Мака ми е!

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Мака ми е што очајно гледам како го губам единственото нешто што ми е светла точка во животот, чувствувам како ми се лизга низ рацете, веќе е на пола пат да си замине, а јас колку проклето посакувам да не оди, толку како сама ненамерно да го бркам од себе.
Мака ми е што сум вишок во нечии животи, во кои некогаш значев многу, мака ми е што очајно ги користам сите можни средства да го добијам тоа што го сакам, мака ми е што ми исполнуваат желби само за да продолжам да живеам, мака ми е што стигнав во оваа ситуација.
Мака ми е од солзите, патетиките, дволичноста, лицемерието, користољубивоста.........:(
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Maka mi e da sedam doma bez rabota-otupev veke 4meseci se mrdnav.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Мака ми е од зборење едно, а правење друго кај луѓево...
Мака ми е од празни зборови, а ништо на дело... Подобро тогаш да не се збори...
Мака ми е од немање осет, себичност...

Мака ми е од секојдневната борба...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
мака ми е......не ми се верува дека го пишувам ова!!!ама стварно ми е мака од сите тие сто се прават другари ,добри "пријателчиња" а што во секој момент можат да ти забијат нож во грбот..така е..ми се случило дете што со него не се дружам колку што се дружам со мојава "компанија" да ми помогнат во многу потешки случаи одколку овие мои пријателчиња.Живеам во Чаир и не се жалам имам и пријатели албанци со кои многу се поштуваме и знам дека нема да ми забијат нож во грб ама моиве се.......се извинувам за јазикот ама ГОМНОЈАДЦИ се све брееее....само да се караат да се навредуваат овој бил дебел овој смотан овој ваков онаков...сум ги гледал многупати од страна и сум размислувал зашто мора да се толку глупи толку без мозок и ми идело да кажам аман бе па како мали деца сте од 10 год. ама не сум кажувал имам голема толеранција а и знам усте колку превирања ке искочат од тоа.Е ОД ТОА МИ Е МАКА.од лугево во нашата мила Македонија


п.с СТВАРНО НЕЗНАМ ОД КАДЕ МИ ИСКОЧИ ОВА И ИЗВИНУВАЊЕ ЗА ЈАЗИКОТ:smir:.стварно сега е полесно.......тоа е.......:toe:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Мака ми е... за повеќе работи... очекуваш едно... излегува друго.. посакуваш едно... добиваш друго... Знам не може да е идеално.. но ете.. мака ми е што посакувам некои работи да функционираат поинаку но очигледно не може тоа да се смени ... малку е општ овој мој исказ.. ама чувствував потреба да кажам едноставно - МАКА МИ Е !!!:toe:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Мака ми е што не сум со сестра ми кога најмногу ми треба...:(

едит:...и што сум толку наивна.:nesum::uvo:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Мака ми е,не требаше да одам да се шишам,мака ми е,се нервираааам,ау фризеркана да ми дојде сегаааа,аман кај гледаше дур ме шишаше,и што мораше јас после дома да се “поправам“.:(
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Мака ми е шо преебах 2000 денара и што ги послушах Елемент... Мелемент тие шо пишат местени утакмици на форумов..
:tapp:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Мака ми е што не ме сфакаш и не си тука кога проклето ми требаш
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Мака ми е што постојат секакви луѓе.
Мака ми е што не созреа, после толку време.
Мака ми е што те контролираат други.
Мака ми е што си глупа. :)
Мака ми е што не тренирам, ебате тренерот.
Мака ми е што ми мака.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
мака ми е што утре треба да учам
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Многу ми е тешко, треба да донесам важна одлука, ама се колебам, незнам што ќе биде...:(
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Мака ми е оти дознајах една ебаго страшна вест, вчера кога отидов да ги земам резултатите од болница. И мака ми е оти порано ќе умрам од колку шо планираах... И уш повеќе ќе ми е мака ако ме спасат од таа умирачка. и то.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom