Мака ми е!

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
Maka mi e nedela dena nema gane ...u pm ...
Ali i so alkohol se tera
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Мака ми е шо толку многу се трудам за се’ и пак на крај јас не чинам, пак недоволно учам, никој не е задоволен од мене. Па добро бе шо сакате појќе? Аман, ме полудевте.
До Б. Ај молим те објасни ми какво е то мое чудно понашање? Како сакаш да се понашам после 4 дена не станата од книга? Очекуваш нормално да се понашам? Па секој би се мрднал од толку учење. Барем од тебе очекував да ме разбериш, ама очигледно сум згрешила.
Едноставно мака ми е, не можам веќе, се мрднав начисто. :cry::cry::cry:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мака ми е што сум волку патетична...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
...што постои народ што се викаат грци и држава што се нарекува грција и краде туѓа историја!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Мака ми е...ми се јаде нешто асално... :toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мака ми е денеска...
Од се и од сите...без некоја особена причина.
Не сакам да видам никој,да чујам никој,да зборувам со никој.
Само сакам да бидам сам.Цел ебан ден у соба,на кревет,со комплетно блокиран мозок.Не сакам да размислувам за ништо,сакам да сум tabula rasa,без никакви информации во мене.
Али добро,утре е понеделник.Знам дека уште коа ке станам сабајле,ништо од ова нема да се важи,ама сега засега е вака,и ке остане вака до крајот на денов.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мака ми е од квази-патриотизам.

Не поднесувам вештачки чуства и изјава на луѓе за Македонија. Сите се чукаат во гради како многу силни Македонци. Вчера кога ги викав на претставата Фили-II никој не сакаше да дојде.
Кога им нудам книги за Античка Македонија само прашина фаќаат, кога се организира идење во Крушево за празник не идат затоа што ја фураат шемата негде.

Додека јас ронев солзи сам во соба како дете мало во четвртокот и не можев да заспијам цела ноќ...тие патриоти се журкаат со узо на цеца. Тие патриоти кога играат Македонија против србија сите се наредени со дресови на мијативич во први редови и навијаат за идиотите што не ни ја признавааат црквата.
За жал и на форумов го има, и тоа многу. Од еднаш сите си даваат имиња ставаат потписи и аватари...многу сум разочаран.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мака ми е...И физички и секако.

Мака ми е што сум осудена да бидам во групата на оние кои не знаат како е да бидат сакани.
Мака ми е што ми е дадено да не осетам што значи нежност, партнерство, чувство на припадност...што значи љубов.

Би се откажала од се, ама од се, за да имам барем мрвица љубов од него, но залудно...Нема ништо што може да ми даде. Не сака ништо да ми даде, поточно.
А, таман бев спремна, после толку време, да се изгубам себе си во него. Да заборавам на сите и само тој да ми е во мислите. Ал', јебеш му матер, нисам те срече. То ти је.
Веројатно сум од типот на жени кои имаат успех на сите полиња, освен во личниот живот. Од оние кои силом прилике се претвораат во кариеристки, само за да го издржат фактот дека се приморани навечер да заспиваат сами, со дупка во срцето и лед во вените. Ми се повраќа од тој факт. Но, морам да се помирам изглеа.

За крај, се извинувам за нападов на патетичност што го иам денес. Ќе ми помине, и нема да се повтори. Уствари, нема да дозволам да се повтори. Пошо има прсти да си исечам ако уше еднаш да прокукам за љубов на темава. Па-па
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
мака ми е што те немам сега покрај мене..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Мака ми е од целава земја наша... од тоа колку се неспособни некои луѓе, од проблемите околу името, и од Грчките нацисти...

Мака ми е од тоа што не знам да сакам, т.е што секогаш некој што не треба се загледува во мене, и јас исто.

Мака ми е од да гледам некој, што очајно сакам да бидам со него, а тој има друга покрај него...

Мака ми е од глумење, од преправање, занесување... а сето ме мава како бумеранг..

Мака ми е бе...

:(
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Мака ми е аба јбг. Така и ми треба.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мака ми е....кога ќе ми текне дека треба да се вратам дома...
...зошто мене :cry:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
цел ден ми е мака,работев на една песна и пак не ја завршив.
а зошто? па дека ми беше мака нормално:smir:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Не ми е мака за ништо. Се се случува со некоја причина и си носи некоја последица.

уствари лажам, мака ми е оти не сум платен колку што заслужувам.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Мака ми е да го ебам.
Ебаго ... од училиштето ебаго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom