Ливадарки

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.315
Поени од реакции
4.702
Што ако госпожицава се идентификува како кучка, дали тогаш е виновна?
Види го ти него, ја пак мислам книга фати да учиш, занает да земеш,
тој со неранимајковци муабети врти за невести...
kisspng-smiley-emoticon-anger-clip-art-angry-emoji-png-pic-5a753f31db0729.1275843915176333298971.png
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.328
Поени од реакции
2.176
Класичен синдром “ливадарка”! Кучето е најпрепознатлив симптом, иако може и да го нема. Меѓу другото, почнува да шета за викенд по планини и ливади hence оттаму доаѓа името ливадарка. Повеќе нема фотки од друштва, диско, искачања, нив ги заменуваат (ахем)уметнички слики од трева и цвеќиња, зајдисонца од некој рид и слично. Се разбира самите се поретко ќе ги најдеш на некоја слика, или ќе бидат карши сонцето “за контраст” :rolleyes:.
Други пропратни симптоми се желба за здрав живот, запишување во теретана, фитнес, аеробик и сл. Некоја диета со семки од тиква, гледање на страни филмови и откажување од алкохол.
Јас лично не ги можам…
Ахаха точен опис, тоа е таа динамика, одвивање на работите..
Автоматски споено мислење:

Ne vo seriozna vrska brak, tuku totalna nezainteresiranost za mazi, ona bukvalno totalna nezainteresiranost. Ni za zeni vo slucaj nekoj da pomisli deka se nastrani.
Може да се деси И дур некоја од гореспоменативе ливадарки се наоѓа во врска/брак.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Ахаха точен опис, тоа е таа динамика, одвивање на работите..
Автоматски споено мислење:


Може да се деси И дур некоја од гореспоменативе ливадарки се наоѓа во врска/брак.
si ja najde temata... ;)

daj sega koga si veke tuka objasni zosto e toa taka da cueme zenska perspektiva. kako toa od ednas se menuvate? na sto se dolzi toa?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.328
Поени од реакции
2.176
znaci u pravo bea deka maldite se selele radi nevozvratena ljubov?

nisto stom e taka mora da padne vladata...
Кај мене нема невозвратена љубов, ако не ме сакаш=не те сакам, знаеш кај ти е вратата, тоа може едино ако ставам розеви наочари, како тогаш Штрумфета кога стаи, па Гаргамел и се виде ко најубав маж на свет, ми се има дешавано повеќе пати.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Јас пијам, пушам, јадам свинско печење, гласам за Левица, возам џип и го паркирам каде сакам. Има жена и 3 деца одам во црква имам пиштол и пушка и 3 швалерки. Јас не сум ливадар Јас сум вистински маж. Да Живее Тито и Путин!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Јас пијам, пушам, јадам свинско печење, гласам за Левица, возам џип и го паркирам каде сакам. Има жена и 3 деца одам во црква имам пиштол и пушка и 3 швалерки. Јас не сум ливадар Јас сум вистински маж. Да Живее Тито и Путин!
Si zaborajl da napishish shto Pushish! ( Makar shto na mnogumina im e jasno)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom