финансиите...
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Кaкo штo гледaм aкo пoлскa киксне, a зoштo дa не, пaк нoрвешкa ќе игрa пoлуфинaле, сo шaнсa дa игрa финaле.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Искрено јас Кире не би го обвинувал за ништо. Па размислете малку, другиве репрезентации и селектори не пијат нафта. Кога имаш репрезентација со еден што игра и на моменти уште 2 или 3 кого ќе чуваш. Ќе го носиш Кире со фластер на 12м од гол да нема што да прави или да го оставиш пример брат му сам. Јас би одел со одбрана базирана со спречување на Кире а другите сами се чуваат...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.878
А ако имало несериозност како што вика Мојсо, зошто се тој и Кире таму? Зошто не згрмат на тренинг или и јавно да посочат кој е кој? Ќе си кажеш ништо лично ама брате лешпер си. Ова е секојдневие во светските репрезентации.
.
Зашо им е посран гзот и знаат дека ако галамат ќе ги добијат братчињата нивни што ги шетаат за украс по турнириве како контра-аргумент, после што ќе нема веќе муабет во таа хипотетичка ситуација.
Ако најдобрите си го прљаат образот ефтино така како они двајца, нема друго шо да се каже понатака, за секого се е дозволено и мило ми е што баш вака заврши оваа шарада што ја тераат со години /
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Најјако е шо најгласни се против некои си хејтери тие шо би требало да се лидери, да понесат најмногу товар.Мојсо и Борко човече.Бркате вештерки!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom