Мака ми е!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е стварно ми е мака. Е богами и ќе пукнам. Нервозна сум. И си кажувам дека јас ова мачење и тортура веќе не го можам и јебига таква сум каква што сум, ама јас за закалчка на никој нема да му служам. Ае више. Стварно. Преку глава. Малце да се мисли подлабоко, малце некои луѓе да уклучат мозок одвреме навреме не би било лошо.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Мака ми е што немам цигари
Мака ми е што ги нема веќе вистинските другари
Мака ми е што не сум веќе во средно
Преку кур ми е од газдата
Мака ми е што морам да спијам
Мака ми е што ептен најмалку сум на Кајгана активен
Мака ми е што немам фотнато ни една ебана слика у последно време
Мака ми е што го неам гушнато Крејзи Појол мнооооогу долго време:)
Мака ми е што е ладно
Мака ми е што немам бензин
Мака ми е што неам ебан денар
Мака ми е што на Крејзи ин Лав и е мака
Мака ми е што немам веќе топол ајвар да макам
Мака ми е што кока колата ми е топла
Мака ми е што немам возачка
Мака ми е што морам да се возам у ЈСП автобуси
Мака ми е што МТВ постои сеуште
Мака ми е што го имам Тетовирање филмот со ептен чкарт квалитет
Мака ми е што Кили у Тетовирање умира
Мака ми е што немам скенер
Мака ми е што спијам у кујна
Мака ми е што ми се ладни нозете
Мака ми е што ме боли десното уво
Мака ми е за делфините
Мака ми е за пингвините
Мака ми е за комшиите
Мака ми е што комшијата го нема 5 месеци дома, а има убав форд ескорд од времето....што ако умрел нема да можам да му го купам
Мака ми е што немам 10000евра за да си купам Јамаха фз6
Мака ми е што имам ракавици без прсти
Мака ми е што го тупам вака
Мака ми е што морав да инсталирам нов мсн
Мака ми е што цркам на лап топ
Мака ми е што немам Самсунг ТЗ 220
Мака ми е што немам Сони Алфа 700
Мака ми е што немам 50мм објектив
Мака ми е што немам студио
Мака ми е што немам Ваком 22“ екран за цртање
Мака ми е што немам кеш за да се истетовирам
Мака ми е од Драган Б. Костич
Мака ми е од Јован Јованов
и од Тони Фен
и од Слаткар
и од Брат му на Јован
и од Елвир
и од Биба Дебелата
и од Боки педерот
Преку кур ми е од политика
Мака ми е од избори
....влада
....република северна македонија
....грција
Мака ми е од СкајНет
Мака ми е од бабата што гледа на Тарот карти


У пизду матер.....
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Мака ми е што секогаш кога ке се обидам да направам нешто сериозно, да се потрудам да се средам , да се сменам..тоа трае само 1 ден некогаш и помалку, и на крај ја заебувам ситуацијата повеке од претходно.
Мака ми е од луге кои почнуваат муабет и и го оставаат на половина.
Мака ми е од многу работи......
Се надевам и на нив им е мака од мене, па неможе само мене да ми е мака бе.....нека видат како ми е:tapp:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Мака ми е од што ме боли глава многу, ми се врти на моменти.
Мака ми е што ми е мака.. Буквално. Ми се повраќа. :pipi:
Мака ми е што периодов имам премногу обврске и затоа ме боли глава и више... не знам кај да се обратам:)
Мака ми е и што сега ми се спие, а не можам да легнам имам многу работа т.е. глупи обврске, како што кажав погоре.

Че го пукам бе. :violent1:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Мака ми е од посесивни,љубоморни,цмиздрачки и желни за внимание личности.И кај ме наоѓаат баш мене сите бе.Еден нормален да се немало,ја не знам ова,или е проблемов у мене,или овие абер немаат дека со цмиздрење нема да добијат ништо од мене,и дека со цмиздење не се привлекува внимание туку само сожалување,кое пак нема да го добијат од мене.Ако барате додатно внимание не го добивате од мене да си знаете,доста ви е и тоа малку(кое патем не е малку,ама сте ненаситни) што ви го давам,па уште и други мерки да се преземале.Ај да ми значеа нешто повеќе у животов сфаќам,ама тие кои се,само пролазни личности.Па не можам више да слушам.

И мака ми е што цело време налетувам (или они налетуваат на мене) или на вакви прикриени(а сепак нагласени) болесници,или на некои манијаци,психопати и слични будали.Мака ми е што изглеа животна цел ми е да бидам психијатар.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Од многу нешта ми е мака...
Мака ми е кога не ме разбираат, а сум во право... Мака ми е кога не ме сакаат, а со ништо не сум го заслужил тоа... Мака ми е што многу ме заборавија веќе, а за многу кратко време... Мака ми е поради фактот дека не ме познаваат доволно, а веќе дошле до заклучок дека не треба да ме имаат за пријател...
Мачно ми е што осознав една работа, дека никој не е лојален како што јас сум, дека на никој не можеш да се потпреш, освен на блиската фамилија...
Највеќе ми е мака, што многумина не сфаќаат дека е подобро да ме имаат за пријател, отколку за непријател...
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
мене срцето ама шо да се прај....
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мака ми е кога оставам кулминацијата да ме поведе.
Мака ми е што понекогаш го злоупотребувам моментот кога сум на врвот,одам на поместување на границите кои сам сум ги поставил и сваќам дека сум потрошил енергија на многу погрешна работа.
И после ми се повраќа од самиот себеси и од тоа што сум го направил,ама веќе нема назад.
За среќа,ангелот е тука.
Благодарам.
 

Gaby

Sunshine
Член од
16 јули 2008
Мислења
67
Поени од реакции
5
Мака ми е што се оддалечив од сите и што се искарав со сите :(
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Мака ми е кога ќе видам неписмени,некомпетентни и неодговорни луѓе поставени на битни и одговорни места.Мака ми е од многуууу работи..!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Мака ми е дека нема да свириме!
Аман заман со некои ситуации!
Леле, дај да се среди што побрзо! Некој ќе јаде ќотек!:kickbox:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Фасцинантен колапс.... Смешно е, држев прекрасна коцка в раце, и наместо да бидам задоволна што воопшто ја имам, почнав да си играм со неа како мало дете со играчка, толку невнимателно и неодговорно. Не ми е прв пат, одвреме навреме си дозволував да се препуштам на моментот или на страста, па разглобував по некој дел. И можеби никогаш не размислував дека за повторно да го добијам посакуваниот облик, ќе треба да ги барам делчињата на места на кои никогаш не би одела, но не ни беше важно, на овој или на оној начин, на крајот - коцката беше тука. Овој пат претерав. Целото стана само смеса од хаотично расфрлани елементи. Настрана од лажните приказните кои сама си ги раскажував, потполно сум немоќна и неспособна да превземам било што, за да ги подредам нештата по правилен распоред. Помислата дека зависам од други личности и околности, е крајно неподнослива. Од друга страна, неописливо е колку истрајна и утешителна е надежта, тек тук наѕиркаат делчињата кои ги загубив, преостанува да се склопат на волшебен начин, а јас ќе се потрудам за фино обликување на коцката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom