Ливадарки

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
Ja otvoram temata posto ne najdov soodvetna za ovaa moja zabeleska. Ako ima slicna moderatorot slobodno neka ja premesti.
Imeno od dosegasnoto moe iskustvo zabelezav eden sablon na ponasanje kaj zeni od 30+ godini koe e povrzano so nabavka na kuce.
Zabelezav deka zensko na 30+ godini na koe ne i odi ljubovniot zivot, nema maz, ebac redoven ili bilo kakov, nema deca itn itn obicno nabavuvaat kuce i celo vnimanie i energija, majcinstvo mu go posvetuvaat nemu. Toa stanuva centar na nivniot svet i gubat sekakov interes za mazi. Bukvalno.
Ne e bitno socijalen status, bogati ili siromasni, imaat kariera ili ne, ja zaminaja trieskata, kupija kuce, tolku od niv. Pisi propalo.
Znaci da ne se sfatime pogresno, ne site zeni na 30+ koi kupile kuce se takvi tuku naglasiv za koj tip na zeni stanuva zbor.
Dali i vie go imate zabelezano istiot sablon i ako go imate, dali imate mislenje zosto e toa taka. Sto im se mota niz glavata, kakva uteha im dava kuceto?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Интересна тема.. се пронајдов, со едни мои другарки кој зи земаа куче пред некое време , 30+ сингл .. неможат да најдат или задржат маж кога имале прилика... ама кучето ќе им е верен другар безусловно до смрт:) ... е сега кучето прави друштво.. е верен другар.. ама за друго тешко малку :( .
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Интересна тема.. се пронајдов, со едни мои другарки кој зи земаа куче пред некое време , 30+ сингл .. неможат да најдат или задржат маж кога имале прилика... ама кучето ќе им е верен другар безусловно до смрт:) ... е сега кучето прави друштво.. е верен другар.. ама за друго тешко малку :( .
Па не знам баш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
Интересна тема.. се пронајдов, со едни мои другарки кој зи земаа куче пред некое време , 30+ сингл .. неможат да најдат или задржат маж кога имале прилика... ама кучето ќе им е верен другар безусловно до смрт:) ... е сега кучето прави друштво.. е верен другар.. ама за друго тешко малку :( .
Zamena za dete, majcinski instikt. Toa prvo mi pagja na pamet iskreno.
Imam komsivka, isto 30+.
Zgodna, eblesta, nisto ne i fali.
Na nejzini 20+ abe i se iznaradvaja, kola nemozese da parkiras na rajat.
Ja zamina triesetkata, si zede kuce i tolku.
Celo vreme so nego, de go seta, de go moca, pa vaka bilo ,pa taka bilo. Da ja slusas, mislis za kjerka i pravi muabet.
Kola ne se svrti pokje vo ulica od togas , taka si venee bezveze :toe:.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Класичен синдром “ливадарка”! Кучето е најпрепознатлив симптом, иако може и да го нема. Меѓу другото, почнува да шета за викенд по планини и ливади hence оттаму доаѓа името ливадарка. Повеќе нема фотки од друштва, диско, искачања, нив ги заменуваат (ахем)уметнички слики од трева и цвеќиња, зајдисонца од некој рид и слично. Се разбира самите се поретко ќе ги најдеш на некоја слика, или ќе бидат карши сонцето “за контраст” :rolleyes:.
Други пропратни симптоми се желба за здрав живот, запишување во теретана, фитнес, аеробик и сл. Некоја диета со семки од тиква, гледање на страни филмови и откажување од алкохол.
Јас лично не ги можам…
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
Епа или миленик, или лезбејка :D
Ne be nema vrska, daleku od grda e ili zapostavena, bas naprotiv, poprilicno eblesta e.
Da saka, veruvam samo da mrdni so prstite, deset ke se naredat duri da trepnis. Ali ete nejki, ne deka nemozi ili i fali nesto fizicki.
Si go rasetava kuceto i tolku.
I ne, ne e taa isklucok, eden kup gi ima ko nea.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Ne be nema vrska, daleku od grda e ili zapostavena, bas naprotiv, poprilicno eblesta e.
Da saka, veruvam samo da mrdni so prstite, deset ke se naredat duri da trepnis. Ali ete nejki, ne deka nemozi ili i fali nesto fizicki.
Si go rasetava kuceto i tolku.
I ne, ne e taa isklucok, eden kup gi ima ko nea.
Не навлегувам дали е грда или не :)

Редоследот на настаните генерално е: „забава и искуства“ (со кого стигне), почнува да бара принц на бел коњ (прва половина на 30ката принцот може да е само убав и паметен, втората да е некој што ќе ја слуша и ќе ја спонзорира со кеш), ако второто не успее или менува тим, или миленик/планини како што пишале погоре...

Во случајов со твојава комшивка, поарно џукела отколку апои :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
Не навлегувам дали е грда или не :)

Редоследот на настаните генерално е: „забава и искуства“ (со кого стигне), почнува да бара принц на бел коњ (прва половина на 30ката принцот може да е само убав и паметен, втората да е некој што ќе ја слуша и ќе ја спонзорира со кеш), ако второто не успее или менува тим, или миленик/планини како што пишале погоре...

Во случајов со твојава комшивка, поарно џукела отколку апои :)
Pojma si nemam, si spekulirame. Zatoa i ja otvoriv temata.
Mozi nekoja od sprotivniot pol ke se odvazi i ke dade svoe glediste na rabotite.
P.s ne e temata za komsivkata moja tuku kolku sto citam opsta pojava koja site ja zabelezuvame no ete po nekoja slucajnost se nema otvoreno diskysija okolu toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom