Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Дефинитивно гужва смета во теретана. Гадите треба малце да си размислат зошто еве конретно во Атанасовски откако се вратија студентите во Пелагонија, до кај 21ч внатре е гз преку глава.
Со тоа само се ствара нервоза кај стандардните вежбачи, хигиената се намалува итн.
И ти си таму?
Пример, шо ме нервира, во женската соблекувална има повеќе простор за туширање.
Март е таму исто катастрофа, тогаш доаѓаат купишта.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Додека беше Гладијатори во ДСД Пелагонија и додека беше 700ки, таму беше таква гужва, откако ја премести Тоше во Расадник и ја дигна на 1000че, голем дел од тие што вежбаат, а живеат во студентскиот се префрлија во Атанасовски и ете ја гужвата.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Taa теретана никогаш не сум ја видел.
Ја бива, има се? Добра опрема, соблекувални?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Taa теретана никогаш не сум ја видел.
Ја бива, има се? Добра опрема, соблекувални?
Справите се KIKITON од кај бандата од Битола, ок се, има доста справи, за таа цена е подобра од доста други теретани. Не знам во новата не сум вежбал, во старата соблекувалните не беа нешто посебно големи.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
И ти си таму?
Пример, шо ме нервира, во женската соблекувална има повеќе простор за туширање.
Март е таму исто катастрофа, тогаш доаѓаат купишта.
Да, таму идам, ама веќе го нема раатот кога вежабаш со други тројца во цела теретана :))
Не, вака ептен се ствара гужва, чекаш по 5 мин да напраиш серија, не знам што ќе се прави.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Да, таму идам, ама веќе го нема раатот кога вежабаш со други тројца во цела теретана :))
Не, вака ептен се ствара гужва, чекаш по 5 мин да напраиш серија, не знам што ќе се прави.
Се чека ред за во соблекувална.
Не му текнува на Зоки да ја направи женската соблекувална машка. Поголема е[DOUBLEPOST=1506342874][/DOUBLEPOST]
Да, таму идам, ама веќе го нема раатот кога вежабаш со други тројца во цела теретана :))
Не, вака ептен се ствара гужва, чекаш по 5 мин да напраиш серија, не знам што ќе се прави.
Ако продолжи вака, а ќе биди така, се селам
 
Последно уредено:

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Се чека ред за во соблекувална.
Не му текнува на Зоки да ја направи женската соблекувална машка. Поголема е[DOUBLEPOST=1506342874][/DOUBLEPOST]
Ако продолжи вака, а ќе биди така, се селам
Каде? Овде местово си е таман и ок цена има, на друго место е дупло поскапо, а Гладијатор не работи во недела.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Каде? Овде местово си е таман и ок цена има, на друго место е дупло поскапо, а Гладијатор не работи во недела.
Расадник не е океј?
Плус, пукам нервоза со куп народ внатре и шуто и сакато.
А не можам пред 6, работам.
И одиш во соблекувална расприкажани оваа вака онаа вака ваму бевме таму бевме.. А ја висам на ред да се преслечам
 
Член од
26 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки предложете добра теретана во центар со достапна цена.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Колку пари им е поединечен тренинг на Терминатор?
Не сум влегол во оваа теретана одамна, подобра е или полоша од Атлета?
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
2
Зависи и од буџетот :) Имаш кај стариот трговски во Капиштец, спроти FIT, отвара порано накај 5,6 ч. ама мислам дека околу 3-4000.
Имаш во хотел Плаза, кај Универзална, прилично ефтино е мислам само користењето - http://www.eliteplaza.mk/wp-content/uploads/2017/01/СПА-meni.pdf
Магнус кај подвожњак, на граница меѓу К.Вода и Центар
Фитнес клуб Фит после Католичка итн итн.
Може име, линк, или точна локација од оваа теретана што отвара од 5-6 ч?
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки дали знаете некоја добра теретана која работи 24 часа, односно немора да биде отворена 24 часа, но да работи во 6 часот наутро? :unsure:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Билдерџии сакам и јас да почнам со фитнес но немам некое познавање со исхранава. Гледам еден фитнес инструктор Страхил Иванов кој има програма.
Она што ме одвојува од другиве кои почнуваат е што го немам оној пивски стомак што го викаат. Но сакам да накачам на тежина едно 7-8кг минимум и мускулна маса

Од исхрана знам дека треба

-јајца, 1 јајце 6гр протеини
-стек, 100-150гр
-риба Ципура, Лосос
-ориз (незнам дали треба само бел или интегрален? Како и да е имам и од двата.
-бадеми, ореви и др апетисани

Зедов и протеини од Мy protein и Kreatin Биотек ( не се отворени уште ни двете)

Решив да се снабдам прво со исхрана и суплементи па да почнам
Што друго да додадам во исхранава. Дали е ова доволно за здебелување здраво или малку е. Дали во појадокот да го вклучам и протеинот или само пред вежбање и после.?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Билдерџии сакам и јас да почнам со фитнес но немам некое познавање со исхранава. Гледам еден фитнес инструктор Страхил Иванов кој има програма.
Она што ме одвојува од другиве кои почнуваат е што го немам оној пивски стомак што го викаат. Но сакам да накачам на тежина едно 7-8кг минимум и мускулна маса

Од исхрана знам дека треба

-јајца, 1 јајце 6гр протеини
-стек, 100-150гр
-риба Ципура, Лосос
-ориз (незнам дали треба само бел или интегрален? Како и да е имам и од двата.
-бадеми, ореви и др апетисани

Зедов и протеини од Мy protein и Kreatin Биотек ( не се отворени уште ни двете)

Решив да се снабдам прво со исхрана и суплементи па да почнам
Што друго да додадам во исхранава. Дали е ова доволно за здебелување здраво или малку е. Дали во појадокот да го вклучам и протеинот или само пред вежбање и после.?
Poise piesko
200-250
mn normalno i poise od 1 jajce na den, neso kao 3 celi e uredu
ako sakas ova da e dovolno za zdebeluvanje treba da jades kao pola kilo nevaren oriz so e nerealno
ti falat kalorii
imas kalkulatori na net za kolku kalorii treba da jades i kolku kalorii ti ima hranava pa da znaes dali ti se malce ili ne
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
ова со пилешково полно со естроген многу некако конзумирате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom