Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Да ми кажете ако може фитнес во Скопје, во центарот и цени на истите ?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да ми кажете ако може фитнес во Скопје, во центарот и цени на истите ?
Каде отприлика, Центар, Капиштец...?[DOUBLEPOST=1504269946][/DOUBLEPOST]Слушам имало нова теретана во К.Вода, знае некој нешто повеќе?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Да пишам и јас една позитивна критика, можеби на некој ќе му е корисна. Претходниот месец вежбав во теретаната во Хотел Парк (позади северната трибина на стадионот). Теретаната е на 2 ката, опремена е со голем број справи, како за кардио така и за тежина, со тушеви и соблекувални со шкафче. На првиот кат спаравите се со прикачување тежини (ти да си ги носиш), а на вториот спрат се со сајла тежините и само си местиш, на вториот кат се и точаците, лентите за трчање и други справи за согорување калории, кои пред се имаат одличен поглед (реката Вардар + гледаш кој трча на кеј), а и се смарт со Јутуб, различни програми и триста чуда. Се беше супер, само цената малку повеќе од солена 3750 чинам беше (мене награда ми беше затоа искористив), така да кој може да си дозволи, теретанава е полн погодок. Освен тоа имате во склоп на комплексот спа (парна бања + сауна), шанк со ресторантче за шејкови и такви работи, на вратата одма имате крпички поставено за да не потите справите и пешкири за после туширање. Хигиената е на одлично ниво, вентилација одлично работи, и никогаш не сум чекал на една справа, а не па 5 души да се чекало. Дури можеш комотно во едно време 2 справи да си завземеш, никој не ти седнува, од проста причина што нема гужва и што има многу справи така да и да сака некој на твојата, може да си замени со друга некоја справа или тегови и сл.. (y)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Дали некој слушнал за теретана кај студентскиот Гоце во Тафталиџе...некаде кај куќите позади?? НЕ мислам на Стронг накај Ѓорги, туку баш кај Гоце, кај Форца во тој реон....
ме интересираат теретани во тој регион и мене. кажи ако знаеш.[DOUBLEPOST=1505146407][/DOUBLEPOST]
Во центар на Братислава, најелитната теретана наплаќа 19,92е за месец дена користење (заедно со базен).
Кај нас имаш фенси теретани, по кои луѓето се палат и занесуваат кои чинат и 50+ евра на месец (без базен).
Нешо као тренд или фора појма немам.
Кој ми кажа дека во Хотел Русија (или не знам како се вика) плаќале по 4000+ денари.
Позлатени да не се таму справите?
Затоа кога ќе видам вака цени ниски на нови теретани многу ми е чудно.
тоа и јас го зборам, во европа цените се 50еур, во источна/централна европа по 10-20 еур. во САД исто 50 долари и помалку.
ПЛУС во тие пари имаш и тренер, може не персонален 100% али ти подготвува програма, те следи, моеш да го прашаш да не правиш нешто грешно.
кај нас плати и шупак, ако ја заебеш кичмата твој проблем.
Прашував за тренер, вика колку рекоа 100 еур+ месечно или нешо така.
А да не кажам дека на запад со чланарина од 10-30 евра пак вадат големи плати за вработени и голем ќар, само кај нас не се организирани и удираат на дерење.
 
Последно уредено:

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Центар баш ако знаеш?
Зависи и од буџетот :) Имаш кај стариот трговски во Капиштец, спроти FIT, отвара порано накај 5,6 ч. ама мислам дека околу 3-4000.
Имаш во хотел Плаза, кај Универзална, прилично ефтино е мислам само користењето - http://www.eliteplaza.mk/wp-content/uploads/2017/01/СПА-meni.pdf
Магнус кај подвожњак, на граница меѓу К.Вода и Центар
Фитнес клуб Фит после Католичка итн итн.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Зависи и од буџетот :) Имаш кај стариот трговски во Капиштец, спроти FIT, отвара порано накај 5,6 ч. ама мислам дека околу 3-4000.
Имаш во хотел Плаза, кај Универзална, прилично ефтино е мислам само користењето - http://www.eliteplaza.mk/wp-content/uploads/2017/01/СПА-meni.pdf
Магнус кај подвожњак, на граница меѓу К.Вода и Центар
Фитнес клуб Фит после Католичка итн итн.
Друже овој Elite Plaza кај Универзална како е опремен? 1000 денари е прилично океј цена, ме интересира да не знаеш дали има доста справи за маса (видов на слики имаше доста ленти и кардио справи), тушеви, бенч итн итн? Слики ептен слабо можам да видам од теретана, изгледа ептен слаб маркетинг имаат за фитнесот.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Друже овој Elite Plaza кај Универзална како е опремен? 1000 денари е прилично океј цена, ме интересира да не знаеш дали има доста справи за маса (видов на слики имаше доста ленти и кардио справи), тушеви, бенч итн итн? Слики ептен слабо можам да видам од теретана, изгледа ептен слаб маркетинг имаат за фитнесот.
Не би знаел, да ти кажам, у хотелот сум бил поише пати, внатре е топ, ваљда и теретаната би требало да е :)
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Зависи и од буџетот :) Имаш кај стариот трговски во Капиштец, спроти FIT, отвара порано накај 5,6 ч. ама мислам дека околу 3-4000.
Имаш во хотел Плаза, кај Универзална, прилично ефтино е мислам само користењето - http://www.eliteplaza.mk/wp-content/uploads/2017/01/СПА-meni.pdf
Магнус кај подвожњак, на граница меѓу К.Вода и Центар
Фитнес клуб Фит после Католичка итн итн.
До кај 1000, 1200 ден.
Тоа клуб Фит после католичка колку е дали знаеш?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
До кај 1000, 1200 ден.
Тоа клуб Фит после католичка колку е дали знаеш?
Имаш Фит кај Универзална тоа мислам 1500 беше без личен тренер, а 1800 или више со тренер. Ама не знам дали за истото се збори, друго Фит не знам
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
До кај 1000, 1200 ден.
Тоа клуб Фит после католичка колку е дали знаеш?


Промоцијава ваљда се однесува ако платиш до крајот на месецов, што значи дека од 10 месец ќе биде поскапо. Центарските теретани се реалтивно поскапи во секој случај за разлика на пр. во Мичурин до железничка имаш Терминатор за 1200 вежбање + зумба, или во Атанасовски во К.Вода, за 1000 ден цел месец неограничено. И двете се одлично опремени.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Да пишам и јас една позитивна критика, можеби на некој ќе му е корисна. Претходниот месец вежбав во теретаната во Хотел Парк (позади северната трибина на стадионот). Теретаната е на 2 ката, опремена е со голем број справи, како за кардио така и за тежина, со тушеви и соблекувални со шкафче. На првиот кат спаравите се со прикачување тежини (ти да си ги носиш), а на вториот спрат се со сајла тежините и само си местиш, на вториот кат се и точаците, лентите за трчање и други справи за согорување калории, кои пред се имаат одличен поглед (реката Вардар + гледаш кој трча на кеј), а и се смарт со Јутуб, различни програми и триста чуда. Се беше супер, само цената малку повеќе од солена 3750 чинам беше (мене награда ми беше затоа искористив), така да кој може да си дозволи, теретанава е полн погодок. Освен тоа имате во склоп на комплексот спа (парна бања + сауна), шанк со ресторантче за шејкови и такви работи, на вратата одма имате крпички поставено за да не потите справите и пешкири за после туширање. Хигиената е на одлично ниво, вентилација одлично работи, и никогаш не сум чекал на една справа, а не па 5 души да се чекало. Дури можеш комотно во едно време 2 справи да си завземеш, никој не ти седнува, од проста причина што нема гужва и што има многу справи така да и да сака некој на твојата, може да си замени со друга некоја справа или тегови и сл.. (y)
само за теретана е премногу 60+ евра месечно, за тие пари ке земам посебна карта во теретана, во базен и ке ми останат за релаксирачка масажа еднаш месечно:sakasuste:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
само за теретана е премногу 60+ евра месечно, за тие пари ке земам посебна карта во теретана, во базен и ке ми останат за релаксирачка масажа еднаш месечно:sakasuste:
Гага ми се фати мене, дека на награда ми следуваше фитнес и спа, а иначе ни ка крај памет не би дал 60+ евра, таа сума и за 3 месеци е многу.
П.С. Оваа Strong кај Кузман студентскиот дом што се наоѓа, работи уште? Како е опремена? Има гужва? Дека во реонот од Центар до Карпош 3, таа ми се гледа како најсолидна за најмалку пари (за до кај 1000-1200 максимум)[DOUBLEPOST=1505960005][/DOUBLEPOST]Луѓе како стои Капитол фитнес со гужва, има доста гужва периодот или не? Кој период од денот има најмалку гужва, а кога е најголемата гужва? Ако некој вежба периодов нека извести како е состојбата
 
Последно уредено:

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Дефинитивно гужва смета во теретана. Гадите треба малце да си размислат зошто еве конретно во Атанасовски откако се вратија студентите во Пелагонија, до кај 21ч внатре е гз преку глава.
Со тоа само се ствара нервоза кај стандардните вежбачи, хигиената се намалува итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom