Мака ми е!

Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Nekogas ne sto mi e maka od se i sesto tuku i od samata sebesi me faka maka
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Мака ми е веќе 3 дена...3 дена по 24 сати... ми се преврте светот... незнам до кога ќе биде така но... незнам ни како понатака ...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Мака ми е што неможам да го оставам минатото онаму каде што заслужува да остане.
Мака ми е што неможам да се помирам со фактот дека нема никогаш повеќе да го гушнам татко ми.
Мака ми е што сум искрена.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Преку црн џигер од курви кои мислат дека ако се на позиција(која секако,чесно и праведно,и што е најважно`чисто` си ја заслужиле) можат да солат памет. Оти нема курвоцунами?
Ама добро,секогаш постоеле и ќе постојат,па ми останува да пропушам :smoke: Очи да истерам,в уши тампони да клАм...ај не.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мака ми е што сум толку наивна и што чекав и се надевав до последниот здив. Премногу оптимизам не е на арно.
Мака ми е што сум секогаш добра со луѓето, гледам да им е на нив добро, ама затоа излага на крај - Дај им прст, ќе ти земат цела рака.
Мака ми е што не ми беше кажана вистината во лице, туку самата морав да се изненадам случајно.
Како и да е...нема веќе да дозволам да бидам овца.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Мора да се здобиете со репутација пред повторно да ја дадете на Crazy in Love. ЈБГ:)
E за ова ми е мака.:)
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Уморен сум...уморен сум од сите, во главата ми се случува Армагедон, т.е. нуклеарна војна помеѓу мене и самиот себе.Имам статус на прашлив воздух во мојот потесен круг!!!Досега имам направено повеќе од што некој направил за цел живот, а ни тоа не ми е доволно, немам внатрешен мир.Сеуште трагам по верниот поданик но, никаде го нема...таман ќе си помислиш си го нашол и ОП!Некој ти го зарил шилото баш помеѓу двете плешки и ти го двои ’рбетот на два дела, а болката? Дерење со скалпел е само прошетка низ парк за разлика од ова...И што да им кажеш после таквиот „верен“ другарски гест? Фала? Епа фала ти...Кучешки живот...многу сакам да сум куче без дом, на нив им е најлесно...тука мевце понатака лепче, може и да се најде некој и да те заигра, да ти ја смали маката, и после те остава на раат да си продолжиш по патот без цел.Па од тоа има ли поубаво? Имам крвно поврзани „луѓе“ од кои одамна сум се откажал...откажал поради „човечкиот“ однос што просто ми создава извор за црпење на инспирација, неверојатна инспирација да измислувам нови пцовки и развратни слогови, на кои и сам им се чудам кога ги слушам како ги изговорувам...Добро, каде отиде етиката на Човекот? Се слуша ли некој што збори денеска, а што збори за истото утре? Се нервирам како куче кога се нервира кога му бркаш у јадење! Јас си верувам на тоа што го зборам, затоа што знам што зборувам. Толку ли е тешко да го оставиш човека на раат? Едноставно да не му се мешаш во работата...Зошто кога ќе видиш дека некој нешто направил, трчаш од човек на човек да раскажуваш?Те исполнува ли тоа? Ти дава ли некаква титула тоа?Што?!?!? Каква исполнетост може да претставува таква развратна работа? Толку ми се мили таквите луѓе, што просто ми доаѓа да влезам во лудница и да си правам цел ден муабет со луѓето таму пошто знам дека тие сигурно ќе ме слушаат, не ебитно дали ќе ме перцепираат, битно јас ќе си го искажам тоа што ми е на душа...сепак, и тие се луѓе нели? Или и тоа ќе биде уште еден повод за ситење со „пријателите“ уз кафе?!? Па даа, тоа е добра работа за трачарење. Ви се случило ли на вас некогаш, да влезете во просторија со луѓе и галама, не повеќе од 5-6 и одеднаш чим се појавите да се заќутат, и само несреќниот газда да ти рече: ајде повели... -Што беше тема на муабет? - Ма ништо онака се зезаме..НЕ Не те збореле! Не ти се сителе! Не се они такви...они ти се „пријатели“! Немам омраза кон луѓето од таков вид, до пред некое време ги презирав...сега ги сожалувам...А во „локалната самоуправа“, таканаречениот дом, просто неможам да дишам поради нееднаквоста! Се во животот што сум имал и имам сум го постигнал сам, затоа што имам ум и ете се снаоѓам, а тоа резултира со мој духовен крах, и на сето тоа јас сум тој којшто не чини...Сам си го заработувам лебот, сам сум си обезбедил превозно средство, сам се одржувам, сам планирам и да си обезбедам покрив(но не и сам да живеам)...се сум направил САМ!!!Уште од моите адолесцентни денови.... Зошто? Затоа што некој бил презафатен да се грижи за мојот „лоботомиран“ „брат“ кој незнае ни гзот сам да си го избрише, а другиот? Ќе се снајде...паметен е он....Епа ми снема веќе памет!!!!!!Капак беше уште и кога ми најдоа трава дома....„Ќе те избркам од дома!“...Не мили мои, нема потреба од бркање...сам ќе си отидам...Мојата љубов решив да ја давам на друго нешто, решив да ја давам на тоа што ја давале и моите предци...според мене можам да видам и зашто било тоа така...само што они имале поткрепа...а јас ја немам, денешната народна пичка, дреме, се легачи и незнае за ништо друго во животот освен за безвредно мрчење, што мразам да го слушам бидејки одвратно ме тера да повраќам...таквите треба да умрат...ама колку и да умираат нема да се искоренат...тоа е синдром вграден со самата ДНК на сапиенсот...мене ме наградил Господ што ми го одзедол тој прамен од спиралата...на ова нема крај.

Не ми е криво за ништо.Виното е лек за се’


извор: мојата глава


П.С. Темава е отворена не само јас да си се искажам туку, за сите што имаат камен на срце и грутка во грло, без разлика дали некој ќе ви ги чита маките или не, важно ги изнесувате од себе.

Г.Г.
(Prvo ushte ednash izvinete za latinicnovo pismo se'ushte neznam da go opraam.)

Neznam zoshto ama sakam da mu odgovoram na Trn,mozda zatoa shto sum gi pocustvuvala istite raboti.Za prviot del, za "prijatelite" kje go citiram Koneski "Tie mi zabija suvo kopje v srce a potem mi rekoa cekaj da razzelenee". E bash taka se osekjam, ne samo shto kje te zeznat nego i kje te tapshaat po ramo i kje se sitat na tvoite solzi.Ama od druga strana za inaet se trudam da ne sum kako niv.Za inaet im prkosam so mojata dobrina kolku shto mozam i so hristijanskoto vo mene.Veruvaj,toa im pagja nekako poteshko nego da se raspravash ili da stanesh kako niv.
Vtor del /semejstvo:Mojata najgolema bolka e ista kako i tvojata.Zoshto si otidov od doma,daleku?Jas koja se' ama bash se' praam sama,jas koja rabotev od 17 godini, koja bev apsolutno uspeshna vo shkolo, koja redev 10ki samo za da dojdam do isto nivo na vnimanie kako sestra mi koja vecno parteshe od realno-imaginarni psiho-fizicki krizi.I sekogash e znaesh,taa e poslaba,nea i treba povekje potkrepa i sila.A kaj si ti vo prikaznava?Mnogu e teshko da sfatish deka toj odnos e pricina za mnogu neshta koi si gi napravil vo zivotot, kaj mene licno toa beshe trka po uspeh i samostalnost koja e vsushnost trka po ljubov i vnimanie.I da, si otidov, ama stradam ushte povekje.Od nekoja si vina deka gi ostaviv niv, a i svojata zemja(iako kje se vratam zdravje Boze), pak so strav deka zaminuvajkji stanav nedostojna.Ama ,znaesh jas sum taa silnata koja moze se' da izdrzi pa verojatno i ova.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Мака ми е од ветерот што дува ко прв пат да го прави тоа,ми ги уништи пола цвеќиња на тараса.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Мака ми е што сум многу затворена. Што неможам да се отворам пред личноста пред која најмногу треба...
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Мака ми е што неможам да го оставам минатото онаму каде што заслужува да остане.
Мака ми е што сум искрена.
И плус мака ми е што пред само неколку дена си ветив сама на себе дека никогаш повеќе нема да бидам истата наивна, искрена......јбг пак сум.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Мака ми е што не разбирам. И што пишувам на темава.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мака ми е што дозволив пак да сакам и пак да бидам повредена!
Мака ми е што сум искрена и добра со луѓе кои не го заслужуваат тоа.
Мака ми е што пропуштам многу добри прилики заради едно ѓубре!
И пак мака ми е што го сакам! :(
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Мака ми е што неможам да се контролирам !
И мака ми е што полека но сигурно се распаѓам ... :salut:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Makak mi e sekoj den koga ke izlezam v kafic da gi gledam drugarkite kaj so mi placat za lubovni problmi.... jbg, I maka mi e oti lugeto e se prifakaat onakvi kakvi sto se i site se stremat kon homogenizacija....i maka mi e oti se pojke i pojke od lugeto ne znaat so e zabava odnosno zabavata im se bazira na pijanene i cigari palene - ednostavno ne gledam so e tolku intresno ......

letna zabata od srce :)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Мака ми е од се,само што се вратив од работа а излезен сум од сабајле од 06 до сеа за што за ништо мака ми е ма од се ми е веќе преку такво сеа ќе идам и ќе вежбам што ми е гајле шо к.р ма никој ништо не ми може кој ги е.е за к.р ќе ми се фатат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom