Магии - бу!

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Garfield напиша:
Магија, што е тоа?

Немој така Нинџичке, нели нинџите користат магија?!!
Има магични нинџи, а не нинџи што користат магии :lol: :lol: :lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Знам мор златно дејче, знам, ти си најмагична нинџа што постои.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Многу ме нервираат муабети за магии :twisted: Кога некој ќе почне да ми кажува кој на кого каква магија направил, ми се ежи кожата. Тоа ми прави лош филм, а не верувам во тоа (поточно, не сакам да верувам)...
 
A

Anonymous

Гостин
od ljbopitnost otidov kaj eden covek vo selo zelenikovo koj bil 'gledach' pretskazuvac na idninata.togas bev uste u brak i se bese ok..tipov zema moja slika,slika od maz mi i pocna da 'gleda'..prvo sto kaza e deka ke se razvedeme..si mislam-so znae ovoj me videl mlada pa mi prai film...ama SE apsolutno SE sto kaza on se ostvari po 1 godina..da se veruva ili ne..mislam covekot so tolakva preciznost mi kazuvase za mene ko da sme ziveele zaedno do vcera!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
FortunE напиша:
Многу ме нервираат муабети за магии :twisted: Кога некој ќе почне да ми кажува кој на кого каква магија направил, ми се ежи кожата. Тоа ми прави лош филм, а не верувам во тоа (поточно, не сакам да верувам)...
Meне ме нервираат затоа што кога ќе слушнам некој како збори за магии, односно раскажува „магични случки“, ме потсеќа на муабетите за бетмен, супермен и спајдермен во 2-ро одделение.

Без навреда луѓе, магии не постојат. :wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Шо знам дали да верувам во магии или не... мене ништо не ми се случило досеа од магии и такви чуда... а некои луѓе зборуваат дека им била фрлена магија итн итн па неможеле ова да праат не можеле она... па шо знам изглеа не верувам... т.е. не верувам во ништо додека не осетам на моја кожа... :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Можеби ќе се најде и научно објаснување за "магиите" во годините кои доаѓаат. Штознам, и за многу пронајдоци кои ги имаме сега кога се појавиле луѓето мислеле дека се трикови на маѓепсниците.

Чудно, чудно...
 
A

Anonymous

Гостин
бидејќи ми се случило да се уверам дека има луѓе со такви(не)нормални способности верувам дека има некоја си виша сила...пошто како да се објасни тип шо ме гледа прв пат у живот знае се за мене..ваљда не најмил детективи да се распрашуваат.знам и ја по некоја магија да напраам....
:twisted: :evil: :twisted: хехехе
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Misticnost, ne mesaj iluzionsiti so magionicari. Magijata e samo energija koja biduva emitirana nadvor od covekovoto telo. I nisto poveke. AKO postoi. Lugeto vo damnesni vreminja toa go gledale kako bozjo ili so znam so, pa zatoa stanalo magija. Ima luge koi imaat (ne)prirodni sposobnosti, (neprirodni barem od nasa perspektiva) no pogolemiot del od niv se samo bullshitovi. 8)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Veruval il ne tvrdat luge deka ima magiji posebno na balkan a so luge se tie so se tolku zlonamerni i posakuvaat so loso na svoi na bliski ??
posledno so slusnav jas mkd bilo zena sakala deckoto na kerkata da go povredi i vi kola mu napravila nesto , a togas ne se vozel toj nego kerkata i drugarka nejzina , drugarkata pocina a kerkata i e invalid , nekako eptem bolno taka da mozi da ima smisla....
A inace sekoja magija si ima otpravanje kako so znam jas ima vrsti so post so molitvi so otklucvanje na manistir pienje nekoja sveta voda ili slicno , kakvi ne muabeti ima za magija.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
MeGi_xtz напиша:
бидејќи ми се случило да се уверам дека има луѓе со такви(не)нормални способности верувам дека има некоја си виша сила...пошто како да се објасни тип шо ме гледа прв пат у живот знае се за мене..ваљда не најмил детективи да се распрашуваат.знам и ја по некоја магија да напраам....
:twisted: :evil: :twisted: хехехе
Ај напрај ми на мене една магија....
:twisted: :shock: 8) 8) 8) 8) 8)
 
A

Anonymous

Гостин
Ај напрај ми на мене една магија....
:twisted: :shock: 8) 8) 8) 8) 8)[/quote]
AJ da ti napraam за што сакаш да биде нормално се наплаќа треба ли и јас да живеам од нешто ај кажи и на тета Доринда што те мачи... :P
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
MeGi_xtz напиша:
бидејќи ми се случило да се уверам дека има луѓе со такви(не)нормални способности верувам дека има некоја си виша сила...пошто како да се објасни тип шо ме гледа прв пат у живот знае се за мене..ваљда не најмил детективи да се распрашуваат.знам и ја по некоја магија да напраам....
:twisted: :evil: :twisted: хехехе
Како може да паѓате на такви лесни финти? Па „гледачите“ всушност ви кажуваат работи што се поклопуваат со 90% од луѓето.
 
A

Anonymous

Гостин
Acid напиша:
MeGi_xtz напиша:
бидејќи ми се случило да се уверам дека има луѓе со такви(не)нормални способности верувам дека има некоја си виша сила...пошто како да се објасни тип шо ме гледа прв пат у живот знае се за мене..ваљда не најмил детективи да се распрашуваат.знам и ја по некоја магија да напраам....
:twisted: :evil: :twisted: хехехе
Како може да паѓате на такви лесни финти? Па „гледачите“ всушност ви кажуваат работи што се поклопуваат со 90% од луѓето.
Не мислев на општи работи ми кажа некои ствари што ги знам САМО јас затоа и мене ми беше шок као како може да зане овој...луѓе со такви способности има ...а за магија тоа е нешто како сугестија ќе си увртиш некој филм дека некој ти напраил лошо и стварно ќе ти се деси
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Е што ти погоди толку? Што не го праша за матичен број? Број на лична карта... Веќе ако си платила, нека ти приреди добро шоу. Можеш и тоа да го побараш, нели?

За лоши работи.. на секого му се случуваат, тоа е барем лесно да се погоди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom