Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Татран Прешов и Брага последните патници во "лузерските" групи, што би рекол Томасино.

Искрено тотално се изненадив од Горење, ептен лош ракомет, никаква организација. Колку ќе фали само Стас Скубе, очај се на центар. Го играа еден Ратајец, ама дечкото има некое килце плус, да не речам тромав е. На лев многу подобро се снаоѓаше, знаеше да извади некој шут. Mитровиќ добар беше, ама сам што да прави кутриот, закачи по некој гол и вчера и денес, чудо како не го собра некоја подобра екипа. Тоскиќ комплетно отсечен, никаква игра за пикер немаат, додуша ептен споро и тромаво изгледаат. Капак на се и 4 пенали промашија денес, 3/7.

И Татран не се нешто посебно, ама поорганизирани беа. Поцврсти во одбрана, башка и тој голманот скина неколку добри зицери. Рабек пукна неколку голови, извади неколку добри шутеви од 9-10м, бем му брадето никакво.

Овие Брага интересна екипа, ептен организирано играја. Во овие Брегенз и Марко Бувиниќ ти бил, закачи 5-6 гола ама се повреди 10-15м пред крајот, има качено и тој некое килце плус, до кај стигна. :facepalm:
Bregenc zagubi?? LOL
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Леле Горење слаби,аууу.
Оние за грев се бе,јас мислев екипа напрајле тие лузерите од Татран го примија немиен.
Татран со речиси цела екипа аут од лани ги уништи.
Горење лани барем личеа на нешто,сеа без браќата Буриќ,без Скубе,Цингесар,Шиба чист просек.
Какви очајни грешки,почетнички,од раце им паѓаа топките.
Тоскиќ аут,никој нема кој да го проигра.
Левиот бек појма немаше,нервозен,директен црвен дркна,само Митровиќ пробуваше нешто,ама сам не се игра.
Левото крило Медвед:pos:,кај го најдоа онај бе?
За овај Бојанчо наш е Гудјон Валур Сигурдсон:cool:,послабо лево крило неам видено,барем не оваа недела:pos:.
Заслужен пораз,иако и Татран е далеку од поранешното ниво.
Брага не ја гледав,пак Австријците си останаа со :kuracc:в раце.
Никако да имаат претставник во ЛШ.
Лузери:D
Браво за Брага,за само една календарска година Челинџ,лигата ја освоија во Португалија,еве ги сеа во ЛШ.:cool:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
27 играчи. Дали се овие нормални??? Овде за екипа фудбал многу уграчи имет а не пак за ракомет.
Сезонава Веспрем ќе игра 20 утакмици во Сеха,најмалку 16 во ЛШ,а сигурно ќе бидат и 19,20 +ќе играат од старт во лигата на Унгарија,не како лани директно во плеј оф да се вклучат.
Ова се можеби и 70 утакмици,ниеден ТОП 10 тим во ЛШ не игра толку многу мечеви,затоа натрупаа толкав фонд на играчи,не е случајно ова,ќе добијат шанса сите,најдобрите во ЛШ и најважните мечеви во Сеха.
Собраа доста млади таленти,ќе видат кој вреди ,тие шо нема да задоволат ќе ги пуштат на позајмица.
Еден Џамали,2 години не му даваат раскин,а не сметаат на него,таква политика имаат,не се откажуваат лесно од ниеден играч.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Pomina vozot lani spored mene... So ovoj trener dzabe se tie igracista.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Ајде овде ќе прашам бидејќи незнам на друго место каде.
Вчера од play store симнав hola unblocker па пробав да гледам некој меч од страната на ehftv
па има звук од мечот ама нема слика. И пред тоа така правеше и сега со hola. Ајде да ми објасни некој како да ги гледам мечевите од лш следната недела. А вие од каде ги гледавте лани?
Фала однапред.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ајде овде ќе прашам бидејќи незнам на друго место каде.
Вчера од play store симнав hola unblocker па пробав да гледам некој меч од страната на ehftv
па има звук од мечот ама нема слика. И пред тоа така правеше и сега со hola. Ајде да ми објасни некој како да ги гледам мечевите од лш следната недела. А вие од каде ги гледавте лани?
Фала однапред.
Пробај симни од тука. http://hola.org/

Кај мене супер си е веќе две сезони на ehftv. Уклучи си го hola на United Kindgom, си пуштам мечот и топ си е. Не ми има никаков проблем направено досега. И провери во extensions дали ти е enable направено на hola, во пребарувачот кој го користиш.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Na chrome pustaj hola,ne na firefox.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Probav pak e isto ima zvuk a nema slika.[DOUBLEPOST=1474231417][/DOUBLEPOST]Vie od telefon gledate ili od televizor?
Iili toa nema vrska?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Sakav da prasam od telefon ili kompjuter. Greska napisav.[DOUBLEPOST=1474233078][/DOUBLEPOST]
Sakav da prasam od telefon ili kompjuter. Greska napisav.
Те сфатив,на монитор,телевизот,нема врска,исто е,важно врската доаѓа од компјутер.
Најверојатно заебава апликацијата за на мобилен да гледаш,затоа нема звук,на компјутер ок е.
Јас со хола преку хром гледам,земја Велика Британија.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Интересна екипа биле Брага.Доста брзи се,имаат добар проток на топката и се доста воиграни.Играат на гол повеќе,исто како Бешикташ. Доне од Бешикташ си гази,а и пикерот растура.Исто десниот бек на Брага е солиден.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
28-24 40мин:pos:,кошарка:uzi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom