Магии - бу!

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Nisto cudno...jas veruvam...postoi telekineza,postoi pirokineza...pa duri i astralna proekcija a da ne postoi magia...sigurno i magija postoi:toe:
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Абе луѓе не се игра со тие глупости (макар не се глупости). Ако ти е дома и ако пред тебе гледаш што се дешава поради нив не е воопшто играчка работа макар што и јас не сакам да си признаам дека верувам и не сакам да верувам ама сепак малку ми е страв од тие чуда.:devil2::devil1::devil3:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dia_Charmed_Gir напиша:
Magii postojat Sto posto

Best Wishes From The witch Dia
Знаеш некоја магија? Правиш магии штом велиш толку сигурно дека постојат сто посто?
Дај објаснувај повеќе кога пишуваш пост, за да разбереме сите.
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
Fortune напиша:
Знаеш некоја магија? Правиш магии штом велиш толку сигурно дека постојат сто посто?
Дај објаснувај повеќе кога пишуваш пост, за да разбереме сите.
Da objasnam Nema sto... pobaraj na internet Spells Of The Week Archive ili idi na http://www.extremespells.com/
ili idi nahttp://www.paladinworks.com/features/sotw/archive.html ili idi na http://www.magicschool.net/


Baraj i ke se uveris i samata
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Во ред тоа, ама кажи ми како со магија може светот да се направи подобар? Ако постоеше ваква магија каква што кажуваш, светот до сега немаше да биде направен подобро место за живеење? Или можеби се` што добро се случува во светов, треба да го земеме предвид како резултат на магија?
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
Fortune напиша:
Во ред тоа, ама кажи ми како со магија може светот да се направи подобар? Ако постоеше ваква магија каква што кажуваш, светот до сега немаше да биде направен подобро место за живеење? Или можеби се` што добро се случува во светов, треба да го земеме предвид како резултат на магија?
Pa ne znam mozebi ...Vidi i doznaj pa kazi mi...Jas seute otkrivam...
Kis4e i Pozdrav
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Живи глупости... Не верувам ни во магии, ни во клетви ни во ништо слично. А уште помалку верувам дека сите добри работи во светот се благодарение на магиите.
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
да се разбереме магии и трикови два различни поими така да трикови може секој да изведе а магија спаѓа пот Фантастка а фантастиката е нереална така да логично е да мислиме дека не постојат
кога ке видам магија ке поверувам ..
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Никој што ја нема осетено нема да верува и обратно!
Не верувам во такви работи...господ,ангели,ѓаволи,духови и се изјанив кога ќе почнам да верувам во нив!Така беше и со магиите..не верував се додека не бев сведок на една непријатна случка на која не сакам да се потсетувам а најмалку па да ја раскажувам!
Иако е 21 век има толку злоба во луѓево што на се се подготвени за да расипат туѓ живот,па дури и користејќи такви работи!
Ај друг пат кога ќе бидам психички подготвена можеби повеќе ќе се отворам на темава!
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
RealGirL напиша:
Никој што ја нема осетено нема да верува и обратно!
Не верувам во такви работи...господ,ангели,ѓаволи,духови и се изјанив кога ќе почнам да верувам во нив!Така беше и со магиите..не верував се додека не бев сведок на една непријатна случка на која не сакам да се потсетувам а најмалку па да ја раскажувам!
Иако е 21 век има толку злоба во луѓево што на се се подготвени за да расипат туѓ живот,па дури и користејќи такви работи!
Ај друг пат кога ќе бидам психички подготвена можеби повеќе ќе се отворам на темава!
магија ? ај кажи што била случката што е толку потресно
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Мистичен напиша:
Можеби ќе се најде и научно објаснување за "магиите" во годините кои доаѓаат. Штознам, и за многу пронајдоци кои ги имаме сега кога се појавиле луѓето мислеле дека се трикови на маѓепсниците.

Чудно, чудно...

Jas se sekavam vo 5odd ucevme po istorija deka praistoriiskite luge veruvale deka dozdot, sonceto,i red drugi pojavi se magii pa nie im se smeeme pa taka na nas za xxxxxxxxxxxxx godini ke ni se smeat za senki,duhovi,magii.......
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
RealGirL напиша:
Никој што ја нема осетено нема да верува и обратно!
Не верувам во такви работи...господ,ангели,ѓаволи,духови и се изјанив кога ќе почнам да верувам во нив!Така беше и со магиите..не верував се додека не бев сведок на една непријатна случка на која не сакам да се потсетувам а најмалку па да ја раскажувам!
Иако е 21 век има толку злоба во луѓево што на се се подготвени за да расипат туѓ живот,па дури и користејќи такви работи!
Ај друг пат кога ќе бидам психички подготвена можеби повеќе ќе се отворам на темава!
Imas pravo i ti veruvam na sekoj zbor sto go napisa...
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
A Dia_Charmed_gir ti uspeala nekoja magija tebe ili
 

Kajgana Shop

На врв Bottom