Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Читам по германски форум 2 чисти пенали недосудил Штарк за Галатасарај. Убедливо најслабиот германски судија
И за Манчестер не досуди 2 чисти како солза.. + пеналот што го досуди беше безвеза.. И види го голот на Керик и кажи дали не заслужува Муслера барем жолт картон...

A за пеналите на Галатасарај појма неам кои биле.. На 1 ситуација ми текнува, за другиот не знам, ама прво не го гледав, така да....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
И за Манчестер не досуди 2 чисти како солза.. + пеналот што го досуди беше безвеза.. И види го голот на Керик и кажи дали не заслужува Муслера барем жолт картон...

A за пеналите на Галатасарај појма неам кои биле.. На 1 ситуација ми текнува, за другиот не знам, ама прво не го гледав, така да....
Ne traskaj zeleni. Kerik dade gol i nemase potreba od nikakov karton.. Da padneshe dole muslera kje jadeshe crven i kje imase penal za man utd, vaka nema potreba od zolt.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Ne traskaj zeleni. Kerik dade gol i nemase potreba od nikakov karton.. Da padneshe dole muslera kje jadeshe crven i kje imase penal za man utd, vaka nema potreba od zolt.
Не си видел ти за жолт картон откако ќе се заврши акцијата во која пред тоа судијата дал предност??
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Не си видел ти за жолт картон откако ќе се заврши акцијата во која пред тоа судијата дал предност??
Ne bidi glup.. Padna gol, poradi toj fakt nemashe potreba od karton. A da ne padneshe gol, Muslera nemashe da jade zolt, ke jadeshe crven.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не си видел ти за жолт картон откако ќе се заврши акцијата во која пред тоа судијата дал предност??
Gledam dobro go poznavas fudbalov.Kaj vide prednost ziti sve?:pos:A cist penal kako solza imase vo prvoto poluvreme pred da dadat gol Mancester,Vidic go izgazi na neznam koj igrac bese.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Читам по германски форум 2 чисти пенали недосудил Штарк за Галатасарај. Убедливо најслабиот германски судија
Eден пенал имаше, другиот беше надвор од 16 метри :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Gledam dobro go poznavas fudbalov.Kaj vide prednost ziti sve?:pos:A cist penal kako solza imase vo prvoto poluvreme pred da dadat gol Mancester,Vidic go izgazi na neznam koj igrac bese.
Имаше и Ебуе кога си ја избаци со рака откако нафрли Валенсија, ништо не свирна копукот, зборам за прво полувреме, второ настрана.

Никакво судење, ја испушти од раце утакмицата, да воведеше критериум уште од прво полувреме немаше циркус да е.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Имаше и Ебуе кога си ја избаци со рака откако нафрли Валенсија, ништо не свирна копукот, зборам за прво полувреме, второ настрана.

Никакво судење, ја испушти од раце утакмицата, да воведеше критериум уште од прво полувреме немаше циркус да е.
Ocekuvam da mu e ovaa posledna godina vo Sampion liga,premnogu loso sudi posledno vreme..Nema germanski sudija da se rodi kako sto bese Markus Merk,mozebi a i realno dostojno na vtoro mesto pozadi nezamenliviot Kolina.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Gledam dobro go poznavas fudbalov.Kaj vide prednost ziti sve?:pos:A cist penal kako solza imase vo prvoto poluvreme pred da dadat gol Mancester,Vidic go izgazi na neznam koj igrac bese.
Да не се осмелеше да шутне Керик, да си паднеше лагано ем пенал ем црвен за голманот ќе беше али типацот ја продужи акцијата и даде гол и затоа судијата немаше потреба да свири сега пенал и остали срања, и комотно можеше жолт да му даде на голманот во право е членот погоре...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom