Лига на Шампиони 2009-2010

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Очекувајте го Красиќ во Реал Мадрид од Јануари :)



Ако отиде и Џеко во Милан, ќе растураат со Красиќ :)
нееее, после сите фрлени пари шо ќе им е Србинов?
евентуално Челзи,Јуве и Милан ќе тргнат по негож
а Џеко е скапичок, ја да сум место Силвио не би штедел пари на него, тандем Пато-Џеко е бетер од кој и да е!
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Навиваш за тим кој е помизерен од Реал Мадрид, ти ја сфаќам фрустрацијата да се замараш со други тимови кога твојот нема повеќе да го гледаме во наредна фаза од ЛШ, во вторник и среда навечер.

Затоа ако те навредам директно, ќе бидам санкциониран, а не сакам, па ќе тргнам од околу.
Си било некое дете, шетало околу фан клуб Милан, околу фан клуб Јувентус, околу фан клуб Интер, околу Серија А и било глупо.
A sho se fati ti pak za real....po sho konstatira deka se mizerni....?!?!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Eden moj tip za natprevarite:
Man Utd - 1
Porto - X
Bayern - 1
Bordeaux - X
Milan - X
Real Madrid - 1
APOEL - 2
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
значи атлетико мадрид нај мизерна екипа годинава у лига шампиони
 
M

Mario Gómez

Гостин
Навиваш за тим кој е помизерен од Реал Мадрид, ти ја сфаќам фрустрацијата да се замараш со други тимови кога твојот нема повеќе да го гледаме во наредна фаза од ЛШ, во вторник и среда навечер.

Затоа ако те навредам директно, ќе бидам санкциониран, а не сакам, па ќе тргнам од околу.
Си било некое дете, шетало околу фан клуб Милан, околу фан клуб Јувентус, околу фан клуб Интер, околу Серија А и било глупо.
Леле ме навреди, ќе видиш ти од учителката. Виде негде ја тебе да ти се обратив и персонално да те навредив? Туку јасно ми е се, ти си од оние квази фудбалски експертчиња и се кладам дека ниту знаеш кој е тој, па да докажеш дека ќе се уклопи во Милан нема збор. Второ, ти си од оние што гледаат само финалиња од европски и светски првенства, и вечер си принуден да гледаш фудбал само за да влезеш утре во муабет со друштво. Немој жити се да си ја мачиш душичката со фудбал, пушти си некоја романтика на двд и кулирај си.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
Мислам дека на осми декември ќе има колење во Торино.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам дека на осми декември ќе има колење во Торино.
На 8 декември ти е едно своевидно финале на фазата по групи.Во директен натпревар вториот и третопласираниот во групата (Баерн и Јуве) одлучуваат кој ќе оди понатаму.Тоа ќе биде опасен масакр,и ќе се игра до бола,сооглед дека се германска и италијанска екипа во прашање!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Хм, интересно, интересно...

1. Бордо 13
2. Јуве 8
3. Баерн 7
4. Макаби 0

Киелини и компанија ке имаат доста работа...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Бордо на тренинг изгледа нон стоп вежбаат само прекини.:tv:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Кај се сега овие од ЈуБе и Милан да дадат коментар, ми ги отекоја ташациве дека сме изгубиле од барса 2-0 а тие едвај се спасуваат со Марсеј и го примаат цел (и тоа 2 пати) од Бордо.Чак и од Манчестер нешто се силеа а не гледаат дека со ЦСКА првата дадоја гол 85 мин , втората 90 и 93 и со Волфсбург едвај се вратија од негативата.Гледајте си ги вашите тимови и не коментирајте за другите :helou:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Прилично тапа ден без многу голови само се искомплицираа работите во неколку групи.
Дефинитивно не знам шо е проблемот со тие Атлетико Мадрид што не може две победи по ред да сврзаат.
Ќе биде интересно последното коло...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Од 16 утакмици од ЛШ,ова коло 15 излегоа 0-2 гола,Бог да чува,некогаш паѓаат 100 гола,некад ич....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да ти кажам право сум ги фатил 5 утакмици со 0-2 гола. За 20 денари уплата земаш 500 и то е то :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom