Мака ми е!

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Koга сме кај маката...мака ми е шо избришав 301 мислење, а стигнав тек до 54-та страна на темава, гледано одназад, тема која броеше за 300 мислења плус од овие. Еднакво, мака ми е бидејќи некои дечиња изедначуваат мака од скршен нокт или испрашување по физика утре, со мака која пара срце и менува живот на човек.

Опомена: ќе толерирам постови кои заслужуваат место на тема која се вика Мака ми е... За менување на насловот на темава допрва ќе размислувам, ама засега нека е ова.

Ако навистина ви е мака, пишувајте. Знам дека простото пишување на нешто што ве мачи значи и вадење на истото од вас, и помала вознемиреност. Но, помислете два пати дали треба да напишете: Мака ми е шо му се понашав одважно или Мака ми е шо ја испуштив - наместо да направите нешто околу тоа...а темава да ја оставите за оние, нерешливите проблеми кои стварно знаат да загорчат живот.

Со ум.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Мака ми е што сум олку песимистичен во врска со работи за кои би требало да сум најсреќен. Да, среќен сум признавам, но зошто мора да си ја тупам главава со глупи мисли кои ме прават да се осеќам како измет на дожд? Ми требаш повеќе од еднаш неделно, сфати го то.
Мака ми е веќе од глупи стереотипи и женски игри.
Мака ми е што олку многу те сакам, а ти си толку неодлучна да го прифатиш то иако знам дека не сум некој на кој би играла рандом.
Мака ми е шо сум олку затрескан.
Мака ми е шо неможам да тргнам мисли барем на 10 минути.
Мака ми е шо го кажувам ова, ама морам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Мака ми е што веќе сите си ја разнишуваат довербата во мои очи. Мака ми е да гледам како оние најблиските се всушност најдалечните... Мака ми е секое сабајле да станувам во 6 и пол за да го губам времето во школо, каде има само неправди и лажења...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
мака ми е вчера шо не го уплатив ливчето ќе земев 28 000 мака ми е шо емполи не дава гол сеа
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Pio Pzs, баниран од тема. Ајмо...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мака ми е шо се осеќам ко лајно на дош, ко последен, а без причина.
Мака ми е од ограничени и егоистични луѓе, полни со себеси и со илузија дека се’ е розево.
Мака ми е и од луѓе кои мислат дека се е црно, и во се’ го бараат најлошото.
Мака ми е од стереотипи за тоа како се облекувам и како изгледам, не сум криминалец, ало.
И мака ми е шо морам да се олеснам овде, да е истушам, да ми е полесно... пред цел форум.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Мака ми е што имам многу доверба во луѓе. И мака ми е што сфатив дека сосема погрешно проценувам карактери. А бев толку самоуверена во врска со тоа.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Мака ми е шо ќутам. Шо се помирвам. Шо абсорбирам се тивко.
Шо немам сила да вриштам.

А најпоќе од се ми е смачено од вакви моменти кога наеднаш ќе сфатам дека ми се треси устата од разочарување од сенешто.
Толку ми е мака. Толку.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Е ај дека не може да ми помре цело семејство до 2009.. :vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Се скарав со особата која имаше посебно место во моето срце.Со особата која беше единственото сонце додека се наогав во долгиот и мрачен тунел.Со особата која ја знам 10 години.Мегутоа заслужи и мислам дека веке не заслужува пријател како мене.Пријател кој ја сака кој никогаш не ја оставил нацедлио и бил на располагање 24 часа седум дена во недела што ја тешел кога и било тешко .Мегутоа као што многу пати до сеа сум кажал некои луге не ја заслужуваат почитта која им ја одаваме.И немаше маката да биде толку голема доколку типката ми кажеше-Мислам дека до сега ништо не си направил за мене и незнам дали уште те сакам за најдобар пријател.Епа тоа беше коа некој да земе и да ми го кине срцето.Само и набројав што се сум направил и и реков дека може слободно да најде нов другар кој ке направи многу повеке од мене.Ми кажа дека заборавила на се тоа и дека многу месака.Но нејкев веке да зборам и затоа си заминав.Деенес во школо беше ептен за никаде.Ни здраво не си кажавме и ми е мака многу.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
maka mi e so majka mi e bolna mnogu mi e maka,dusicka e,najdobra e, i ne sakam nisto da ja boli a ja boli...maka mi e!!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Mака ми е што ме боли раката...
мака ми е што почна да грее сонце...
мака ми е што се испокарав со сите...
мака ми е што ме мрзи да живеам...:(
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мака ми е од тешки идиотки и идиоти.
Мака ми е од оние кои мислат дека ќе си играат со мене
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Мака ми е од грдиов период, со душа чекам да помине.
Мака ми е што се’ ми оди надолу, никако да тргне на подобро и мака ми е што не знам веќе шо да напрам во врска со то.
И мака ми е шо имам толку малку време, а толку многу обврски шо треба да ги завршам. :cry:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Мака ми е шо дури сега ја согледувам реалноста.Мака ми е шо сум загубила времето по недобри личности,а сум ги загубила вредните..Мака ми е шо се одеднаш ми пропадна,ама не ми е мака бидејќи надежта последна умира..:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom