Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
http://www.eurohandball.com/article/026542/Winds+of+change+bring+more+entertainment

23 од 28 екипи пробале барем во еден напад со замена на голманот во првото коло од ЛШ.

Полека се шири користењето на оваа ново-овозможена тактика. Ќе видиме какви се акции ќе смислат тренерите. Оваа сезона додека на никој не му е премногу познато како опција, претпоставувам дека ќе има екипи кои многу ќе ќарат заради брзо прилагодување, но и екипи кои дебело ќе се изгорат (како Веспрем на првиот натпревар во ЛШ).
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
И РНЛ ќе се изгореше вчера, од 24-20 Цеље им направи 0-7 серија, 24-27. Имаа едно време исклучен играч, ама и кога беа комплетни играа едно време со 2 пикери, со што резултираше со 2 гола на празна мрежа и неколку полуконтри.

И Бенидром вчера беше блиску да ја изненади Барса во Шпанското. Им тргна на почеток со 3-0 серија и после тоа секој напад играа така, со плус играч без голман. Долго време водеа, во последните 15тина минути успеа Барса да го добие мечот.

Интересно правило е, само мислам подобро беше со маркер. Барем можеше играчот што го носи да се обиде да одбрани ако шутне некој од своја половина. Е сега едно нешто не ми е јасно. На некои натпревари кога во таква ситуација некој ќе постигне гол, имаше некои случаи каде голманот треба да влезе од клупа да ја извади топката од гол, а видов и случаи каде играчите ја вадеа топката од гол?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.141
@Tomasino традиционално друже
Татран - Металург - 1
Вардар - Мешков - 1
Загреб - Сегед - 1
Барса - Кил - 1
Ла Риоха - Монпеље - више >

Што да избегнам??
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
@Tomasino традиционално друже
Татран - Металург - 1
Вардар - Мешков - 1
Загреб - Сегед - 1
Барса - Кил - 1
Ла Риоха - Монпеље - више >

Што да избегнам??
Dobro, ti go prasa tomasino ama i jas da kazam ako sakas.
Mozebi barca treba da ja izbegnes. Neznam toa e moe mislenje.
Kako sakas ti taka igraj gi.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@Tomasino традиционално друже
Татран - Металург - 1
Вардар - Мешков - 1
Загреб - Сегед - 1
Барса - Кил - 1
Ла Риоха - Монпеље - више >

Што да избегнам??
Вардар и Барса ми се гледаат како најстабилни,овие другите се заебани,посебно Загреб,1.50 дале коеф на Загреб,небаре со Нексе игра,абе ајде таму.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Вардар и Барса ми се гледаат како најстабилни,овие другите се заебани,посебно Загреб,1.50 дале коеф на Загреб,небаре со Нексе игра,абе ајде таму.
Vardar 1 so minus golovi 2.45 koef a barsa pa ic Ne mi e stabilna nekako
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
@Tomasino традиционално друже
Татран - Металург - 1
Вардар - Мешков - 1
Загреб - Сегед - 1
Барса - Кил - 1
Ла Риоха - Монпеље - више >

Што да избегнам??
Загреб е опасна. А и Татран искрено не е сигурна. Металург сеуште не играл во гости сезонава којзнае како ќе се прикажат, а Татран баш и не е во некоја форма...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Стевче:pos:,КАКО СЕ ВИКА,o_OКАКОООО?:pos:
ТАТРАН СЕ ВИКА:icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
ваков Татран ако не можат да го тепаат..линија не знаат да бранат овој хрватов ги уби, крила на втор пивот не пазат..а голов на крај сигурно помина времето
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Каков распад на Металург, срам ми е да ги гледам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Е море Лино,Лино,оди легни си ти бе:tapp:
Татран,очај се сезонава,никогаш не биле послаби,од +7 за само 30 минути до -5,хаха,абе ајде таму.
Златни деца ги има џабе:tapp:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Samo Lino moze vaka ubedlivo da izgubi,iako imaa vodstvo od 9-2.Kako nekoe diktatorce e,ne znam sto gledaat vo nego.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
421
Поени од реакции
980
Кузмановски изигра преинтелигентно, само не знам зошто стариот не му даде повеќе шанса.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Еден ебан тајмаут не побара Чиката,а два имаше на лагер:icon_mrgr:,а го бришат подот со него,ако не олабавеше малку Татран на крајот немаше ни 5 гола во второ:tapp:,Брајовиќ не го игра воопшто,крилата тотално отсечени,единствениот плеј шо има техника го игра на неприродни позиции,на крај уште голман шо не го играше,абе ајде таму.
Драгаш го остава цело второ,Нелоски на клупа:tapp:,на играч плус 3-0 серија лапаат:giggle:,Драгаш топки в раце дава на противник,оди бе таму,Драгаш да беше материјал за напад немаше клоци да добие од Германија,Драгаш бе:pos:
Онај дебило од десно крило на Татран мајмуни ги прај,онакви голови да дава,абе ајде.
П.С.
Во Русија сеа со шо ќе одат?Со комбе?:motorce:
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Минчо може тренериште да донесе за тие пари што му ги зема Лино. Изгубен во свемирот е Лино, мисли дека ова е времето пред 20 години, брука :facepalm::facepalm::facepalm:
Нема ниту еден технички подковен играч во екипата, НИТУ ЕДЕН.
Собрал 10 бекови копачи, трупци по 2 метри. Океј е да имаш шутери ама мора на тој шутер некој да му направи акција, треба некој да проигра до пикер.
Толку неписмена екипа немам видено одамна, жива катастрофа.
Па ако промашиш еден шут, веднаш одиш на клупа и ти мава со тие рачиња :tapp::tapp:
200 ротации направи, секој напад различен бек влегува во игра.
Овој Младеновиќ е единствениот што може да ја разигра екипата ама братот крило го ставиле:pos:, Брајовиќ цела утакмица на клупа дреме, за на десен бек суртуци деснучари да играат :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom