Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.670
Поени од реакции
3.609
:cuc: :cuc::cuc::cuc:
Ај да не кажам гол на сезоната ама ај еве да речеме меѓу најдобрите топ 5 гола во ЛШ сезонава ќе биде ова (па и пошироко не само во ЛШ :D )
Ѕирни го и голот на Бате
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Квањ...љ...клљ...рела :pos:
МТВ влегува во проектот Македонска телевизија на македонска тел....македонски фудбал на македонската телевизија :ROFLMAO: Добри се, добри денеска ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
да си се пофалам дека си фатив парички :P ситно али ипак ми направија мерак што ги фатив челзи и селтик нули :P
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Одличен натпревар:cool::cool: Оскар играчиште :D :D
Мислам дека резултатот 2-2 е реален и за 2те екипи..Имам само една замерка за судијата за моментот кога Хазард беше фаулиран во 16сетникот на Јувентус..
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Првово коло навестува дека нема да мора да чекаме топ фудбал до нокаут вазата, туку дека ќе го добиеме уште у фазава по групи. Живи били па видели. (y)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Одличен натпревар и мислам дека резултатот 2-2 е реален и за 2те екипи..Имам само една замерка за судијата за моментот кога Хазард беше фаулиран требаше да биде пенал..
Imashe kontakt , no ne beshe dovolen za PENAL! :)

A i spored mene najrealno beshe 2-2 ( X ) ... iako vashite igraci pri rezultat 2-1 samo lezhea po teren.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Првово коло навестува дека нема да мора да чекаме топ фудбал до нокаут вазата, туку дека ќе го добиеме уште у фазава по групи. Живи били па видели. (y)
Тоа само за дерби мечеви важи.Среќа што вчера играа Сити-Реал а денес Челзи-Јуве.
Иначе би требало фаворитите без проблеми да бидат.
Следно коло Челзи,Јуве,Јунајтед,Барса,Баерн би требало да немаат никакви проблеми
--- надополнето: 19 септември 2012 во 23:18 ---
Imashe kontakt , no ne beshe dovolen za PENAL! :)

A i spored mene najrealno beshe 2-2 ( X ) ... iako vashite igraci pri rezultat 2-1 samo lezhea po teren.
Се сложувам дека не беше тоа доволно за пенал.
Ама не се сложувам дека Челзи лежеше при 2-1.Челзи имаше каква таква иницијатива во второ полувреме.
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
Веројатно го забележавте бисерот на Калински-
во кадар Ди Матео ,-Калински - *Ди Матео имаше мали проблеми, дури 14играчи на Челзи беа со своите репрезентации*.
следен кадар Вучиниќ ,-Калински-*Еден од тие 14 фудбалери е и Вучиниќ, кој постигна и гол за Ц. Гора*.
Вучко ладно си го пресели у Челзи, Калински ѕвер:ROFLMAO:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
Даваа хајлајтс на Канал 5 или сега треба да дават? Да знам дали да чекам, оти Караман ми беше пуштен на ТВ.. :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Тоа само за дерби мечеви важи.Среќа што вчера играа Сити-Реал а денес Челзи-Јуве.
Иначе би требало фаворитите без проблеми да бидат.
Следно коло Челзи,Јуве,Јунајтед,Барса,Баерн би требало да немаат никакви проблеми
Манчестер тешко издвојува победа, Барса исто тешко со пресврт у последните 15 минути, Лил изгуби од Бате.
У групата на Реал секој натпревар ќе биде одличен ако се види дека таму се плус Борусија и Акајс. У групата на Барса иако на хартија изгледа прелесна, сега се виде дека Спартак е квалитетен противник кој може да откине бодови, плус додај ја и Бенфика како незгоден противник за било која екипа.
У групата на Челзи ако не се лажам е и Шахтјор, екипа која и те како може да им скине бодови на Челзи и Јуве.
У секој случај мислам дека ќе видиме квалитетен фудбал во фазата по групи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom