Магии - бу!

Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Na edna moja drugarka pred eden mesec koga ke se razbudase od son nemozase da zbori nesto ja gusase neznam kako da vi objasnam...ona cikala placela no nikoj ne ja slusal ...i ja odnesoa kaj gledacka ili da i baat neznam tocno i taa zena im kazala deka vo crepot pokraj nejziniot krevet ima nekoja magija i im kazale sto kako da napravat da se oslobodat...i od togas dosega se nema sluceno vakvo nesto:toe:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Старците викаат демек магии го фаќаат само оној кој верува во нив.
Тогаш јас сум имуна. :pos:
Шала на страна, не верувам, затоа што јас живеам во реалноста. Понекогаш размислувам колку интересно би било да постојат натприродни работи, духови, а ти да си дел од нив... нешто како Волшебничките, или Мелинда од "Ghost Whisperer" која им помага на духовите да "преминат" на другата страна...
Добро, ај, ептен забегав јас :)pos:), назад на темата, не верувам во магии, верувам само во злобни луѓе. :wink:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Во магии не верувам :)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Можеби ќе се најде и научно објаснување за "магиите" во годините кои доаѓаат. Штознам, и за многу пронајдоци кои ги имаме сега кога се појавиле луѓето мислеле дека се трикови на маѓепсниците.

Чудно, чудно...
Па, квантумната физика може да објасни. Нема ништо мистично во магиите. Манипулација на енергија, а за енергија нема ни географска, ни временска пречка. :toe:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ГЛУПАЦИ, овци за стрижење.
имам и други видеа од овој видено, мајко мила, не ми се верува дека луѓе уште му се јавуваат. Едни ги натера магариња да рипаат у круг и да се дерат „брак! Брак! Брак!“

Божем на тарот гледа :pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
имам и други видеа од овој видено, мајко мила, не ми се верува дека луѓе уште му се јавуваат. Едни ги натера магариња да рипаат у круг и да се дерат „брак! Брак! Брак!“

Божем на тарот гледа :pos2:
Гледа на парите кои ги печали од глупаците ghgh:

A што па брак брак брак се дереле.... преку глава им дошол или очај за брак ??
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Гледа на парите кои ги печали од глупаците ghgh:

A што па брак брак брак се дереле.... преку глава им дошол или очај за брак ??
сакале брак. А една друга за син и прашуваше кога ќе се ожени, овој и тресеше пак некои глупости и и кажа син и кога ќе ја ишиша косата - тогаш. Оваа беше благодарна до небо и назад.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
сакале брак. А една друга за син и прашуваше кога ќе се ожени, овој и тресеше пак некои глупости и и кажа син и кога ќе ја ишиша косата - тогаш. Оваа беше благодарна до небо и назад.
Не да ја ишиша косата туку да пушти коса и да слуша Whitesnake :):):):):):):) И згора на тоа жената таква цела среќна 10 пати го праша да повтори кој бенд треба да го слуша зошто и го запиша :):):) Не се нормални сум умирал од смеење. Една друга жена ја натера да земе чинија и да ја усмери накај телевизорот и овој и свиреше на флејта за да и прекине "финансиска магија" :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Zivko_MVP

Играј Со Најдобрите!!
Член од
6 април 2008
Мислења
72
Поени од реакции
0
to a sum slusnal kako se pravi i mora da verumam
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
До некаде верувам, но не премногу. Пошто знам имаше еден другар проблем затоа верувам до некаде...
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Кога им викав дека се уште мали да го гледаат Хери Потер, они не не големи сме. Епа ете ви сеа.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
хаха според мене најдобар магионичар крис ангел
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Магиите постојат само во човековиот ум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom