Магии - бу!

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ne znam na koj makedonski web sajt procitav deka otvorile uciliste za vesterki mislam vo holandija ne sum siguren.Samo ne mi e jasno so ke ucat tama i so treba da imas zavrsano da za si nastavnik?????Inako mislam deka i toa e povrzano so magii.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Fortune напиша:
Во ред тоа, ама кажи ми како со магија може светот да се направи подобар? Ако постоеше ваква магија каква што кажуваш, светот до сега немаше да биде направен подобро место за живеење? Или можеби се` што добро се случува во светов, треба да го земеме предвид како резултат на магија?
Колку и да се трудиш да правиш некои нешта да бидат подобри (според тебе а не според другите) само ке си копаш самиот себе очи и на тие околу тебе и само на лошо може да ти испадне.
Од лично искуство, жената несакаше син и’ да се жени со таа што тој си ја одбрал (и која ја сакал) почна да оди по се и сешто а најдобар пријател и стана најголемиот бајач тука, не само што му го уништи бракот и цел живот на едниот син, туку и го уништи ина другиот кој е во брак 20 години. Сега ни го видела синот ни пак знае кај и е, а другиот син го доведе до развод и живееше разделен со жена му една година па некако успеаа да се смират.
Значи никогаш нема да успееш да направиш добра работа со магија. А пости ите како и гадно е да се игра со неа.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Dia_Charmed_Gir напиша:
Da objasnam Nema sto... pobaraj na internet Spells Of The Week Archive ili idi na http://www.extremespells.com/
ili idi nahttp://www.paladinworks.com/features/sotw/archive.html ili idi na http://www.magicschool.net/


Baraj i ke se uveris i samata
Еј јако е има магија за ослабување да ја купиш и коштат 50 долари!
Бога да чува!
Инаку страните се морбидни и не ми е јасно како можат луѓево да прават такви чуда!!!:toe:
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
A be barajte magija za pamet...Oti vi letnal nekade.Primer ako imase magija za pari kako sto procitav na http://www.extremespells.com/ togas ke go kupam Bill Gates i ke go preprodadam... :vozbud:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
А кој спомна дека се фрлаат тие магии?Премногу гледате филмови!
А и не сеирете за да не дај боже ви се врати еден ден и никогаш не се смејте на туѓа несреќа,патетични сте!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Da objasnam Nema sto... pobaraj na internet Spells Of The Week Archive ili idi na http://www.extremespells.com/
ili idi nahttp://www.paladinworks.com/features/sotw/archive.html ili idi na http://www.magicschool.net/
ме изнасмеаа сајтовиве


ULTIMATE LOVE SPELL $99.90
Keep Us In Love $59.90
Return My Lover $24.95
Break Them Up $24.95
и сеа има две у едно комбинација
Break Them Up & Return My Lover $59.90

Destroy Their Sexual Functions $59.90
Quit Smoking Spell $49.90

:pos::pos::pos::pos::pos: зан има некој шо дава пари за ова бре.......
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Мистичен напиша:
Или да му исчезнат парите и златото како во приказните од црна хроника.
Е сега и ти го тупиш.
Во магии за несрека, да се разболиш или слично вервам оти лично мене ми се има случено ама за богатство и такви работи не....
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
"Gay Attraction" -- If you are gay and interested in someone who is OR isn't, this spell is designed to open their hearts and minds to you. The person you want can be straight or gay themselves. Designed to open and increase attraction physically and emotionally. Guaranteed to work or your money back! August only $79.90 :pos::pos: ова само за Macedalien :):)


"Rags to Riches" -- If your financial statues is very bad, this spell will help greatly. People have reported lottery winnings, inheritances, and raises in pay almost immediately! This spell works best if you make under $45,000 a year (but is still effective if you make more). Guaranteed to work or your money back! August only $24.95 :pos:

http://www.extremespells.com/ Свашта има тука:lud: :lud:

Магииве не се нормални....се изнасмеав
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Навистина овие сајтови се смех, абе како во ГТА играта си пишеш шифри и се е во ред. Абе бегајте на далеко бе. Магиии хехехе
Се искољах од смеене.
:pos2: :vozbud: :poss:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
u vrska so magiite, daleku od toa deka veruvam, no drugarkami da veruva! i celo vreme jade burek abe nekoj mi naprail magija, kaj nekogo imam ostaveno neso za oblakanje(bozem najveke se fakalo na obleka) pa cekaj ona nekomu da mu napravi magija so cigara pa vaka onaka. ako sakate i recepti mozam da vi dadam ako veke stanuva zbor za ljubeniot
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ги молам членовите што пишуваат на темава, серијата „Волшебнички” да не ја спомнуваат. Ако сакате за нејзе да зборувате, имате посебна тема во Филм и ТВ. Тука задржете се на темата.
Фала.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Знам дека постојат. Всушност и не толку мистично, туку дека мислата е магија..па концентрирана мисла..Креативна визуелизација...
Има една: "Тоа што лоша домаќинка може да направи, не можат тројца добри магови да опорават"
Исто знам дека да опасно е да се занимаваш со тоа..конкретно за примерот за жената што го зезнала животот на двајцата синови..можел и тој што ја правел магијата да се зезне..Често е и тоа, затоа и се плаќа, како знам да се затвори кругот, ако се враќа да oди таму од каде е порачано, а не кај тој што ја прави магијата.

Сепак најголема заштита е да не веруваш дека некој може нешто да ти направи. Ама да веруваш со цело битие, ако се плашиш, значи не си баш сигурен..
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
vistinata e deka kako odminuva vreme svetov se poveke stanuva zloben. zloben i pozloben.. se pojauvaat luge koj sami sebe se narekuvaat proroci iceliteli luge so visha energija.. to4no e deka postojat i takvi luge koj se dokazani ali i mnogu lazni luge se javija na tarot karti gledanje na kafinja sliki ikoni i uste mn drugi raboti.. taka i postojat luge koj se zanimavaat so magii.. imam poznanstvo deka edna magija se izrabotuva.. so nekoj del od covekot koj treba da ja nosi taa magija dali e vlakno od kosa ili nekoj konec.. od negoviot dom.. se pominuva niz nekoj rituali i sfe toa e sklopeno najcesto vo palomi so lastice okolu niv tie raboti se stavaat negde na nedostapni mesta. vo domot kade sto se pravi magijata i uste nekoj bla bla .. raboti veruvam i znam deka postojat takvi raboti
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не верувам,а нема ни да верувам.

Едноставно помислата дека некој е способен само со рецитирање на некоја бапска поема (која демек порано била успешна,и навистина делувала) да ми наштети/помогне во животот ми е тотално апсурдна.
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
SCORPIO__20 напиша:
vistinata e deka kako odminuva vreme svetov se poveke stanuva zloben. zloben i pozloben.. se pojauvaat luge koj sami sebe se narekuvaat proroci iceliteli luge so visha energija.. to4no e deka postojat i takvi luge koj se dokazani ali i mnogu lazni luge se javija na tarot karti gledanje na kafinja sliki ikoni i uste mn drugi raboti.. taka i postojat luge koj se zanimavaat so magii.. imam poznanstvo deka edna magija se izrabotuva.. so nekoj del od covekot koj treba da ja nosi taa magija dali e vlakno od kosa ili nekoj konec.. od negoviot dom.. se pominuva niz nekoj rituali i sfe toa e sklopeno najcesto vo palomi so lastice okolu niv tie raboti se stavaat negde na nedostapni mesta. vo domot kade sto se pravi magijata i uste nekoj bla bla .. raboti veruvam i znam deka postojat takvi raboti
Ако не станува збор за случаи кои претпоставуаат стручно внимание и институционален третман, бизнис е тоа де - зашто постојат наивци (и очајници, веројатно) кои плаќаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom