Македонија-Белорусија(27.01.2016)

Да ја ФИКСИРАМ МАКЕДОНИЈА бе брааат?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Флеш

Гостин
Треба да средиме игра во одбрана,значи постојано како сме на првенства,мечеви,нашата одбрана е најслаба алка.Нема борбеност или агресивност ,премногу пасивно се приоѓа.Треба да играме 5-1 веќе.Нека баталат 6-0 игра,не форсирај,зошто се трудеа,нема резултати,батали,смени .Нападот со вариации,но не беше лошо,беше што беше супер.Дававме голови против Франција,Полска,Норвешка итн.На моменти на блипови се поправаа,што е добро.
Одбраната е најголемото разочарување на првенството,толку е мислење од мој личен агол.:)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Абе гледaјте кaквa игрa Нoрвешкa и прикaжувa нa фрaнцијa a ние се курчевме декa сме ги вoделе 5, a нa крaј сo х сме ги спречиле дa oдaт пoнaтaму. Е пa дрaги мoи нoрвешкa е нa пaт дa си јa тепa фрaнцијa и дa oди вo 1/2
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Абе гледaјте кaквa игрa Нoрвешкa и прикaжувa нa фрaнцијa a ние се курчевме декa сме ги вoделе 5, a нa крaј сo х сме ги спречиле дa oдaт пoнaтaму. Е пa дрaги мoи нoрвешкa е нa пaт дa си јa тепa фрaнцијa и дa oди вo 1/2
не вредеше ни да ја победевме Норвешка... нема Рио, нема бразилки :drk: во дует со србите

... може уште да се крстиме Шпанија да ја сопре Норвешка ??
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
не вредеше ни да ја победевме Норвешка... нема Рио, нема бразилки :drk: во дует со србите

... може уште да се крстиме Шпанија да ја сопре Норвешка ??
Мoже, јaс јa имaм шпaнијa уплaтенo зa шaмпиoн.
 
B

Blade Torch

Гостин
Нека гледаат и нека учат нашите од Германија и Норвешка. Со повредени играчи, со подмладен состав рушат фаворити. Они ќе ми се фалат кого наводно заебале, 20 години по првенства одат. :pos:
 
И

Игнориран член

Гостин
А ние со цел памет со Митков,Дупјачанец и Мојсо заминавме на европско...:busi:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Уште вервате дека ќе учат од некој? Не бе џабе е се, овај Борко шо мрда како куче извадено од вода на празно уште пред да ја шутнат топката нека не прикажва многу, професионален голман ракометарски а не знај да скокни боже господе. Лузери сме, лузерски менталитет имаме, пичиња сме биле и ќе останиме почнувајќе од историја, политика па до спорт. Тоа е

Абе ајде битно поебавме одередени репрезентации големи.. МА КЕ ДО НИ ЈА
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
231
Поени од реакции
154
Абе ја не знам за тој Борко во текот на некои утакмици, абе гледам дека цело време не бранам сам добро, сам ќе си барам да излезам бе. Само не беше само до него работава, треба промени од корен, младите да останат и нови да дојдат, македонски тренер да се постави, а од Мојсовски,Митков,Јоноски, Велко Марковски, Филип Лазаров о од Министерот за одбрана чао адио.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
не вредеше ни да ја победевме Норвешка... нема Рио, нема бразилки :drk: во дует со србите

... може уште да се крстиме Шпанија да ја сопре Норвешка ??
Ko sho gledam Norveshka vkrstuvat so Germanija, prv so vtor, vtor so prv neli e taka?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ko sho gledam Norveshka vkrstuvat so Germanija, prv so vtor, vtor so prv neli e taka?
Да.
Поверојатно е дека таква Норвешка ќе ја бомбардира на Германија која и фалат двајца клучни играчи.
И најверојатно утеха за СОНОТ Рио ќе најдат во кафето Рио.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom