Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
17 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој да ми даде информации за во Гладијатор, сакам да одам, не сум нешто спортски настроен и физички спремен премногу, чисто за активност. Има ли некои полесни и основни справи (пример, за трчање?), има ли гужва? Еднаш бев само да се распрашам, не се загледав премногу, но од што видов и не забележав некои лесни справи кои би можел јас да ги користам хахаха... Знам каде е, и за цена знам дека е 700 месечно, 100 дневно...

Или некој друг предлог за некое полесно вежбање хаха, во Аеродром или Кисела Вода? Цена да биде поефтина, еве до 1000 максимум по можност.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Некој да ми даде информации за во Гладијатор, сакам да одам, не сум нешто спортски настроен и физички спремен премногу, чисто за активност. Има ли некои полесни и основни справи (пример, за трчање?), има ли гужва? Еднаш бев само да се распрашам, не се загледав премногу, но од што видов и не забележав некои лесни справи кои би можел јас да ги користам хахаха... Знам каде е, и за цена знам дека е 700 месечно, 100 дневно...

Или некој друг предлог за некое полесно вежбање хаха, во Аеродром или Кисела Вода? Цена да биде поефтина, еве до 1000 максимум по можност.
Гладијатор ти е супер избор ако ти е блиску. За студенти имаш и попусти мислам. Јас лани бев имаш надзор, прашања за суплементи, консултации за исхрана, распоред на вежби ...Само после 5-6 попладне е фул.[DOUBLEPOST=1404829116][/DOUBLEPOST]
Имало некоја теретана во аеродром 600 месечно (50 од тренинг) за секој ден (освен недела)

Инфо некој?
Ако добиеш инфо која е извести ме :)[DOUBLEPOST=1404829214][/DOUBLEPOST]
Има ново отворена теретана на авној 34 во аеродром по уличката што поминува покрај златна вилушка. Тренерот е профи. Месечно е 800 ден а тренинг е 100че мислам. Еве и сликиче на кратко се што се нуди и а и како се вика воедно :)
Нешто линк ,дополнителни инфо имаш окулу тоа кави програми има ?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
На пример не ја знам капитол каква теретана е, ама до сега имам прилика да видам кој луге одат во таа теретана.... така да ...
Кој оди за заебавање - ќе се заебава, кој оди за вежбање - ќе си вежба.

Вежбам во Капитол последниве 6 месеци и можам да кажам дека е одлична теретана. Простор, справи, хигиена, однос на вработени, климатизација, вежбачи кои не се нафурани маалси ликови. Кој оди за вежбање, има одлични услови, има и тушеви, отвораат од 7 сабајле, па можеш да вежбаш и пред работа и да се истушираш.

Има реквизити и за кросфит, аеробик...
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Кој оди за заебавање - ќе се заебава, кој оди за вежбање - ќе си вежба.

Вежбам во Капитол последниве 6 месеци и можам да кажам дека е одлична теретана. Простор, справи, хигиена, однос на вработени, климатизација, вежбачи кои не се нафурани маалси ликови. Кој оди за вежбање, има одлични услови, има и тушеви, отвораат од 7 сабајле, па можеш да вежбаш и пред работа и да се истушираш.

Има реквизити и за кросфит, аеробик...
Исклучоци има... и секоја чест!
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Теретана во делот од Симпо (кај хотел Карпош) до сити мол, али да има прифатлива цена (не поскапо од 1000денари за секој ден). Не ми требаат тушеви и такви чуда.
 
Член од
7 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Кај факултет за туризам имало некоја теретана, како се вика некој инфо?
Позади Факултетот за туризам има две тератани. Едната е на улица Петре Пирузе, мислам дека беше 900 денари за месец, колку сакаш, кога сакаш. Солидно изгледа и мислам и јас да почнам таму, бидејќи неможам да најдам друга во близина. :)

Втората е на улица Виенска, малска тератана, мислам беше 500 денари за месец.[DOUBLEPOST=1407411558][/DOUBLEPOST]Еве на мапа:
 

Attachments

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.292
Некој да пише како е во теретаната во Капитол? Од неделава ќе почнувам почетник сум, дали има тренери кои ќе објаснуваат на почеток...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
17
Поени од реакции
4
епа ајде предложете ми нешо прифатливо, пошо ја не ги знам низ центар:) порано идев у стронг кај туризам ама сеа далеку ми е, се преселив... шо е најдоброто али најблиску до буњаковец, со топ цена околу 1000 денари, ама за секој ден (200 ден плус минус)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom